אין תמונה
קולקציית המשזפים של ביותרם
 ספריי לשיזוף עצמי של ביותרם
לא משנה כמה אמשיך להגיד לעצמי שלבן זה יפה ובריא, לעד אמשיך לקנא בבחורות בצבע מוקה שחושפות רגליים שחומות כבר בתחילת אפריל מיום שרב אחד בים. ומאחר שאני לבנה כמו רוח רפאים ביום טוב, הסכמתי לנסות את Suntan של ביותרם – ספריי לשיזוף עצמי. ומאחר שאחראית גדולה אני לא, יצא שהתמרחתי בו רק ברגע האחרון, חצי שעה לפני שיצאתי מהבית לחתונה בשמלה חושפת רגליים.
אחרי שמרססים את האזור המיועד צריך למרוח את החומר בעזרת כפות הידיים וכמובן להשתדל שזה יהיה מפוזר באופן אחיד. עשיתי הכל מהר מהר, שטפתי ידיים טוב טוב ויצאתי לחתונה בלי לראות סימן. ידעתי שלתכשירים האלה לוקח זמן ומדי פעם טרחתי להעיף מבט אל הרגליים לראות אם משתנה משהו ובן רגע אני הופכת לכוסית ממשמר המפרץ. לאחר כשעה הרגליים עצמן קיבלו גוון ברונזה עדין ונחמד, אממה – כפות הרגליים שלי נראו כאילו התפלשתי זה עתה באדמת חמרה. רק סופלה השוקולד שהוגש הצליח להשכיח ממני את התקלה. אז עבור בחורות שלא משאירות הכל לרגע האחרון מדובר במוצר נעים ונוח לשימוש. העור לא הרגיש יבש למגע והצבע נראה די טבעי. רק מה, תקפידי על מריחה אחידה.
כמה זמן זה מחזיק: הצבע לא יורד גם אחרי מקלחת שתיים.
מינוס: לא כדאי להתנגב במגבת לבנה כי התכשיר מוריד צבע.
פלוס: הייתה אחלה חתונה.
מחיר: 140 שקל 150 מ"ל
להשיג: ברשתות הפארם.

 קרם לשיזוף עצמי Body Tinted Lotion, קליניק
"אז מתי את נוסעת לאילת?" שאלה אותי ל', יומיים אחרי שחזרתי משם. "מה זאת אומרת? כבר נסעתי!" תמהתי. ל' הרימה גבה והעיפה מבט ברגליי הלבנבנות, שרק בזכות הרביצה בבריכה ב-72 השעות האחרונות זכו לגוון בז', והפטירה "רואים". העלבון הזה הדהד 16 דורות אחורה, עד לאבות אבותיי מלודג', ודחף אותי אל עבר מדף תכשירי השיזוף העצמי החדשים של קליניק, שבימים כתיקונם לא הייתי מעיפה לעברו מבט נוסף. יש משהו מפחיד בתכשירים האלה: מיד קופצת לראש תמונה של נשים בצבע גזר, עם סימני מריחה לא אחידים על הגוף.

אין תמונה
תכשירי הגנה לשמש ושיזוף עצמי של קליניק
אספתי קרם לגוף בגוון בהיר בינוני והחלטתי למלא אחר ההוראות באדיקות, מה שהסתבר כמשימה לא פשוטה: שלוש נשים אקדמאיות ניסו לפענח את אופן השימוש, שכולל גם פילינג מקדים, ותהו למה הכוונה במשפט "הרטבת האצבעות תסייע בטשטוש". טשטוש של מה? האם זה יסייע במניעת פסי מריחה? לא ברור. במבחן התוצאה הסתבר שגם בעיסוי זהיר של הקרם, מאוד קשה להימנע מאותם סימנים, ובמקומות כמו מפרקים התכשיר גרם להבדלי צבע בולטים. המקלחת של היום שאחרי, עם זאת, עידנה את הצבע לגוון אחיד וטבעי יותר, שאפשר לי סוף סוף להראות את רגליי בפומבי. כמו אילת, רק בלי לקפוץ מהגשר.
כמה זמן זה מחזיק: שבוע וחצי בערך. רק שבשלב מסוים הגוון נהיה צהבהב וצריך לחדש.
מינוס: התוצאות לא מיידיות ולכן אי אפשר לדעת כמה נזק עשית, או כמה העור שלך מנומר עכשיו.
פלוס: הגוון שמתקבל הוא טבעי ולא כתום, כמצופה מתכשירים מסוג זה.
מחיר: 140 שקל ל-125 מ"ל.
להשיג: ברשתות הסופרפארם, ניו פארם, אפריל, המשביר לצרכן, בפרפומריות ובבתי מרקחת.

