יסמין לוי (צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון))
יסמין לוי. צריכה להתחבר לתוכן שאותו כותבת | צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון)
לרגל שיא תקופת הסיילים ובשורת התחזיות לקראת עונת סתיו/חורף 14, הזמנו שמונה מהבלוגריות הבולטות והנחשבות ביותר בעולם האופנה הישראלי לסשן סטיילינג עם הפריטים הכי שווים מתקופת הסיילים. על הצילומים אמון היה הצלם הנחשב ביותר בארץ, דודי חסון, ודאגנו כמובן לשיחת בנות משותפת על אופנה, בלוגים ושופינג מכאלה שבאמת יודעות. 

אחת אחת הן נכנסו במלוק השיק: הילה אוחיון מהבלוג STYLISSIMA, ספי ארליך מהבלוג Way too Yellow, גלי דוידזון סגל מהבלוג הקונה נחמה , קורין אברהם מהבלוג YA SALAM, רוזה סיינסקי מהבלוג telavivian, אירה סימונוב מהבלוג אירה סימונוב , מירב קאופמן מהבלוג בארון של גיברת קאופמן , ויסמין לוי מהבלוג misstomorrow.

היי בנות, ברשותכן נחזור להתחלה: ספרו לנו איך התחלתן עם הבלוג?
קורין: "כבר לפני חמש שנים פתחתי בלוג, התחלתי לשחק עם העיצוב שלו, אבל חוץ מזה לא הייתי מסוגלת לכתוב. לא ידעתי על מה. ואז שלוש שנים אחרי, מישהו שיצאתי איתו גמר איתי בפתאומיות. הוא השאיר אותי בשוק ודיכאון. כל החברות שלי ניסו לעודד אותי ולהגיד לי שאני צריכה למצוא משהו שיעסיק אותי. הן שאלו אותי מה הכי הייתי רוצה לעשות למעני ולכתוב בלוג הייתה התשובה. גם תמיד שאלו אותי איפה אני קונה, אז הייתי צריכה מקום שירכז את הכל".
גלי: "הבלוג הראשון שלי היה בתפוז, ואז הציעו לי לעבור לסלונה. 
כשפתחתי את הבלוג הייתי אמא לשלושה, היום התווסף עוד אחד לרשימה. עבדתי מהבית והיה לי די הרבה זמן למלא, ובגלל שאני מאוד אוהבת אופנה ושופינג, זה התחיל יותר מכתיבה על קניות ולקנות בזול לאנשים כמוני שלא יכולים להשקיע מאות שקלים לפריט. זה המשיך בלצלם את הפריטים שקניתי והתפתח לבלוג שהוא יותר אופנה. קצת זנחתי את המקור לצערי. היום אני יותר מסקרת קולקציות, תצוגות. הוא הפך לבלוג אופנה מן המניין".
ספי: "שנת 2008 הייתה שנה משעממת. עולם הדיגיטל לא היה משהו. ועבדתי אז בלפתוח בלוגים לכל מיני חברות, עד שיום אחד פשוט פתחתי גם לעצמי בלוג. בהתחלה שמתי תמונה של מכנסיים ירוקים קצרים שקניתי במנגו ואחר כך העליתי תמונות של דברים שעשיתי במשך השבוע, אחרי זה תמונות מפסטיבל רוק שנסעתי אליו בבלגיה, ואחרי שחזרתי זה הפך לבלוג שהצטלמתי בשבילו".
הילה: "יש לי בלוג כבר ארבע שנים, שהיה עד לא מזמן באנגלית ובעיקר על אופנה, ואז החלטתי שאני רוצה לכתוב בעברית כי הרגשתי שיש חוסר בתוכן על ביוטי,בעברית. בהחלטה של סוף שבוע אחד החלטתי לעשות את זה". 

מירב קאופמן (צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון))
מירב קאופמן. קונה המון און ליין | צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון)

