בלונדינית
השיער שלך לא חייב להיראות מסכן | צילום: jupiter images

 מה היית עושה אם היית יוצאת עם בחור שאין לך שום שליטה עליו, על החיים שלו ועל מתי הוא מתקשר, בעוד שהוא יכל לשלוט עלייך ביד רמה? אנחנו מקוות שהתשובה שלך היא שהיית זורקת אותו. העניין הוא שהשיער שלנו מתנהג בדיוק אותו דבר – מדובר בתאים מתים שאין לנו שום שליטה על צמיחתם או צורתם, אך להם יש שליטה מלאה עלינו ועל מצב הרוח שלנו. עכשיו לכי תזרקי אותם.

כי גם אם השיער שלך מעולם לא היה אמור לככב בפרסומת לפנטן, בטח שמת לב שבמרוצת השנים הוא איבד מזוהרו, מהברק שלו ומהחיות שלו, ובכל מקרה, הוא כבר לא מה שהוא היה פעם. יכול להיות שאת גם קצת מזניחה אותו – הוא התארך מאוד או סתם נהיה דליל יותר, וזה לא באמת מגיע לו – או לך.

הגיע הזמן להתאים את השיער למצב הרוח שלך, להזכיר לו שאת אדם שמח, חיוני ובריא, וגם אם לא ניחנת בגנים או בטריקים הוליוודיים, השיער שלך בהחלט לא צריך להיראות מבואס ועייף. כי שיער צעיר, עוזר גם למראה צעיר – ועל זה אנחנו ממש לא מתפשרות.

קצר יותר - סקסי יותר

תחשבי על מג ראיין, שרליז תרון, לינדה אוונג'ליסטה ועוד מבחר כוכבות ודוגמניות הורסות, שמסתובבות עם הקצר הקצר הזה ונראות מיליארד דולר. למה זה עובד? לאורך השנים, הלחיים, המצח העפעפיים, נוטים לצנוח מעט, ואם השיער יותר מלא באזורים החשובים האלה, זה מהווה ניגוד לחוסר שנוצר באזור הפנים, ומחמיא להם.
איך משיגים את זה? תספורת קצרה יותר שתגיע לכל היותר לאזור הכתפיים תעשה את העבודה. כל מה שצריך לעשות זה לסייע לה בעזרת קרם ועיבוי, ואפילו דירוג קופצני באזור האוזניים.

קוקו שהוא גם בלוף

 שיער אסוף ב"קוקו" בהחלט משווה לנו מראה צעיר ורענן יותר. שלא לדבר על זה שמדובר בסידור מאוד נוח. אבל גם את התסרוקת הפשוטה הזו אפשר לעשות כך שהיא תוריד ממך כמה שנים ותחסיר ממך איזו דאגה או שתיים. כמו למשל, לשדרג את הקוקו שלך בפוני: שיער קצת יותר קצר באזור המצח וצידי הראש. את השיער תוכלי לאסוף כמו קודם, ולאפשר לקווצות שיער ליפול בנונשלנטיות לצדדים, ואפילו מומלץ יותר – לצד אחד.
איך משיגים את זה? אם יש לך פוני, פשוט אספי את שיערך ומשכי בעדינות את השיער שנשאר אל צד הראש, שם תוכלי לתפוס אותו עם סיכה או מעט קרם. אם אין לך פוני, ואת עדיין מעוניינת בלוק, אספי את שיערך לקוקו מאוד נמוך, ואת מה שנותר אספי לצד הראש. טיפ מתוחכם: נסי להשתמש בקווצת שיער מהקוקו כדי להקיף את הגומייה שאיתה אספת אותו, כך זה ייראה כאילו אין גומייה כלל.

טיפול חירום לשיער דליל

 מתברר שלעיתים קרובות השיער הולך ונחלש ואף הופך דליל כתוצאה ממחסור בברזל. זה הזמן שלך לסייע לו ולהחזיר לו את מה שחסר לו בעזרת הוויטמינים הנכונים ותוספי מזון. את זה מומלץ לעשות, כמובן, רק אחרי בדיקה מסודרת אצל הרופא. נסי גם לבדוק אם זה קשור להורמונים, ואולי זו הזדמנות טובה להחליף את הגלולות או לוותר עליהן לחלוטין.

חפיפת שיער נכונה

 מענג לחפוף את הראש כל יום, אבל לא לכל סוגי השיער זה מתאים, וחפיפה יתרה עלולה לפגוע בשיער ולגרום לו להתייבש או להישבר בקצוות. לא נעים. במקום זה אבחני את שיערך לפי הרשימה הקצרה הבאה, וחפפי לפי ההמלצה. התוצאות אמורות להיראות די במיידי.

חופפת
שלא יסבנו אותך | צילום: jupiter images

שיער קצר, דק ועדין: מומלץ לחפוף מדי יום שיער עדין וגם שיער שנוטה לשמנוניות כתוצאה מהפרשות הקרקפת. המלצתנו היא לחפוף מדי מקלחת, וכמובן להשתמש בשמפו ובמרכך עדינים שיתאימו לשיער.
שיער ארוך ועבה או מתולתל: חפפי פעמיים או שלוש בשבוע. שיער מהסוג הזה נוטה להתייבש בקלות, במיוחד בקצוות, מאחר שלשומנים הטבעיים של הקרקפת לוקח הרבה זמן להגיע אליהם. אם תחפפי רק מדי יומיים-שלושה, תאפשרי לשומנים הללו להגיע לכל השערה. בינתיים, כדי לא להיראות כמו הומלס, עצבי אותו כשהוא יבש, או השתמשי במים כדי לסייע לו – אך לא בשמפו. מומלץ להשתמש בשמפו ומרכך עם לחות רבה.
שיער יבש מאוד, מקורזל או פגום: חפפי פעם או לכל היותר פעמיים בשבוע. מדובר בשיער שבאופן טבעי הוא מאוד יבש או שנפגם משמעותית מסלסול, החלקות או צביעה מרובה. כך או אחרת, השיער הזה זקוק להרבה מאוד לחות ומעט מאוד חפיפות, מאחר שהן מייבשות אותו עוד יותר. המלצתנו היא שימוש בשמפו לשיער פגום מאוד, שמכיל לחות רבה אך הוא גם עדין למדי.