אין תמונה
קולקציית המשזפים העצמיים של לנקסטר
ג'ל לשיזוף עצמי של לנקסטר
לו הייתי דמות ב"גיבורים", סביר להניח שהייתי זוכה בכוח הסנוור. חשיפת רגל אחת קטנה, וגם הנבלים הרעים ביותר היו מתעוורים. חוץ מזה, אין יתרון כל כך גדול בלהיות צחורה כשלג, בטח במדינה שבה שיק רוח הרפאים אף פעם לא תפס. בשבוע שעבר חברה טובה שלי התחתנה, ולגנוב את הפוקוס מהכלה עם הלבן שלי היה טו מאץ', לכן אם את לא רוצה ללבוש גרביון בצבע גוף בשיא החום אבל עדיין רוצה להיראות כאילו חזרת מבורה בורה – משזפים עצמיים הם הפתרון היחיד.
להצלתי הגיע ה- shimmering bronze creamy gel של לנקסטר, תכשיר שיזוף עצמי במרקם ג'ל שנמרח ביסודיות, לפי ההוראות, על הרגליים שלי (התעלמתי מהריח המוזר, סוג של "על האש" פוגש את שפך הירקון). שטפתי היטב את הידיים וחיכיתי בהתרגשות. כעבור לא הרבה זמן נראיתי פחות כמו מישהי שחזרה מבורה בורה ויותר כמו עוגת גזר. החלטתי לנחם את עצמי שכתום הרבה יותר יפה משקוף וזה גם צבע אופטימי (אם לא לוקחים בחשבון את ההתנתקות). במריחה נוספת לחיזוק ביום החתונה הבחנתי שהקרם גם מכיל נצנצים להגברת האפקט.
כמה זמן זה מחזיק: 4 ימים (אבל מומלץ לתחזק כל יום).
מינוס: חיכוך עם הנעלים גרם לצבע קצת לרדת ולכן נראיתי עם מחלת עור קלה.
פלוס: עדיף מראה גזרי על מראה חולה. אומרים גם שגזר זה טוב לעיניים.
מחיר: 99 שקל ל-125 מ"ל.
להשיג: ברשת סופר פארם בלבד.

אין תמונה
התחליב של וישי
 תחליב לשיזוף עצמי לפנים ולגוף, VICHY
את הניסוי התחלתי ברגליים, כי מכנסיים תמיד אפשר ללבוש אבל עם מסכת פנים יהיה לי קצת קשה להסתובב בחוץ. מיד אחרי מריחה הקרם (כן כן, על פי הוראות היצרן) התחלתי להרגיש עיקצוצים ברגליים. בהלה קלה, ומיד רגיעה – מדובר בחברה מכובדת ויש חותמת של משרד הבריאות, המקסימום שיכול לקרות זה שיהיו לי רגליים כתומות.
תוך שעה, כמובטח, הבטתי בשביעות רצון על התוצאות וכל הסקפטית שלי נעלמה. 28 שנים אני מצרה על עור שנשרף בקלות ומתחבאת מכל קרן שמש. בפעם הראשונה היה ממש כיף לחבוק זוג רגליים שזופות בטוב טעם ובמראה טבעי להפליא. מה שכן, חשוב למרוח את הקרם בצורה אחידה ולשטוף היטב את הידיים – כי פסים לאורך ולרוחב כבר לא נראים כל כך טבעי.
מינוס: חשוב לשים גם קרם הגנה מאחר שהתחליב אינו מכיל מסנני קרני שמש.
פלוס: הקרם עשיר בלחות ונעים למריחה, הריח עדין ומבושם, מוצר היפואלרגני.
מחיר: 139 שקל ל-100 מ"ל. |
להשיג: בבתי מרקחת פרטיים בלבד תוך קבלת מתן ייעוץ על ידי רוקח. 

