אלין בגירסת המקסי של השמלה
אלין בשמלת השרשראות של שוגרדדי | צילום: עודד קרני

כמו כל סיפור סינדרלה טוב, גם המותג Sugardaddy שפועל בשטח כבר קרוב לחמש שנים, התחיל מלמטה ובקטן: כמה חברים שיושבים בדירה שכורה בתל אביב מתלוננים שאין להם מה ללבוש ומחליטים לעשות מעשה. זה מתחיל בחולצות טי בועטות עם סלוגנים פרובוקטיביים כמו fuck me או i'm famous, ובאווירה רוקנרולית ואנרכיסטית משהו, שמתפשטת כמו אש בשדה קוצים. את הבשורה נושאת מכונית חבוטה שמעבירה סחורה לכל דורש, בארץ ואחר כך גם רחוק יותר. מתי הבינו שעשו את זה? כשחבר שולח תמונה של לורדס, הבת של מדונה, עם חולצה של שוגרדדי. פגשנו את מאיה גיגי דומב ולי נרובאי לנגר שעומדות בראש המותג, לשיחת בנות קצרה:

המותג התחיל עם קו רוקנרולי – האם זה הכוון גם היום או שהשתנה?
"הקו המרכזי שלנו הוא פריטי קז'ואל וערב לנשים, ז'אנר אופנתי חדש שניתן לכנות STREET COUTURE, והוא מלווה בתיקים, נעליים, תכשיטים. כל מה שעושה לנו שמח בארון ובלב.  תרבות הרוק והפאנק זורמת אצלנו בדם. מה שכן, הקו שלנו התרחב והתפתח. הרוקנרול שלנו הוא היום הוא יותר פאייטים ושיפון, רקמות יד ופרימות של בד, קלאץ' נחש ומגפוני פיפ-טואו עם ניטים..."

התרחבות הקו הביאה גם להתרחבות גלובאלית. המותג כיום פעיל גם בארה”ב, דרום אפריקה וגרמניה והמותג כבר הציג בלא מעט תערוכות מובילות במדינות שמעבר לים. "תערוכות בינלאומיות של אופנה הן דבר חשוב. אנחנו נחשפות לקניינים ממקומות שלא חשבנו שנגיע אליהם, יוצרות לעצמנו שם ולומדות המון. אנחנו כמובן עושות הכל בזהירות רבה ובצעדים מחושבים, אבל מרגישות שאנחנו מתקדמות בכיוון הנכון."

שמלה של שוגר דדי, ז'קט שחור מעל ותכשיטים בולטים. נ
שמלת השרשראות שחביבה גם על נינט | צילום: אורטל דהן

האם כניסת רשתות האופנה הגדולות לישראל השפיעה עליכן?
"בהחלט. אנחנו לא חיות בוואקום, וקצת מצער לפעמים לראות את ההתבטלות המוחלטת של הקהל הישראלי בפני מותגים זרים. זה בעיקר מדאיג את מי שנמצא בתחרות עם הרשתות האלה על אותו קהל יעד. שם המשחק היום הוא בידול, והאופנה שלנו לא דומה לשום דבר שאפשר למצוא היום באף רשת, זרה או ישראלית".

מי המתלבשות הטובות בעיניכן בביצה הישראלית?
"רונית אלקבץ, נינט, אפרת גוש. מדובר בנשים שלא מפחדות להעז, שמחוברות לאיזו אמת פנימית ושיש להן מספיק חוש הומור כדי להתמודד גם בימים שלא הצליח להן".

את מי אתן חולמות להלביש יום אחד? 
"לצערי רובן אינן עימנו עוד: נשים כמו ג'ניס ג'ופלין, איימי וויינהאוס, מרילין מונרו. מצד שני, יש את מלכת הטראש הנהדרת שר ואת אדל הקלאסית והמוקפדת  שהיינו מתות לפרוע לה קצת את הצורה. גם ללורדס היינו שולחות כמה פריטים חדשים"

אין תמונה

מה אתן חושבות על המתלבשת הישראלית הממוצעת?
"אנחנו לא חושבות שיש היום משהו שמבדיל את המתלבשת הישראלית הממוצעת ממתלבשות ברחבי העולם. הבעיה הכי גדולה שמשותפת לרובן היא תסמונת העדר, ואימוץ טרנדים באופן עיוור, בלי להתחשב במגבלות הגוף".

על איזה פריט לבוש את חורשת?
מאיה: "נעליים שחורות צבאיות עם ניטים, שמכרנו כבר לפני 4 עונות וקשה להוריד אותן".

מה הפריט הכי זול שיש לך בארון?
"יש לנו אוסף נכבד של פריטים ואקססוריז שאנחנו קונות בשווקים שונים בעולם, ביניהם טי שירט שקנינו בחמישה דולר שלא בטוח שנלבש אותה, אבל היא משלימה את הארון באותנטיות שלה."

אין תמונה

מה הפריט הכי יקר בארון?
"ברמה החומרית - ז'קט עור של בלמיין בשווי 2,300 אירו. אבל זה היה שווה את זה. עם זאת, הפריטים היקרים ביותר הם אלה בעלי ערך רגשי עמוק שנשתמרו במשפחותינו כמה דורות, ועד היום אנחנו שואבות מהן השראה רבה".

ג'ינס וסניקרס או מיני ועקבים?
"חד משמעית – ג'ינס וסניקרס. את לא רק הכי יפה כשנוח לך, את גם הכי סקסית".

קייט מידלטון או קים קרדשיאן?
"קייט מידלטון, בתנאי שהיא באה עם פיפה. לראשונה יש ים כסף, לשנייה ים סטייל".

ניקול ראידמן או דפני ליף?
"דפני ליף, כי העם דורש מהפך, ויפה שעה אחת קודם".

אלין בשמלה שחורה של שוגרדדי
אלין בשמלה שחורה של שוגרדדי | צילום: עודד קרני

קולאז שמלת שרשראות של שוגר דדי
קולאז שמלת שרשראות של שוגר דדי | צילום: תום מרשק

רוצה לראות עוד פריטים של שוגר דדי? כנסי לגלרייה

>> איזה טרנדים ימשיכו איתך לשנת 2012? קבלי סקירה מהירה
רוצה לדעת על קנייה חכמה ברשת? כנסי ל- paypal