טיפות חמות של שעווה על הריסים – זה שנשים נאלצו לעשות עד המאה ה-19 כשהן רצו לעפעף למרחקים ארוכים. היום, למרבה השמחה, יש לנו אמצעים קצת יותר נוחים, והשאלה היחידה צריך לשאול היא איזו מסקרה תעשה את השירות הכי טוב לעיניים שלנו.

מסקרה (צילום: ????? ???????, Istock)
כן, מורחים גם את הריסים התחתונים | צילום: ????? ???????, Istock
איך בוחרים

מאריכה, מעגלת, מפרידה, מעבה – רוב המסקרות זורקות הבטחות מבלבלות, וכדי לדעת במה כדאי לבחור רצוי להתחיל בלבחון את הריסים. "אם בורכת בריסים ארוכים ומלאים, מומלץ לרכוש מסקרה מעגלת או מעבה. אם הריסים דקים וקצרים, מומלץ ללכת על מסקרה מאריכה" מסבירה איריס אגיב, מנהלת הדרכה ראשית של לנקום. "יש היום סוגים רבים מאוד של מוצרים, חלקם נראים כאילו הגיעו ממעבדות החלל של נאס"א. נסי לזהות את הצורך – מה את באופן אישי רוצה מהריסים שלך".

אמצעי זהירות

חיי המדף של המסקרה אינם ארוכים – מרביתן מחזיקות מעמד עד 6 חודשים מרגע הפתיחה. "הדבר שהכי חשוב לדעת הוא שקיימת סכנה של החדרת זיהומים לעין", אומרת אגיב, וממליצה לנקוט באמצעי זהירות מרביים – להקפיד על תאריך התפוגה, לא להעביר את המסקרה בין חברות, ולאחסן במקום קריר ומוצל. "הקפידו להריח את המסקרה לפני השימוש ולהשליך לפח מיד אם הרחתן ריח חריף המזכיר מעט ריח של טרפנטין", מבהירה אגיב. גם אם המסקרה שינתה גוון והפכה לגושית, אל תהססו להשליכה.

עמידות במים

"מסקרה עמידה מייבשת את זקיק השערה של הריסים, ולכן לא מומלץ להשתמש בה באופן קבוע", מסבירה אגיב". במילים אחרות: רק באירועים מיוחדים – בימים שבהם אחוזי הלחות והזיעה מזנקים, אם את מתעקשת להתאפר לים ולבריכה או אם את הולכת לסרט מלודרמטי במיוחד שבו ברור שתזילי דמעות.

איך מורחים

את המסקרה מורחים פעמיים בלבד: פעם אחת מהצד הפנימי של הריסים ובפעם השנייה מהצד החיצוני. "כדי לא ללכלך את העפעף אל תפקחו את העיניים יותר מדי, אלא הביטו כלפי מטה בעת המריחה", מסבירה אגיב. כדי למנוע גושי צבע רצוי להעביר את המברשת בקלילות על פיסת נייר לפני המגע עם הריסים.

הריסים צריכים להיות יבשים לחלוטין לפני המריחה (אפשר לייבש בטישו או לפדר מעט עם פודרה באבקה באמצעות כריות האצבעות). עמדי מול המראה, הורידי את הסנטר, פתחי את העיניים ואת הפה – זה יקל עלייך לראות את כל הריסים העליונים.

הוציאי את המברשת מהמיכל, פזרי את עודפי הצבע (במיוחד מקצה המברשת) בצורה שווה על כל הריסים והתחילי במריחה: קודם כל הריסים העליונים החיצוניים – אלה הריסים הארוכים ביותר, שנראים מלאכותיים, ועליהם יש להשתמש ברוב החומר. המריחה מתבצעת משורש הריסים הפנימיים כלפי מעלה. מרחי בהדרגה עד לחלק הפנימי הקרוב לקצה העין, ובחלק זה השתמשי בהכי פחות חומר. לפני מריחת הריסים התחתונים מומלץ להוריד את הסנטר כלפי מטה כדי שהם יתרוממו, ולהחזיק את המברשת במצב אנכי (ולא מאוזן). אם הריסים נדבקים זה לזה כדאי לסרק אותם במברשת גבות.