אין תמונה
סדרת טרה קוטה של גרלן
ספריי לשיזוף עצמי מהיר של גרלן
"לממהרות ולעצלות", אמרה ההודעה לעיתונות של terracotta express self tanning spray מטעם גרלן, ושבתה אותי באחת. לא ברור מה אני יותר – ממהרת או עצלה, אבל ברור שבים עוד לא הספקתי להיות השנה. שלפתי את התרסיס מאריזתו הנאה והתחלתי לרסס על הרגליים מוכות החורף שלי. התרסיס יוצא בקילוח דק מאוד ונדרשת הפעלה מסוימת של כוח על מנת לכסות את כל הרגליים. אחרי הריסוס מיהרתי לפזר היטב את החומר במריחות נמרצות, שטפתי ידיים והמתנתי. חלפה למעלה משעה וגוון שמנת החל לבצבץ על רגליי. כעבור עוד קצת זמן הן כבר נראו בטון אחד כהה יותר מהרגיל, שזה נחמד אבל לא באמת יכול להיקרא "שזוף". תחזוק למחרת העמיק עוד מעט את הגוון. נו, לפחות לא חטפתי כתמת.
כמה זמן זה מחזיק: ללא השפרצה נוספת הצבע דהה כעבור יומיים.
מינוס: הגוון מאוד עדין וצריך לחזור על הפעולה.
פלוס: הגוון מאוד עדין, כך שאפילו אם עשית טעות – אף אחד לא יידע מזה.
מחיר: 313 שקל ל-150 מ"ל.
להשיג: ברשתות הפארם, אפריל והמשביר לצרכן.

אין תמונה
מגבונים לשיזוף עצמי של לייף
מגבונים לשיזוף עצמי של life
למרבה השמחה נחתה אצלי השבוע המצאת המאה: מגבונים. האמת? בניתי עליהם. משום מה היה נראה לי שזה הרבה יותר קל למרוח איתם את החומר בצורה אחידה. הם, ככל הנראה, לא בנו עליי.
המגבונים עצמם די דקים ולא נוחים לאחיזה. תוך כדי המריחה (בתנועות סיבוביות) המטלית מתקמטת והופכת לקווץ' אחד גדול – מה שהעלה אצלי את החשש שגם הרגליים שלי יצאו בדוגמת ספוג. בסופו של דבר הצלחתי להתמודד עם המגבון ומרחתי בעזרתו את כל הרגל.
אחרי המריחה התחושה מעט דביקה וצריך לחכות כרבע שעה עד שהעור מתייבש ואפשר להתלבש. לי קצת הפריע הריח של התכשיר – לא ריח רע, אבל לא ממש נעים. כשקמתי בבוקר הרגליים נראו שזופות במידה נאה ובצבע טבעי למדי למעט פספוסים פה ושם (בעיקר בגב כף הרגל). יצאתי מהבית חמושה בחצאית אופנתית ולמרבה הצער באור יום הכל נראה הרבה יותר גרוע. הברכיים קיבלו גוון כתמתם והיו בולטות הרבה יותר משאר הרגל, הפספוסים היו נראים לעין והריח עוד לא עבר.
היצרן טוען שהמגבונים מתאימים לגוף ולפנים, אבל אני רוצה לפגוש את המשוגעת שתעז למרוח על הפנים דבר כזה שלא יורד כמה ימים. בגדול אני מעדיפה להישרף בים כל הקיץ ולהרהר בנזקי הסרטן מאשר להגיע לעבודה שוב עם ברכיים כתומות.
כמה זמן זה מחזיק: שלושה ארבעה ימים.
מינוס: אי אפשר באמת לדעת כמה חומר עוד נשאר על המטלית ובכמה מטליות צריך להשתמש בשביל כל רגל. החלטתי להשתמש באחת לכל רגל (יש עשר מטליות בחבילה).
פלוס: בשלב מסוים זה יורד.
מחיר: 29.99 שקל.
להשיג: בסניפי הסופרפארם.