רוזה: "כתבתי הרבה זמן להרבה מקומות בארץ ובחו"ל. תמיד היה לי הרבה יותר קל לכתוב באנגלית. היה לי בלוג על אופנה עולמית, ובערך חודשיים אחרי שהבלוג ההוא נפתח, אנה קופיטו, המייסדת של האתר TELAVIVIAN פנתה אליי ואמרה שהיא רוצה אותי בצוות הבלוגרים שם. הבלוג שם פועל כבר שנה, ועוסק באופנה. אני כותבת על חוויות אישיות, הדעות שלי על דברים שקרו ומתרחשים בעולם האופנה. זכינו בבלוג השנה בטיים אאוט תל אביב ". בנוסף, אני מנסה לקדם אופנת עילית שמאוד פוחדים ממנה בארץ, שזה בעצם מסע הצלב שלי פה – לא לפחד ממעצבים, כי לא צריך להיות אשת אוליגרך כדי לקנות נעליים טובות ויקרות".
אירה: " פתחתי את הבלוג לפני שנתיים. מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד עסקתי באופנה, למדתי בשנקר והיום אני עוסקת בכל מה שקשור לויז'ואל. רציתי שאנשים ייראו משהו דרך העיניים שלי. הבלוג שלי הוא סוג של הפקת אופנה, זה הבייבי שלי".
יסמין: "קודם כל אני קוראת לו אתר, ולא בלוג. הוא כולה פתוח שלושה חודשים. פתחתי אותו אחרי שעזבתי את ידיעות אחרונות אחרי שבע שנים, והרגשתי שאין אתר שנראה כמו שאני אוהבת ושכיף לי להיות בו הרבה זמן. אז פשוט רציתי לעשות את זה בשביל עצמי. רציתי לפתוח אתר תוכן עם ויזואליה יפה שאני מרגישה מחוברת אליה ועומדת מאחוריה".
מירב: "הייתי כתבת אופנה ב'את' ואחרי שעזבתי רציתי להמשיך להתעסק בזה, לא רציתי לוותר על הכתיבה ופשוט לעשות את זה בדרך שלי".

כמה זמן אתן משקיעות בו?

קורין: "זה נורא תלוי. כי התחלתי אותו בלי ציפיות. אחרי שמונה חודשים הבנתי שהוא צובר תאוצה ואני חייבת להשקיע אפילו יותר. הוא הפך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלי".
גלי: היום, המון. בהתחלה זה היה כמה שעות בשבוע. אחרי שהבלוג התפתח ומשך הרבה קוראות ותפס מקום טוב בסלונה, התחלתי לכתוב יותר על אופנה, ולכן זה אומר הרבה יותר עבודת שטח, יותר לקרוא מגזינים, בלוגים ולגלוש. בעקבות הבלוג התחלתי לכתוב בסלונה ככותבת מן המניין, זו נהייתה העבודה שלי".
הילה: "יכולות לקחת לי שעתיים לכתוב פוסט מושקע ויכול לקחת לי רבע שעה. זה מאוד משתנה".
רוזה: "אני מנסה לעשות שלושה פוסטים בשבוע. אני חושבת שההשקעה בבלוג היא תמידית. אני לא מפסיקה, כי אני תמיד חושבת על מה אני רוצה לכתוב בבלוג הבא שלי".
יסמין: "אני חיית אינטרנט, אני כל הזמן שם. אבל לבלוג אני מעלה בדרך כלל פוסט אחד לשבוע. אני מקדמת אותו לאט, בקצב שלו. אני רוצה לדעת שהפוסטים מגיעים ממקום טוב ולא מרדיפה". 

אירה סימונוב (צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון))
אירה סימונוב | צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון)

איך זה לחשוף את עצמכן ברשת? זה בא לכן באופן טבעי?

קורין: "אף פעם לא הייתה לי בעיה עם זה. עד גיל שלוש כמעט לא צילמו אותי, בגלל זה עד היום אני די בטוחה שאני מאומצת (צוחקת). בקיצור, לא אהבתי להצטלם והרגשתי שאני חייבת להתחיל לאהוב את זה. אז היום כבר אין לי בעיה בכלל עם חשיפה. אל תשכחי שאני שולטת בזה. כי אני העורכת של הבלוג ומחליטה מה עולה ומה אני משתפת". 
גלי: "אני לא מצטלמת בעצמי ולא מצלמת את הילדים שלי. מה שאני עושה פה היום הוא מאוד נדיר. אני לא מאוד חושפת את החיים שלי. אני מרגישה שהוא אישי אבל לא ברמה הקולקטיבית".
ספי: "זה כיף. אין לי בעיה עם זה".
הילה: "אני מעדיפה שלא להיות ממש בפרונט של הבלוג, כי התוכן הוא מה שיותר חשוב לי. ההמלצות, החדשות. אני כן מאמינה שמחברים שהן אמיתיות ולא של דוגמנית על, זה נותן לבלוג משהו יותר אמיתי ונגיש".
מירב: "איכשהו כן, זה טבעי. יש בי צד אקסביסטיוניסטי בקטע של הבלוגים".

