עינב ויינר (צילום: ראובן שניידר )
"אם אני אוהבת את הגוף שלי? למה את שואלת?" עינב ויינר | צילום: ראובן שניידר

עינב ויינר, 28, המודחת השביעית מבית האח הגדול, מגיעה במצב רוח מבודח לשיחת הבנות שלנו וחושפת גזרה שלא הייתה מביישת אף דוגמנית. היא לובשת ג'ינס גבוה בגזרת סקיני, ז'קט לבן וגופייה מתחת, בשילוב שרשרת בד לבנה עטורה בחרוזים כסופים.

עינב, הלוק שלך מאוד מוקפד. ככה את מתלבשת גם לעבודה?
"בדרך כלל אני לובשת שחור, אבל כן, גם לעבודה אני מתלבשת מאוד פשוט וסולידי. אני מנהלת מכירות בגן אירועים, ומלווה זוגות לפני החתונה מהרגע שהם מגיעים אלינו עד סיום האירוע, אז אני צריכה לשמור על מראה אלגנטי".

ובבית?
"טייצים, כפכפים, חולצות אוברסייז, ג'ינסים. אני אוהבת חופשי ומשוחרר. מקפידה שיהיה יפה ובאיכות טובה, אבל אני לא מתקשקשת יותר מידי עם עצמי, אין לי סבלנות".

מה שגרת הטיפוח שלך?
"כל יום חופפת, כל יום פן, קרם פנים, חולת שמנים וקרמים. מייק אפ חובה. אני לא ממש מתאפרת, אבל שמה מייק אפ כי גוון הפנים שלי לא אחיד. פדיקור אני עושה אחת לשלושה חודשים כי אני לא צריכה, זה בעיקר לתחושה הטובה, וצובעת את השיער פעם בכמה חודשים".

אביבית ועינב משועשעות (תמונת AVI: mako)
לא אוהבת מחשופים, לא אצלה ולא אצל אחרות. עינב בבית האח הגדול עם אביבית | תמונת AVI: mako

כמה את מוציאה בחודש על טיפוח ובגדים?
"רק על עצמי אני מוציאה בסביבות 2,500-3,000 שקלים בחודש, כולל מספרה, צבע לשיער, ציפורניים, גבות, קרמים, שמנים, בגדים, מסיכות לשיער, סבונים. פעם הייתי מכורה לקוסמטיקאיות, עד שלפני החתונה התפרצה לי אקנה. הוצאתי אצל הקוסמטיקאית שלי 6,000 שקל בתקופה של חודשיים כדי לטפל בזה, וזה לא עזר לי. משחה שרופא עור נתן לי ועלתה 51 שקל פתרה לי את הבעיה. לכן אני כבר פחות מאמינה בקוסמטיקאיות היום".

מה לא תלבשי אף פעם?
"פרובוקטיבי. מחשופים אני לא אוהבת, לא עלי ולא על אחרות. חולצות בטן גם לא. לא אוהבת צבעוני ולא הדפסים".

מה הפריט הכי יקר שלך?
"הז'קט הלבן הזה מטופשופ שאני לובשת עלה 800 שקלים. אני קונה בקסטרו, זארה, טופשופ, מנגו, קונה איפה שבא לי".

הכי זול?
"המשקפיים האלה שבאתי איתם היום עלו 10 שקלים".

עינב ויינר (צילום: ראובן שניידר )
בארבעה חודשים האחרונים כבר לא מקיאה. ונראית נהדר | צילום: ראובן שניידר

יש לך גזרה מדהימה, איך את עם הגוף שלך?
עינב לוקחת נשימה ארוכה ושואלת בחשדנות מאיפה מגיעה השאלה. אחרי שהיא מבינה שזו שאלה תמימה לחלוטין, היא מספרת:
"איך אני עם הגוף שלי? אני בולמית. בשמונה וחצי שנים האחרונות, עד לפני ארבעה חודשים, אני אוכלת ומקיאה. אף פעם לא היה לי תסביך גוף, אבל אחרי הצבא עשיתי דיאטה שנקראה 'רז קל', שכבר אין אותה היום. לפני הדיאטה שקלתי 62, הורדתי 12 קילו בחודש והייתי מאושרת. קיבלתי מהסביבה מחמאות מטורפות כל הזמן, והתמכרתי לפרגונים. משם הכל התחיל".