אין תמונה
משזף לרגליים של סאלי הנסון
מייק אפ לרגליים של סאלי הנסן
הרעיון שהמוצר מיועד לרגליים – אזור קשה למדי לשיזוף, כבר שכנע אותי. ניסיתי את התרסיס בגוון מדיום (המוצר נמכר בשלושה גוונים שונים – בהיר, בינוני וכהה) והתחלתי להשפריץ כאילו אין מחר. תוך שתי דקות נצבעתי בגוון ברונזה לתפארת מדינת ישראל. וכך גם כף היד שלי. אחרי ששטפתי אותה, הבחנתי שהצבע לא אחיד. חמש דקות מאוחר יותר ואחרי פעולת שיקום – יכולתי לצאת מהבית. אף אחד לא באמת צריך לדעת שכל שאר הגוף שלי לבן כשלג, נכון?
כמה זמן זה מחזיק: הצבע מחזיק עד המקלחת הבאה שלך.
מינוס: הצבע לא תמיד נקלט באופן אחיד, מה שבהכרח דורש חזרה על הפעולה.
פלוס: מצד שני, כשזה קורה, מתקבל צבע יפה שנראה טבעי למדי ואף יוצר מראה של גרביון חלק וזוהר.
מחיר: 129 שקל ל-112 גרם.
להשיג: ברשתות הפארם המובחרות.

שיזוף בהתזה במכון
במקום לעשות את העבודה הקשה בעצמי, שמתי פעמיי למכון סאן טרופה במרכז מיקדו בתל אביב שם מבצעים שיזוף בהתזה. אביבית, נימפה שזופה, מזמנת אותי לקומה התחתונה של ביתה הפרטי, שם ניצב המכון. "תתפשטי ותישארי עם התחתונים", היא אומרת בנונשלנטיות. אני מתערטלת אל מול המראה ומסתנוורת. אחרי התייחדות, היא מגיעה עם אקדח בידה ואנחנו מתחילות לשחק פיינטבול. רק שאני עירומה. אביבית לא. "תעמדי מולי ותפסקי רגליים", היא מבקשת. אני עושה כדבריה. אחרי שהיא מרכיבה לי את הצבע האולטימטיבי ("ברונזה, לא כושית. זה פשוט לא את"), היא מתחילה לרסס אותי באקדח צבע. "ועכשיו תסתובבי. לצדדים. להרים ידיים". כעבור חמש דקות, אנחנו מסיימות. אני מייבשת את עצמי מול מאוורר ויוצאת לדרכי.

 כמה זמן זה מחזיק: שבוע עד עשרה ימים. על אמת.
מינוס: הרבה מספרות שהשיזוף יורד בכתמים ולרוב באזורים שבהם אנחנו נוטות להזיע (מחשוף, מרפק, ברך). אך אם מקפידים לשמן את הגוף אחרי מקלחת, זה מונע את התופעה.
פלוס: שיזוף אחיד ומהיר.
מחיר: 150 שקל להתזה.

רוצה לשמוע על עוד מוצרים חדשים על המדף? לכל הטורים של המגהצת