אני יושבת כפוף, עומדת כפוף והולכת כפוף, מאז ומתמיד. וזה מפריע לי, כי זה ממש משפיע על הטוטאל לוק: יציבה זקופה משדרגת אותי מאוד, עוד לפני שהתחלתי אפילו לבחור את האאוטפיט. כשקראתי על החגורה לשיפור היציבה קיוויתי שהנה הקסם שיישר לי את הגב העקום, ושמחתי על ההזדמנות לנסות אותה.

את החגורה, הנכרכת סביב הגב והכתפיים מעל הבגד, צריך לחגור כשעתיים ביום מדי יום במשך כשבועיים. התחלתי, לפי הוראות היבואן, בפחות משעה. ישבתי איתה ועבדתי מול המחשב, ובכל פעם שהגב רצה להתכופף,  היא "הזכירה" לי להזדקף. יכלתי לשבת כפופה, אבל החגורה ניג'סה לי להתיישר. אחרי השימוש הראשון והשני הרגשתי כאב גב קל, אבל זה לא היה מדאיג – וקיוויתי שזהו רמז לשינוי המתקרב בהרגלי היציבה שלי.

טל, היבואן, הסביר לי שהחגורה אמורה לייצר אצלי זיכרון שרירים מתוקן של יציבה נכונה, שיאפשר לי לחזור באופן מודע למנח זקוף גם כשאני לא חוגרת אותה. אחרי שזיכרון השרירים במנח הנכון יתחזק, הוא יחליש בהדרגה את זיכרון השרירים הקלוקל שהתקבע עקב יציבה כפופה במשך זמן רב כל כך, ובעצם הגוף שלי יתרגל להחזיק את עצמו ביציבה הזקופה גם ללא התמיכה. הוא הדגיש שבשביל שזה יצליח, צריכה להיות לי מוטיבציה: ככל שאהיה מודעת יותר, כך התוצאות יהיו משמעותיות יותר.

כשהתחלתי את הניסיון, טל אמר שבתוך שבוע-שבועיים של שימוש יומיומי השיפור כבר יהיה מורגש, ושבתוך חודש של אימון טוב השיפור צפוי להיות משמעותי. הבעיה שלי הייתה שלמרות שהחגורה הייתה מונחת לי על השולחן ממש מתחת לאף, התקשתי להתמיד ולחגור אותה מדי יום. הצלחתי להקפיד על "אימון" כמעט יומיומי במשך שבוע או שבועיים, והמשכתי לחגור אותה פעם בכמה ימים במשך מעל חודש. הרגשתי קצת נכשלת על חוסר העקביות, אבל מה אני אגיד, זה בכל זאת עבד. הזדקפתי, בחיי.

לא היה כאן הקסם שחיכיתי לו, כי כמו תמיד, אין קסמים: החגורה לא יישרה לי את הגב, אני זו שמיישרת אותו בכל כמה דקות, באופן מודע לחלוטין. אני עובדת בזה, אבל לגמרי בזכותה: גם קודם ניסיתי אינספור פעמים לעבוד על יישור היציבה שלי, ואף פעם לא הצלחתי להתמיד. אבל החגורה באמת לימדה את השרירים שלי איך הם רוצים להתמקם, ועכשיו הישיבה או העמידה הזקופה נוחה לי יותר ולא מענה אותי כמו שהייתה מענה אותי פעם.

שאלתי את טל אם השיפור שהרגשתי יתמסמס ככל שאתרחק מהניסיון עם החגורה, והוא אמר שאני עשויה להרגיש זליגה בחזרה לדפוסים הישנים, כמו שקורה לנו בכל דבר בחיים, באופן טבעי. אם זה יקרה, הוא ממליץ לי לחזור לשימושים בודדים בחגורה כדי לתת לגוף תזכורת.

החגורה ליציבה נכונה עולה 199 שקל (במקום 249), ואפשר להשיג אותה באתר womannature.co.il.

טיים רזיסט - יונקה פריז  (צילום: יחסי ציבור)
כמות מדויקת בכל שימוש. קרם טיים רזיסט של יונקה פריז | צילום: יחסי ציבור
חדש על המדף: קרם באריזה חדשנית עם פטנט של YON-KA PARIS ומארז קיצי כיפי של סבון

מותג הטיפוח יונקה-פאריז השיק את TIME RESIST, שני קרמים אנטי אייג'ינג ליום ולילה בריח פריחת התפוז. הקרמים מיועדים לנשים בגילאי 40-55 עם אובדן משמעותי של דחיסות בעור הפנים ולכאלה שמעוניינות בטיפול מונע. המיוחד בקרמים החדשים הוא אריזת הפטנט שלהם, שלא מאפשרת כניסה של אוויר ושומרת על טריות התכשיר. החברה מבטיחה שהפטנט הזה גם הופך את המוצר לחסכוני מאוד, כיוון שנדרשת כמות מועטה מהקרם בכדי להשיג את האפקט הטיפולי ביעילות – והאריזה החדשנית מקציבה מנה מדויקת של קרם המספיק בדיוק למאה שימושים.

499 שקל, להשיג אצל קוסמטיקאיות מוסמכות בכל רחבי הארץ, בבתי מלון, מכוני יופי וספא.

מגבת חוף מבית SABON  (צילום: דן לב, יחסי ציבור)
מתקפלת לתוך עצמה. מגבת חוף של SABON | צילום: דן לב, יחסי ציבור

ב-SABON מקבלים את הקיץ בקולקציית בשמים חדשה, ג'ל לחות לגוף ואקססוריז מעוצבים לחוף. גם הבשמים החדשים וגם הג'ל מתהדרים בניחוחות המוכרים של החברה: יסמין, פטשולי לבנדר וניל, גרין רוז, פריחת הדרים ומאסק. בנוסף השיקו בסבון תיק חמוד לים, שנארז לתוך נרתיק היכול לשמש בעצמו כנרתיק לבגד הים הרטוב בעת הצורך, ומגבת חוף המתקפלת לתוך עצמה.

הבשמים 169 שקל, ג'ל לחות 89 שקל, תיק 89 שקל, מגבת 49 שקל. להשיג ברשת SABON ובאתר האינטרנט.