קריס קרוס (יח``צ: יח"צ)
עשי זאת בעצמך עם עזרה קטנה מהצד | יח``צ: יח"צ

טאצ' לתסרוקות זו תכונה שאו שיש לך אותה, או שאין לך אותה. לי אין. תמיד הסתכלתי בקנאה בבנות שהיו מגיעות לבית הספר עם צמות סיניות משוכללות, כאלה שמתחילות בקודקוד ואוספות את כל השיער לגל קלוע ומרהיב של סדר מופתי. לימים התבגרו מושאות קינאתי, והפכו לבחורות המדליקות והמעצבנות האלה שזורקות שלוש סיכות רנדומליות בשיער ויוצאת להן הפריזורה הכי עדכנית, בעוד שאני המשכתי להסתובב בקוקו, מקסימום קוקו בלוף. אז בשבילי ובשביל שכמותי הומצאו מוצרים כמו "קריס קרוס", שאותו התנדבתי לנסות. ולא אשקר – רציתי לשחזר את ימיי בכיתה ז', מינוס החצ'קונים, פלוס התסרוקת המגניבה.

קריס קרוס הוא פטנט קטן שקולע צמות. הוא עשוי מפלסטיק וסיליקון, ומבטיח מגוון של תסרוקות בקלות ותוך שניות בעזרת זוג ידיים נוסף. גייסתי חברה שהעידה על עצמה שהיא האדם הנכון לתפקיד (בטח היא הייתה ילדה מעצבנת עם צמה סינית משוכללת) והתמסרתי לידיה החרוצות ולמכשיר השאפתני. הניסיון הראשון כשל, בשני חלה התקדמות שלא ריצתה את השוקית זיקרית המתנדבת ובשלישי היא הודתה שהיא מבקשת עזרה מאדם נוסף, שקיווינו שהגבריות שלו תתרום במשהו לקריאת הוראות ההפעלה ביתר קלות. ההוראות מצורפות למכשיר והן ברורות יחסית ומלוות באיורים, אבל שני מעצבי השיער החובבים לא הצליחו גם בפעם השלישית לייצר את התסרוקת המושלמת.

התסרוקת הרצויה מורכבת מסשנים של ארבע קליעות, כשבכל אחת מהן מכניסים למכשיר קווצת שיער ומסובבים אותו. המעצבים דיווחו לי שהקליעות הראשונות עבדו כשורה, אבל בפינישים הם נתקלו בקושי ולא ממש ידעו איך לתפעל את הסיפור. הייתה להם בעיה לאמוד את כמות השיער המדויקת שאותה צריך להכניס למכשיר בכל פעם, ויכול להיות שגם היותו של שיערי העשיר יבש וחלקלק לא תרמה מאד לניסיונות.

כך או כך, כל הצדדים הסכימו שידרשו לא הרבה יותר מכמה מקצים נוספים על מנת להצליח לעמוד במשימה, ולייצר לי את צמת חלומותיי מבית הספר היסודי.
 

קריס קרוס (יח``צ: יח"צ)
פטנט קטן ומסולקן | יח``צ: יח"צ
יתרון מסעיר: קטן ונכנס לכל כיס – זמין לכל חתונה אחרי העבודה או לכל דייט מהיר (במידה ויש איזו חברה או אמא בסביבה שתעזור לך).
חיסרון בולט: כמו כל דבר בחיים, דורש קצת התמקצעות. וגם אז לא בטוח שעובד.
יעלה לך: 30 שקלים, שזה הכי כלום בשביל למגר את תחושות הנחיתות הפריזוריאליות של ילדותי
איפה: אפשר להשיג באתר האינטרנט של החברה www.linelee.co.il, במספרות ובחנויות המובחרות. אפשר גם להזמין ישירות מהחברה בטלפון 03-5181584, 050-6010666.
בשורה אחת: חביב אם יש לכן סבלנות ואתן אוהבות שמושכים לכן קצת בשיער.