שיער דליל לפני ואחרי
השיער שלי באמת נראה בריא ומלא יותר
לפחות ארבעים אחוזים מהנשים יסבלו בשלב זה או אחר בחייהן מהתקרחות. כמעט מחצית מהנשים. ובכל זאת - בעוד שהגברים יישאו בגאון (או שלא בגאון, אבל בפומבי) קרחת מנצנצת, לא נתקלתי מעולם באישה שעשתה זאת שלא ממניעים אופנתיים או חלילה כימותרפיים.

לפני שנה בערך הבנתי שהשיער הדק שלי הוא לא רק דק, אלא גם מתחיל להידלדל. זה התחיל בעיקר בפוני ובחלק האחורי של השביל, שכבר שנים שאני לא מצליחה להיפטר ממנו בגלל כמויות השיער המדודות. מבוישת קצת התחלתי לחקור: הלכתי לרופאת המשפחה שעשתה לי בדיקות דם וגילתה שאין שום דבר שיכול להעיד על איבוד שיער זמני בגלל חוסרים כלשהם. משם עברתי לשני רופאי עור בתקווה לשמוע משהו מעודד על הקרקפת שלי, אבל משניהם שמעתי את הבשורה המאוד לא נעימה: מדובר בהתקרחות גנטית. כן, כן, ממש כמו של הגברים.

בהמלצתם התחלתי להשתמש במינוקסי, חומר הפלא שגברי ישראל מעריצים, תחת מעטה בושה. החבאתי את הבקבוקונים בכל פעם שהבנתי שמישהו עלול לראות אותם. השפרצתי מהחומר רק לפני השינה, כדי שלא ייראו שיירים שלו על השיער שלי, והתפללתי שמשהו יקרה. אחרי כמה חודשים ראיתי שינוי, אבל התלות הזאת בהתמדה יומיומית וההוצאה הכספית הגדולה שברו אותי מפעם לפעם.

מכשיר נגד התרקחות (צילום: יחסי ציבור)
מה יהיו ההשלכות של כל כך הרבה לייזר על המוח שלי? אין לדעת. אילוסטרציה | צילום: יחסי ציבור

על מברשת היירמקס שמעתי כבר מהספרית שלי בתחילת חיפושי אחרי פתרונות, וכשקיבלתי אותה לניסוי זו נראתה לי הזדמנות טובה - על אף התחושה שמדובר בעוד המצאה שרלטנית שמנצלת את הפחד הגדול של בני האדם מהתקרחות.

ממש כמו המינוקסי, גם בהיירמקס טוענים שאת התוצאות נראה רק אחרי שלושה חודשים לפחות. סקפטית מאוד ועם חשש לא קל מחשיפת הראש שלי לקרני לייזר, יצאתי לדרך. הטיפול במברשת נעשה שלוש פעמים בשבוע למשך 11 דקות כל פעם. המברשת נוחה מאוד לשימוש, אלחוטית (ההטענה מספיקה לכמעט שלושה שבועות של טיפול), כשכל כמה שניות היא מצפצפת ומודיעה להמשיך הלאה לנקודה הבאה. לפי הפרסומים של החברה, המברשת, המאושרת לשימוש על ידי ה-FDA ומשרד הבריאות, מריצה באמצעות אנרגיית הלייזר את אספקת החמצן לזקיק השערה ובכך מחייה מחדש ומרעננת את זקיקי השיער כדי לעורר את צמיחתם. בגלל צורת המכשיר - מברשת - הלייזר יכול להגיע ליותר אזורים על הקרקפת.

בחודש הראשון עוד חששתי להיפרד מהמינוקסי, כדי לא לאבד את המעט שכבר הצלחתי להצמיח. בחודש השני נגמר לי החומר, אז החלטתי להיות אמיצה. חודשיים לאחר תחילת הטיפול במברשת אנשים התחילו להעיר לי שמשהו השתנה, שהשיער נראה עשיר קצת יותר. כיום, קצת יותר משלושה חודשים אחרי תחילת הטיפול, השיער שלי באמת נראה בריא ומלא יותר, אבל הבעיה כמובן לא נפתרה לחלוטין. השיער עדיין דק ודליל, והשביל? הוא כנראה כבר יישאר שם לנצח. אבל אני בינתיים  ממשיכה לצפצף במשך 11 דקות שלוש פעמים בשבוע, בתקווה שלא יהיו השלכות עתידיות ללייזר הזה על הראש.

מכשיר נגד התרקחות (צילום: יחסי ציבור)
היירמקס. 1,190 שקלים | צילום: יחסי ציבור

המכשיר שאני קיבלתי לבדיקה עולה באתר החברה 1,190 שקלים. מכשיר מתקדם יותר, לטיפול של שמונה דקות בכל פעם, עולה 1,790 שקלים. בחברה מתחייבים להחזיר עד חמישים אחוז ממחיר המכשיר אם לא הייתם מרוצים מהתוצאות.

להשיג באתר www.hairmax.co.il  ובטלפון 077-50-50-300