ליהיא גרינר מחדשת תספורת לפני החתונה (צילום: ברק פכטר)
לא צריך פיאה, ליהיא: קצר זה הכי לוהט עכשיו | צילום: ברק פכטר

נהוג לחשוב שתסרוקות קצרות לא מתאימות לכולן, ושהן מיועדות רק לבעלות שיער חלק או לבעלות תעוזה. אבל היות והקיץ הרותח כבר מתדפק כאן על הדלתות, יכול להיות שתשמחי לשמוע שמה שטוב בשביל אמה ווטסון יכול להתאים גם לך. איך עושים את הצעד ועוברים לעולם מלא צוואר מאוורר ונטול קוקו? מעצב השיער רפאל אברמוב לאינדולה נותן כמה כללי ברזל וטיפים - ומסמן את התספורות הקצרות הלוהטות של הקיץ הקרוב.

התאמה למבנה פנים: לפני שאת ממהרת לגזור, את צריכה לבחון את צורת הפנים שלך. יש לך עצמות לחיים בולטות? את צריכה תסרוקת גבוהה ואוונגרדית, כזו שהדגש בה הוא על נפח ועל מסגרת גבוהה בחלקו העליון של הראש, שתגדיש את תווי הפנים שלך ותעצים אותם. המצח שלך גבוה? שחקי עם הפוני, ותני לו להיות המוטיב המרכזי. אם יש לך תווי פנים עגולים, עדיף שתישארי עם השיער הארוך - אורכו של השיער יטשטש את הצורה העגולה בפנים, כמו במקרה של גוף מלא ודוגמת פסים אנכיים.

אל תגזרי הכול בבת אחת: אם את מפחדת שהתוצאה הסופית לא תהיה לטעמך ועדיין מתלבטת אם לאבד את הרעמה, קחי את זה לאט. גזרי כל חודש קצת יותר, עד לשלב שבו תרגישי שהגעת לאורך המתאים.

אל תשכחי את הצבעים: הקיץ יחזיר איתו את הצבעים החמים והנועזים – כתום, אדום אש וסגול. בתספורות הקצרות יש לצבעים אפילו יותר נוכחות ואמירה. אברמוב ממליץ לנועזות לשלב בתספורת את אחד הצבעים האלה, ולהססניות, מנגד, לא למהר עם הקיצוניות. קודם תתרגלו לתספורת הקצרה, ואחר כך תמלאו אותה בפלפל.

מישל וויליאמס ואמה ווטסון בשיער קצר (צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL)
אמה ווטסון ומישל וויליאמס. לוהטות בקצוץ | צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL

בדקי את מצב הקרקפת: אם יש לך שיער ארוך, את כמעט לא מקדישה מחשבה לדרך שבה נראית הקרקפת שלך - אבל תספורות קצרות חושפות יותר את העור בפדחת, ולכן חשוב לאבחן אם את סובלת מקשקשת או אדמומיות לפני שאת גוזרת. מומלץ קודם לטפל בבעיה, ורק אחר כך להסתפר - בקשי ממעצב השיער שלך לאבחן אותך, ולהציע לך פתרונות.

אוהבת עגילים? תחתכי: חובבות עגילים גדולים עם אמירה ונוכחות יהנו במיוחד מהתספורות הקצרות, שמבליטות את הפנים כולל כל התכשיטים שמקיפים אותם.

סיקסטיז או מגולח? הטרנדים

אז הגעת לשלב בו את כבר בטוחה במאה אחוז שהגיע הזמן לקצר, הצטיידת בעגילים מושלמים והקרקפת שלך נוצצת. עכשיו צריך להחליט על איזה סגנון את הולכת: עולם התספורות הקצרות כולל טרנדים שונים, וגם כאן צריך לבחור את מה שהכי יתאים לך.

טרנד שנות השישים
אין עוד תספורת שמגלמת תקופה טוב כמו שהקארה המשורטט והסימטרי מגלם את שנות ה-60. התספורת צריכה להיות חדה ומדויקת, עם פוני שנוצר ממרכז הראש ומהווה המשך ישיר לשיער, תוך שהוא מכסה את המצח כמעט עד לקו העיניים. הקארה הזה מאפשר שימוש בצבעים מרהיבים. עם מותו של מעצב השיער וידאל ששון, צפויה התסרוקת המזוהה איתו להיות פופולרית הקיץ.

טרנד שנות השישים בשיער הקצר (יח``צ: פטר גהרקה לחטיבה המקצועית של אינדולה, שוורצקופף פרופשיונל חו"ל, יח"צ וולה פרופשיונלס,  יחסי ציבור )
שנות השישים מגיעות גם לשיער | יח``צ: פטר גהרקה לחטיבה המקצועית של אינדולה, שוורצקופף פרופשיונל חו"ל, יח"צ וולה פרופשיונלס, יחסי ציבור

מלמעלה למטה, מימין לשמאל: אמיר אליהו לוולה פרפשיונל; קולקציית Essential Look של שוורצקופף פרופשיונל; קולקציית מראות קיץ 2012 של החטיבה המקצועית של אינדולה

הטרנד האנדרוגני
הסגנון שצועד על הגבול שבין גברים לנשים זוכה לעדנה מחודשת גם בגזרת השיער. עם קריצה לשנות השמונים, התספורת הזו מתאימה לנשים עם הרבה ביטחון עצמי, שרוצות להבליט את העוצמה והסקסיות שלהן גם דרך השיער.
זהו טרנד חצוף ונועז, הכולל בתוכו מספר סגנונות. הבסיס הוא תספורת קצרה מאוד, כשהתוספת יכולה להיות שיער משוח לאחור, יצירת שביל בצד ומשיכת השיער כולו בחומר עיצוב מבריק, משחקים של פוני גזור בצורה לא אחידה או פוני המשוח בג'ל המאפשר לפסל את השיער. האפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות, והכל עניין של תעוזה.

שיער קצר - טרנד אנדרוגני (יח``צ: יח"צ וולה פרופשיונלס. עיצוב שיער: זאב לוין לוולה פרופשיונלס,  יחסי ציבור )
הכי נועז שיש. הטרנד האנדרוגני | יח``צ: יח"צ וולה פרופשיונלס. עיצוב שיער: זאב לוין לוולה פרופשיונלס, יחסי ציבור

קולור בלוק, גם בשיער
הטרנד שחדר לארון שלנו וגם לרהיטים, מגיע גם לשיער. היפרדו לשלום מהשחור ומהחום וקבלו את האדום והכתום - בתספורות קצרות הטרנד הזה נכון במיוחד, כי שני הסגנונות משלימים אחד את השני.

קולור בלוק בשיער קצר (יח``צ: פטר גהרקה לחטיבה המקצועית של אינדולה,  יחסי ציבור )
ככה משלבים בין הקולור בלוק לשיער המגולח | יח``צ: פטר גהרקה לחטיבה המקצועית של אינדולה, יחסי ציבור

גילוח בצידי הראש
מה שהתחיל עם נינט ויאנה יוסף בשיער הארוך וסחף את נשות ישראל, אפשרי גם בתספורות הקצרות. איך עושים את זה? צורה א-סימטרית עם פוני אלכסוני, למשל. האורך והרכות מקדימה מנוגדים לתספורת הקצוצה, ומשווים תחושה רומנטית אבל גם קשוחה.

>>מה כדאי לך לאכול בשביל להשיג שיער יפה?