קורין אברהם (צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון))
קורין אברהם | צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון)

איפה אתן עושות שופינג?

מירב: "הרבה אונליין. STYLE RIVER. אי ביי".
רוזה: "בארץ אני לא עושה הרבה שופינג, ואם כן, אז בהלגה, ובכלל בכיכר המדינה, כשיש סיילים של סוף עונה, שקשה להגיד להם לא. מהמעצבים הישראליים אני אוהבת את יניב פרסי, פאולה ביאנקו. דווקא באונליין אני לא קונה הרבה".
ספי: "בניו יורק, פריז ובאינטרנט".
אירה: "אני טסה הרבה לניו יורק. אז קונה שם, בעיקר מעצבים אמריקאיים כמו מארק ג'ייקובס, מייקל קורס וקלווין קליין. בלונדון טד בייקר. אני קונה הרבה באיביי, כמו אקססוריז של מארק ג'ייקובס. יש הרבה מעצבים בארץ שנותנים לי פריטים בחינם, כדי שאצלם ואעלה לבלוג. זה אחלה שיתוף פעולה".
הילה: "תמיד On the Go, אף פעם לא מתוכנן. אני מאוד אוהבת את קארין A, דורין פרנקפורט. אני מאוד אוהבת בגדי גברים, אז יוסי קצב. רוב השופינג של הוא אונליין, מאסוס ועד Net a Porter.
קורין: "בכל מקום אפשרי. תשעים אחוז מהקניות שלי בארץ הן מיד שניה. אני יכולה לקנות בכל מקום, מהשוק ועד מעצבים ב- net a porter".

כמה כסף אתן מוציאות על טיפוח ואופנה בחודש?

יסמין: "אין משהו קבוע. יכול להיות חודש שאני לא אקנה בו כלום, וחודש אחרי שאקנה שתי שמלות באלף שקל. אם אני קונה אז אני כבר משקיעה".
אירה: "הרבה. אני משתדלת עכשיו פחות. יש לי שני חדרים של ארונות מלאים בבגדים, נעליים, אקססוריז".
קורין: "אני עדיין רוצה להתחתן באוקטובר, אז בואי נגיד שאני לא מוציאה בכלל. האמת היא שמאז שיש לי את הבלוג אני מקבלת המון דברים בחינם או בהנחות משמעותיות. לפעמים אני גם רק מלווה, מצלמת ומחזירה. חוץ מזה שכבר אין לי איפה לשים את הבגדים והאקססוריז שלי!" 

הילה אוחיון (צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון))
הילה אוחיון. מעדיפה לא לשים את עצמה בפרונט של הבלוג | צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון)

הילה: "על בגדים לא הרבה. יש לי ארון ממש קטן. אני לובשת אותם דברים כל הזמן ופשוט משלבת אותם אחרת. אני לא מאמינה בארונות מפוצצים. על איפור וטיפוח זה עניין של יום, כי אם קמתי לא טוב, אז כנראה שאוציא הרבה על זה, אבל אני לא קונה הרבה בכל פעם, בגרך כלל מוצר אחד, שנים. אני גם מקבלת לא מעט מיח"צ".

איזה בלוגים אתן קוראות באופן קבוע?

רוזה: "יש מלא. את נטלי ג'וס מ- Tales of Endearment, את קולומביין סמייל השבדית, יש כמה אוסטרליות מעולות. גם אצלן נורא חם והן מצליחות להראות מדהימות וסטייליש בשיא החום, ככה שהן מאוד מעוררות השראה".
הילה: "הגרסוניירים, שהם חברים טובים. שלי גרוס, רוזה".
ספי: " מאז שסגרו את גוגל רידר אני קוראת פחות. בעיקר את Refinery29, שלי גרוס "המלבישה". את הבלוג של חברה שלי CV ובלוגים של בנות שאני מכירה באופן אישי."
גלי: מה שכולם קוראים, כמו The Sartorialist. מאוד אוהבת אופנת רחוב.
קורין: "אין משהו ספציפי. אני אוהבת השראה מכל מקום, אז בכל יום אני יכולה לקרוא בלוג אחר. אני אוהבת שזה נראה טוב, מושקע, איכותי. לבלוג צריך להיות ערך מוסף."
יסמין: "את הטמבלרים A Well Traveled Women, The Impossible Cool, Boheme Extreme"
מירב: "את ספי ארליך. פעם נורא אהבתי את יעל רגב, אבל היא כבר לא פעילה בבלוג שלה".