אין תמונה
מעבה או מאריכה, או גם וגם? הצילו!
שדרוגים

מסקרות כחולות או סגולות מיועדות לתת טוויסט לאיפור מלא, ואינן מתאימות אם האיפור היחיד שלכן הוא המסקרה. המקרה כזה מומלץ להיצמד לשחור. מעגל ריסים אינו פריט חובה, אבל אין ספק ששימוש בו לפני מריחת מסקרה מסייע למריחה מלאה ומפנק את הריסים.

בדקנו כמה מהמסקרות שיצאו לאחרונה לשוק – המסקנות לפנייך

אין תמונה
לאש DNA של סמאשבוקס
לאש DNA מסקרה – סמאשבוקס
ההבטחה: מסקרה עמידה לאורך זמן, לריסים מטופחים וארוכים במיוחד.
הבדיקה: המסקרה של מותג האיפור מהוליווד שחררה מאתנו אנחת הפתעה. המברשת שלה עבה. מאוד עבה. עבה כמו משוט בערך, וזה מה שאמור לצבוע את ריסייך הענוגים. בפועל המברשת לא הכי נוחה לשימוש, והאגרסיביות שלה לא מאפשרת להגיע לכל ריס וריס. במילים אחרות: רלוונטי אם יש לך ריסים באורך של משוט.

מחיר: 95 שקל.
להשיג: ברשת "אפריל" בלבד.

אין תמונה
פולסיס של מייבלין
פולסיס – מייבלין ניו יורק
ההבטחה: מראה מאופר ושופע ללא מאמץ, עיבוי הריסים, הענקת נפח והארכת הריסים.
הבדיקה: "אף פעם לא שמתי לב שיש לך כאלו ריסים ארוכים ויפים", החמיאה חברתי הקרובה. " גם אני לא שמתי לב", השבתי לה, ושמחתי שהמסקרה של מייבלין מספקת את הסחורה –מעבה את הריסים ומשווה להם מראה מלא במשיחת מברשת קלה, ואפילו בלי הגושים המעיקים שבדרך כלל לא עוזבים לי את העין.

מחיר: 109.99 שקל.
להשיג: רשתות הסופר פארם, המשביר לצרכן, H&O ניו פארם, מגה, שופרסל.

אין תמונה
היפנוז פרשס סלס של לנקום
היפנוז פרשס סלס (Hypnôse Precious Cells)– לנקום
ההבטחה: טיפוח לריסים בטכנולוגיה שמעניקה להם מראה מחודש, צפוף יותר, ונפח לכל ריס וריס.
הבדיקה: אין לנו מיקרוסקופ בבית, אז קשה לומר אם המסקרה החדשה סייעה בחידוש הריסים שלנו – מבט שטחי לא גילה שהם צמחו במיוחד. נוכל לומר שנוח מאוד למרוח אותה, אבל שהיא מותירה צבע על העפעף בכל מריחה, ושלא הבחנו שהריסים ארוכים או מעובים במיוחד, רק שהם צבועים בשחור ומופרדים כהלכה.

מחיר: 173 שקל.
להשיג: ברשתות סופר פארם, המשביר לצרכן ניו פארם, אפריל ובפרפומריות.

אין תמונה
ווליום אפקט רדיקל של איב סן לורן
ווליום אפקט רדיקל (Mascara Volume Effet Radical)– איב סן לורן
ההבטחה: ריסים מלאכותיים בשחור אינטנסיבי לנפח עוצר נשימה, ריסים מעוגלים להפליא ועמידות לזמן ממושך.
הבדיקה: מריחה אחת מאריכה את הריסים באופן מובהק, ומפרידה אותם כאילו היו אורז אחד אחד. והכי חשוב: היא עושה לריסים מה שמסכת הזנה עושה לשיער ומותירה אותם רכים וגמישים כל היום ולא קשים כמו שבדרך כלל מסקרה עושה. מה שכן, בשלב הסרת האיפור לא היה קל להיפטר ממנה.

מחיר: 190 שקל.
להשיג: ברשתות סופר-פארם, המשביר לצרכן, אפריל וניו-פארם.

>> בפעם הקודמת במגהצת: המלחמה על הצלוליט נמשכת