מהתמכרות לפרגונים?
"גם, אבל גם פחד פחד פחד. אחרי הדיאטה, כשאני במשקל 50 בערך, מצאתי את עצמי אוכלת שווארמה ופתאום מפחדת להשמין, אז אמרתי לעצמי - נקיא את זה! בכל יום מאז, ועד לפני 4 חודשים, הקאתי כמה פעמים ביום. בעלי והבוס שלי מאוד עוזרים לי לצאת מזה היום".

עינב ויינר (תמונת AVI: mako)
ג'ינס, גופיה וכפכפים. עינב בלוק שהיא הכי אוהבת | תמונת AVI: mako

עינב ממשיכה בתיאורים ומודה: "הפחד שולט בך: את אוכלת ומפחדת שאת עולה במשקל, מדמיינת שהבטן יוצאת ושהזרועות נעשות עבות. התחלתי בלדחוף אצבע אחת, והגעתי לארבע אצבעות. זה גהנום שחור עלי אדמות, איבדתי שיניים בגלל המחלה הזאת. ההורים שלי גילו רק אחרי ארבע שנים של הקאות.

"היום אני יודעת שלא צריך לספור קלוריות כל היום"

"גם עכשיו, אפילו אם אני לא מקיאה, אני עדיין חולה. בולמיה זאת הפרעה נפשית. כל יום אני נלחמת שלא להקיא, זאת מלחמת התשה מטורפת. תשמעי סיפור, פעם ברכבת ניגשה אלי מישהי שזיהתה שאני בולמית. מסתבר שבולמית מזהה בולמית. החלפנו חוויות וטכניקות איך להקיא יותר טוב.
בשיא שלי הגעתי למשקל של 46 קילו, כשהגובה שלי הוא 1.64. כשאמרו לי אנשים שהראש שלי יותר גדול מהגוף, הייתי בעננים. זאת הייתה בשבילי המחמאה הכי גדולה שיכולתי לקבל".

מה קורה איתך היום?
"היום אני שוקלת 52 קילו ואני לא מקיאה כבר ארבעה חודשים, כולל הימים בבית האח הגדול. אם פעם אוכל היה האויב שלי וכבר שכחתי מה זה לטעום וליהנות מאוכל, בבית האח קרה לי משהו טוב. בגלל שאנחנו מתעסקים בעצמנו כל הזמן, פתאום הבנתי שיש לי את הזכות לחוות טעמים בפה. כשאת בולמית את אוכלת מהר, כדי שהאוכל לא יתעכל יותר מידי, ושותה מלא מים עם זה, כדי שיהיה קל להקיא. היום אני מבינה שטוסיק זה יפה, ושלא יקרה כלום אם הבטן תצא קצת ושאין צורך לספור קלוריות ואחוזי שומן כל היום".

עינב ויינר (צילום: ראובן שניידר )
בבית האח הבינה שיש לה זכות להינות מאוכל | צילום: ראובן שניידר

יש לך מסר שאת רוצה להעביר בעניין?
"צריך להבין שזה לכל החיים. צריך המון תמיכה, אהבה, תשומת לב. לאימהות אני אומרת כאן ועכשיו, אם יש לכן ילדה בולמית אל תאמינו לה. תלכו איתה לכל מקום שהיא הולכת, כי היא תעבוד עליכם ותקיא. בעלי, עם הרבה אורך רוח, החזיק לי את הידיים בהתקפים ותמך בי כל הזמן. היום יש לי כלים להתמודד עם זה. אם בכל מה שסיפרתי לך עזרתי אפילו בקצת לילדה בת 15 שמקיאה - עשיתי את שלי. ראית קודם כשהביאו לי קפה שלא נתתי שום הוראות כמו סוכרזית, חלב דל, כל זה? זה 'וואו' מבחינתי".

>> זרעי קיץ: שמלות קיץ בגוונים בהירים ורכים

רוצה לדעת על קנייה חכמה ברשת? כנסי ל- paypal