באמצע 2007, לתקופה שהרגישה כמו נצח אבל נמשכה מקסימום חצי שנה, היה נדמה שהפונינט משתלט על העולם. נינט טייב הפציעה בפוני חלק, בשרני וישר, שמיסגר את פניה היפות ועורר תשואות. כל מספרה הציעה את התספורת החדשה, שזכתה לשם המופתי "פונינט".

ומאז, דממה. תספורות וצבעים רבים עברו בים הדמעות של נינט, והרוגע שב אל סלוני היופי. אבל עכשיו, נדמה שהעולם התעורר שוב. קייט מוס, קובעת טרנדים לא קטנה, החליטה שנמאס לה וגזרה לעצמה את הפוני עם מספריים ביתיים. אליה הצטרפו טיילור סוויפט, אנה פאריס ואף רותם סלע, נציגה יהודייה כשרה. אכן, קאמבק בהתהוות.

אין תמונה
השתעממתי, אז גזרתי. מה אתן אומרות - הצלחה או פספוס?

געגועיי לפוני

הזמרת הצעירה טיילור סוויפט החליטה לעשות את זה מסודר, מאורגן וסופר מקצועי, לכבוד טקס פרסי המוזיקה של אמריקה. היא המירה את תלתלי הזהב ומראה הקאנטרי המתקתק לטובת דמות בוגרת ומתוחכמת יותר עם שיער חלק ופוני עד קו הגבות, מראה שסובב ראשים על השטיח האדום בטקס.

אבל מי שבאמת יצרה באזז על הפריזורה היא קייט מוס, המתלבשת הטובה של העשור, שלמרות שיש לה סוללת מעצבים וסטייליסטים הדוקה, החליטה שהיא רוצה לבד. "זה קרה בערב אחד של שעמום גדול, פשוט לקחתי מספריים מהמטבח וגזרתי", סיפרה בעת השקת הקולקציה שלה לטופשופ בחודש שעבר. וזה הצליח, לא מאוד במפתיע.

טיילור סוויפט - פוני  (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
מילדה מתולתלת לאישה מתוחכמת. טיילור סוויפט | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL
רותם סלע - פוני (צילום: עודד קרני)
חם מהתנור: גם רותם סלע שלנו קיצצה | צילום: עודד קרני

האם זה מומלץ לחתוך את הפוני באמצעים ביתיים? ובכן, לא נראה שצריכה להיות עם זה בעיה. יש שלל סרטוני הדרכה בנושא איך לחתוך פוני בעצמך. אבל מה שאין, זאת תעודת אחריות שייצא לך לוק מרשים כמו של קייט מוס. "הפוני הישר מומלץ במיוחד לנשים עם שיער חלק", אומר יניב קצב, פרזנטור של חברת "אינדולה" מעיצוב שיער ערן ויניב קצב. "זה לא שמתולתלות לא יכולות, זה פשוט ידרוש מהן הקרבה גדולה יותר, של ביקור דו שבועי במספרה כדי לשמר ולהחליק את הפוני, כמו גם השקעה כספית". גם למבנה הפנים יש השפעה מכרעת. "פוני מחמיא במיוחד לנשים עם מצח גבוה ומבנה פנים צר", הוא אומר, אך מסייג ומסביר למה זה נראה מצוין על נינט, היא בעלת מבנה פנים עגלגל: השיער שלה פשוט חלק ודק. אז לכל בעלת שיער כזה יש סיכוי.

ומה דעתך על לעשות את זה בבית?
"אני ממש לא בעד. פוני נראה פשוט, אבל הוא לא קל לגזירה עצמית. לא בכדי מספריים של מעצב שיער עולים 3,000 שקל, שלא לדבר על ההכשרה שאנחנו עוברים. מצד שני, אם בחורה רוצה לגזור רק פוני, היא יותר ממוזמנת לבוא אלינו למספרה. אנחנו לא גובים על זה שקל".

אין מה לומר, פתאום פוני חובבני מול הכיור הביתי נראה לנו כמו רעיון ממש טיפשי. מה אנחנו קייט מוס?

>> הנה עוד טרנד פריזורה שממש אהבנו: האבועגילה צצה על כל ראש