במחקר שפורסם אתמול מגלה כי מכשירי ה-UV בהם משתמשים לחיזוק הג'ל לק פולטים קרינה שעלולה להגביר את הסיכון לסרטן. רגע לפני שאתן ממהרות להוריד את הלק ולבטל את התור , אנחנו רוצים לבדוק את הנושא.

"המכשיר הוא בסך הכל מכשיר שפולט קרני UVA למטרות ייבוש, זה כמו מיטת שיזוף מוקטנת" מסבירה ד"ר אתי שגיא, מומחית ברפואת עור, כללית מחוז שרון שומרון, "בתור רופאת עור הדבר זהכי מטריד אותי ואת הקולגות שלי בעולם זה מלנומה, סוג של סרטן העור, שהיא מחלה הרסנית. עם זאת, הסיבתיות שלה היא מאוד מורכבת, יש עניין של גנטיקה ומשפחתיות יש קרינה שגורמת לכך אבל גם קרינה אחרת.. הסיבה למלנומה היא לא ברורה, חשיפה לשמש וצבע עור וגנטיקה וחשיפה לסוגים שונים של קרינה. כן, אפשר לעשות שימוש בלק ג'ל וליהנות מזה, אבל הכל במידה".

סימון דהאן, מדריכה בכירה ברשת מרשת נייל סטודיו אומרת: "אין צורך להיכנס לפאניקה מיותרת, המנורה שלכאורה מסוכנת כבר בקושי נמצאת בשימוש במכוני המניקור ברחבי הארץ וגם בעבורה נמצאו מחקרים שמצאו שרמת החשיפה אליה אינה גבוהה דיה על מנת להגביר סיכויים למחלת הסרטן באופן כה משמעותי. כיום המנורות המובילות את התחום הן מנורות הלד, השימוש בהן בריא יותר וחסכוני בזמן ובחשמל. חשוב שמטופלות יבקשו כיסוי בכפפות כותנה כהות או להגיע מרוחות בקרם הגנה". 

צפו בקטע המלא מתוך "פאולה וליאון"