התסביך של אביבית (תמונת AVI: mako)
דג יקר, הבא לי תוספת שיער. המשאלה של אביבית | תמונת AVI: mako

המשימה השבועית בבית "האח הגדול" הביאה אותנו לחשוב: אילו דג זהב היה מציע לנו לממש כל משאלה שיש לנו, מה היא הייתה? התשובה לא הייתה חד משמעית, אבל מה שבטוח שלא חשבנו על תוספת שיער לשימוש ביתי. מצד שני, אנחנו מגלות שאביבית בר זוהר לא לבד בהתמכרות שלה לפריזורה, ומסתבר שאת לא חייבת להיות קונטרול פריק בנוגע למראה, כדי לעשות שימוש בשיער שאינו שלך. ביקשנו לבדוק מיהי הצרכנית הממוצעת של תוספות השיער, ושמחנו לגלות שלא כולן נראות כמו פריס הילטון.

"כנראה שאביבית מקשיבה לספר שלה אם היא נוגעת כל הזמן בשיער"

המטרה הבסיסית של תוספות השיער היא למלא, לעבות ולהאריך את השיער", מסביר לנו מעצב השיער מישל מרסייה. "ישנן תוספות זמניות שמצרפים לשיער בעזרת קליפס והן קלות לתפעול גם לשימוש בבית, בדומה למה שאביבית קיבלה, והן מיועדות בעיקר עבור אירועים ספציפיים". עם זאת, מי שמעוניינת או זקוקה לתוספות קבועות, יכולה לעשות זאת במספרות בלבד באמצעות הלחמה. "התוספות עשויות מחלקיקים קטנים של שיער ומצטרפות בקלות לשיער הטבעי".

מעצב השיער אבנר מלכה לוולה פרופשיונלס מסביר שעל אף השימוש המלאכותי, אם שומרים על התוספות טוב, הן יכולות להישאר לכל החיים. "כדי לשמור על המראה יש צורך בטיפול, משימוש בשמפואים מיוחדים ועד מסרקים ספציפיים". אם תהית למה אביבית נוגעת כל הזמן בשיער שלה, אז יש לאבנר סיבה נפלאה: "זה מאוד חשוב לסרק ולטפל בתוספות, אחרת נוצרים קשרים שלא פשוט לפרום. כנראה שאביבית יודעת להקשיב לשיער שלה".

שירן ורינת גיטר (יח``צ: רונן אקרמן)
גם בעונה הקודמת הייתה נוכחות לתוספות השיער. שירן ורינת גיטר | יח``צ: רונן אקרמן

"כמעט בכיתי מכל שערה שנשרה לי"

רוני (שם בדוי), בת 38, התחילה להשתמש בתוספות שיער לפני כשלוש שנים, מיד לאחר הלידה של בתה השלישית. היא לא חשבה שיגיע היום בו קבוצות שיער מלאכותיות יעטרו את ראשה. "הייתי בטוחה שתוספות שיער מיועדות רק לפרחות, אבל מסתבר שיש המון סוגים, והשיער באמת יכול להראות טבעי ובריא. הרגשתי שהשיער שלי הופך לדליל ובכל יום מצאתי שאריות של שערות בכל הבית. הספר שלי המליץ לי על תוספות שיער עם קליפסים שמוסיפים על השיער בכל פעם שיוצאים מהבית. ממש כמו עדשות מגע, פשוט להרכיב ולצאת. כשהולכים לישון מניחים את השיער בצד. זה נותן אשליה של שיער מדהים, ואף אחד לא יודע שהשיער לא באמת שלי".

אין תמונה
תשתדלי להימנע מפדיחות כאלה. בריטני ספירס והתוספות
אין תמונה
מקרה קלאסי של דלילות. ניקול קידמן

רוני שייכת לקבוצה גדולה של נשים שמבקשות את התוספות. לדברי מרסייה, קהל הלקוחות נחלק לשתי קבוצות ברורות. "נשים שמעוניינות להעניק נפח לשיער דק ודליל, ונשים עם שיער קצר שאין להן סבלנות לחכות שהשיער יתארך והן יודעות שבעזרת פעולה פשוטה הן יכולות לקבל שיער ארוך ובריא". בין הסלבריטאיות שעושות שימוש בתוספות השיער, מרסייה מספר שנוכל למצוא את חנה לסלאו וטל מן".

אירוע השקה mac טל מן (צילום: אלעד דיין)
גם צרכנית של תוספות השיער. טל מן | צילום: אלעד דיין

מבחינת טווח הגילאים, מסביר מרסייה כי הוא רחב במיוחד, ויכול להתחיל כבר מגיל צעיר ועד גיל 60.  "תוספות זמניות הן שינוי במראה לפרק זמן קצר, והן מתאימות יותר לצעירות שמחפשות להתעדכן ולשחק עם מראות שונים. התוספות הקבועות מבוקשות במיוחד בקרב נשים בנות 20-50. ורוב הבחורות שמתלוננות על נפח הן כאלה שעברו את גיל 35, כמה לידות וסובלות משיער דליל"

אין תמונה
פתרון לנשים שסובלות משיער דק
אין תמונה
השיער נראה טבעי ויכול להישמר כך לכל החיים

רוסי זה הכי, אחותי

ואם את רוצה להיות הכי נכונה, אז אבנר מלכה מצביע על הלהיט הגדול ביותר בתחום תוספות השיער: שיער רוסי. "בדרך כלל בחורות דורשות שיער רוסי, שנחשב לטוב ביותר. הוא עולה בסביבות 65 שקלים פר קבוצת שיער, וכדי להוסיף נפח ואורך לשיער יש צורך בפחות או יותר 80 קבוצות שיער כאלו", מספר מלכה. את החשבון תוכלו לעשות לבד.

>> איפה את מסתפרת וכמה זה עולה לך? משאל רחוב