אין תמונה
מראה מנצח כבר עשרות שנים. הצעת האיפור לסילבסטר של אסתי לאודר

שפתיים אדומות הן לא טרנד איפור חדש, אלא מראה נשי מנצח מזה עשורים. אבל בשנתיים האחרונות, ניכר כי הן לוהטות מתמיד: השפתון הבוהק שולט על השטיח האדום, ניבט ממסלולי תצוגות האופנה, מככב על שערים ובקמפיינים נחשבים ומוצג במראות האיפור של שלל מותגי הקוסמטיקה.

בשנות ה-40 היו אלה כוכבות קולנוע כמו ריטה הייוורת, שזהרו במראה נקי ושפתון אדום עמוק. בשנות ה-50 וה-60 היו אלה אודרי הפבורן וכמובן מרילין מונרו. השפתיים האדומות נעלמו אחרי הסיקסטיז, וחזרו בשנות ה-80 כשהן עתירות צבע וברק. דור השחקניות בשנות ה-2000 החזיר את השפתון האדום לאופנה - סקרלט ג'והנסון, פנלופה קרוז, אנגלינה ג'ולי, גוון סטפני ושאר יפהפיות, מגיעות לאירועים חשובים במראה גלאמי שכולל שפתון אדום קלאסי.

יש סברות שהמצב הכלכלי הוא שהביא להתפרצות מחודשת של המראה הסקסי הזה בשנתיים האחרונות (כשיש מיתון, נשים משקיעות בפריט זול יחסית שמייצר הופעה מרשימה). ואכן – אין חברת איפור שמחשיבה את עצמה שאין לה לפחות גוון אדום אחד בקולקציה, שלא לומר עפרון שפתיים, ליפגלוס מט או מבריק, וקשת רחבה של גוונים אדומים.

הטריקים לשפתון עמיד

שפתון אדום לא ממש מתאים ומחמיא לכולן. הוא מבליט שיניים צהובות ולרוב לא מחזיק מעמד. בעלות שפתיים צרות מאד, מוטב שייבחרו צבעים פחות דומיננטיים, ובעלות שפתיים עבות מדי מוטב שילכו על מראה מט ולא מבריק.

לכבוד מסיבות הסילבסטר שבפתח, החלטתי לשתף אתכן בשיעור איפור קצר למראה שפתיים מושלם ונועז, כזה שגם יישאר לאורך זמן. אתן יכולות להתייחס לשלבים המודגמים עם כל גוון שפתון שתבחרו (זה עובד במיוחד עם הכהים).

שלב 1
מרחו את השפתיים בקרם שפתיים או וזלין בשביל לרכך אותן. זה יאפשר מריחה אחידה של השפתון. אפשר לעשות את זה עם מקלון או עם כרית האצבע. חכו איזו דקה וספגו עם טישו עודפי שומן.

שלב ראשון באיפור שפתיים (צילום: עודד קרני)
המריחה תהיה הרבה יותר נוחה אחרי | צילום: עודד קרני


שלב 2

עברו עם מייקאפ או קונסילר על השפתיים לכיסוי עדין, במטרה לאחד את הגוון עם העור, וגם כדי להעלים את קו השפתיים, כדי שנתחום אותו חזרה ונוכל להגדיל או להקטין אותן (מכיוון שאין שפתיים שוות, אפשר לתקן אותן עם איפור נכון). האחדת הגוון של הפתיים והעור מסייעת למראה יותר טבעי. אפשר גם לפדר אותן קצת לטובת עמידות השפתון.

שלב 2 באיפור שפתיים (צילום: עודד קרני)
האחדת העור עוזרת לשמרת את הגוון | צילום: עודד קרני

שלב 3
תחמו את השפתיים עם עיפרון שפתיים מחודד, בגוון שהכי קרוב לאודם שבחרתן בו. כדאי להתחיל מהשפה העליונה, ככה תהיה שליטה טובה יותר על המראה הכללי. מי שמתקשה, או רוצה לאזן ולהגדיל את השפתיים, יכולה לתחום כשהיא מחייכת חיוך גדול שמותח את קו השפתיים. כך אפשר לצייר בקלות את הקו. להגדלת שפתיים תוחמים קו חיצוני, להקטנת שפתיים תוחמים על קו פנימי. העיפרון גם גורם לכך שהשפתון לא יברח החוצה לחריצים הקטנים שמסביב הפה.

שלב 3באיפור שפתיים (צילום: עודד קרני)
בחרי בעיפרון שהכי קרוב לגוון של השפתון | צילום: עודד קרני

שלב 4
השלב הזה הוא המלצה שלי ואינו חובה: המשיכו עם העיפרון פנימה (כמו הצללה ראו בתמונה). זה מעניק נפח, שומר על עמידות, וכשהשפתון יורד, הוא לא משאיר רק פס על השפתיים.

שלב 4 באיפור שפתיים (צילום: עודד קרני)
למשקיעניות: לתחום עוד יותר פנימה | צילום: עודד קרני

שלב 5
מרחו את השפתון בדיוק על הקו שציירתן. אל תעברו אותו – זה השלב שאם עושים בו עושים טעות, הכל מתחיל להתפקשש, ולכן מומלץ לעבוד עם מברשת שפתיים לטובת הדיוק. ספגו עם טישו שטריות שומן של השפתון. המהדרין יכולות לפדר ולמרוח עוד שכבת שפתון.

שלב 5 באיפור שפתיים (צילום: עודד קרני)
לדיוק מושלם - מרחי עם מברשת | צילום: עודד קרני
אין תמונה
והנה כמה מוצרים אדומים

המוצרים בתמונה: 1. עיפרון שפתיים של מאדינה מילאנו (74 שקל), 2. גלוס של מאדינה מילאנו (79 שקל), 3. שפתון אדום היי אימפקט של קליניק (115 שקל), 4. ליפסטיק למראה כריסטמס של ז'יבנשי (210 שקל), 5. רוז' פור קוטור של איב סן לורן (180 שקל), 6. עיפרון למראה כריסטמס של ז'יבנשי (150 שקל), 7. ליפגלוס של לוריאל פריז (96 שקל).

קרן גל ים -  איפור שפתיים (צילום: עודד קרני)
וככה ייראו השפתיים שלך אחרי כל הפינוקים (ותודה לקרן גל ים שתרמה את השפתיים שלה) | צילום: עודד קרני


ועוד טיפ קטן: בערב הסילבסטר, בערך ב-23:55, הסירי את האודם. כי אם את הולכת להתנשק עם מישהו, היי בטוחה שהכל יימרח עלייך. שנה אזרחית טובה!

_OBJ

ורד ספיבק - בית של איפור

>> שמלה כבר יש לך? 10 שמלות לוהטות בפחות מ-300 שקל