על איזה טרנדים אתן הולכות לחרוש בעונה הבאה?

גלי דוידזון סגל (צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון))
גלי דוידזון סגל. בלוג אישי אבל לא קולקטיבי | צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון)
קורין: "ורוד על כל הצבעים והטקסטורות. במיוחד ורוד בהיר בויניל וקשמיר. גם מגפיים צמודים עד מעל הברך, מעילים גדולים."
ספי: "ניינטיז. אני הולכת לנעול הרבה את הסניקרס שלי עם הפלטפורמה הנסתרת. הרבה סקיני ג'ינס עם חולצות משובצות. כחול, שחור. מינימליזם, כרגיל".
רוזה: "אני פחות טרנדית. הגיע המון מנומר שנראה טוב. ניינטיז פחות, כי אני לא אוהבת רפרנסים מובהקים לעבר. לא תראי אותי עכשיו קורט קוביין".
אירה: "אני מאוד אוהבת את הפאנק והגראנג'. סקיני, טי שירט מגניבה, מגפיים. גם חליפות גבריות. זה הכי שיקי. לא צריך להמציא שום דבר אחר. טרנד בא והולך, אבל משהו שהוא קלאסי, תמיד ישאר ויראה מעולה".
יסמין: "אני אוהבת את הלוק העתידני והצבאי. למרות שאני לא טיפוס ממש של טרנדים. אם יש טרנד יותר מדי מוהבק, אני מנסה להתרחק ממנו. אני חושבת שכל אחת צריכה ללבוש את מה שמתאים לה".

איזה טרנד אתן לא יכולות כבר לראות יותר?

גלי: "ניאון!"
ספי: "ניטים, כי כבר נמאס. אבל בעיקר הייתי רוצה שיפסיקו לקרוא לכל דבר טרנד, במיוחד פריטים שהם קלאסיים תמיד, כמו חולצות פסים".
רוזה: "קצת נמאס לי מניטים. מספיק".
יסמין: "חולצות בטן".

יש לכן טיפ סטיילינג מומלץ שתרצו לשתף איתנו?

רוזה: "כבדי את עצמך. תסתכלי על עצמך פעמיים לפני שאת יוצאת מהבית. בלי חולצות מקומטות, בלי חורים. Be a Lady". 

רוזה סיינסקי (צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון))
רוזה סיינסקי. אין מה לפחד ממעצבים | צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון)

הילה: "מי שמגיעה למבוי סתום מבחינת הלבוש שלה, שתיקח עזרה חיצונית. יש לנו בארץ סטייליסטים מהממים, ובשעתיים של סיבוב שופינג איתם אפשר לשנות כל כך הרבה, שזה בסדר לבקש עזרה".
גלי: פחות ללכת על טרנדים ויותר ללכת על מה שמתאים לך אישית. גילית משהו שמתאים לך, תדבקי בו.
ספי: "לא ללבוש אף פעם יותר משני פריטים. אלא אם כן זה חורף ואז מותר שלושה".
מירב: "לא לפחד מאוברסייז, כי רוב הזמן הוא מרזה, ולהיפך, לנשים מלאות יותר, לא לפחד מקצת צמוד".
קורין: "לא לנסות לחקות, אלא להקשיב לאיזון האישי שלך. מה שמתאים לך והרמוני עבורך".
אירה: "קודם כל, בחורה צריכה להיות מודעת לגוף שלה. לא לרוץ אחרי טרנדים. להיות בהרמוניה עם הגוף שלה. לא להתסכל על מה שאחרות לובשות. צריך לאהוב את עצמך ומי שאת".
יסמין: "העצה הכי טובה היא לערבב בין גבוה לנמוך. בין טי שירט זולה לג'קט מדהים. השילובים האלו הם תמיד הכי קוליים. פשוט לא להתאמץ".

ספי ארליך (צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון))
ספי ארליך. אין לה בעיה עם החשיפה | צילום: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון)
עם מי הייתן רוצות להחליף ארון?

אירה: "נראה לי שבנות היו רוצות להחליף איתי ארון!".
ספי: "סופיה קופולה".
הילה: "שרלוט גינסבורג"
יסמין: "קייט מוס. היא טיימלס".
מירב: "קרן מור. משגעת".
קורין: "אנה דלה-רוסו".

>> לבן הוא השחור החדש
>> הכי טום בוי: קבלי את הספורט אלגנט

מאקו נשים גם בפייסוש. יאללה, את באה?