שיער – לא תמיד קל לנו איתו, אבל ברור שאנחנו לא יכולות בלעדיו. ואם לרגע היה לנו ספק לגבי האמירה הזאת, הרי קריזת השיער של פרידה מ"האח הגדול" הספיקה לנו כדי להשתכנע מחדש. השיער הוא זה שגורם לנו להיראות ולהרגיש צעירות יותר, מתוחכמות, שיקיות או סתם נבולות. אז לרגל פרוץ השבוע החדש, קבלי שלוש נשים, בשלושה מראות שונים, שעשו לנו חשק לפתוח את השבוע בביקור במספרה.

אין תמונה
תספורת שעושה טוב לכל הגילאים. צעירה וגלית

לבחורה הגלית: לא לצעירות בלבד

על קצה השערה: "מדובר בתספורת בקווים א-סימטריים עדינים, מדורגת ובעלת גימורים לא מושלמים בצורה מושלמת, עם שכבות וטקסטורה שיוצרים מראה של תנועה", אומר לנו האמון על הלוק, מעצב השיער יהודה דבוש לבית וולה פרופשיונלס. "לגבי הצבע, שמרנו על מראה טבעי, חם וזוהר עם הדגשי צבע שמוחבאים כתתי גוונים".
למי זה מתאים?
קווי הגזירה מתאימים לבעלות פנים מלבניות ופנים אובליות בצורת לב. היופי בתספורת הזו הוא בכך שהיא מתאימה גם לצעירות וגם למבוגרות, בלי לגרום להן להיראות מתאמצות או לא נכונות. משהו בתנועה ובלוק הכולל בהחלט גורם לנו להיראות צעירות ושיקיות יותר.

אין תמונה
טיפול ביתי זריז ופשוט, בהנחה שאת חלקת שיער

לבחורה החלקה: אולי לא מוריד בגיל, אבל מוסיף לשיק

על קצה השערה: "בדומה לתספורת המתולתלת, גם כאן מדובר במראה שמשלב גימורים לא מושלמים ואחידים עם שכבות, רק שהלוק עצמו הוא על שיער חלק", אומר לנו מעצב השיער איציק כרסנטי מבית וולה פרופשניולס. "התספורת במראה הא-סימטרי מאגדת שני לוקים: גם קארה מאחור וגם מדורג מקדימה. התספורת מורכבת משפיצים וחיתוכים וחזית ארוכה יותר מקדימה, בשילוב פוני קצר. הצבעים חמים וטבעיים עם תתי גוונים".
למי זה מתאים?
"הלוק הא-סימטרי בשילוב הפוני הקצר מיועד לכולן מלבד לבעלות מבנה פנים עגול, שכן הפוני והתספורת כולה מעגלים את הפנים". כמו כן אומר כרסנטי שהטיפול הביתי בתספורת קל מאוד – פשוט חופפים, שמים מעט סרום ומייבשים את השיער לכיוון הפנים. זאת בהנחה שבורכת בשיער חלק, כמובן. אם את מתולתלת מטבעך, לכי על הלוק הראשון. ומה עם הגיל? במקרה הזה לא בטוח שהמראה יגרום לך להיראות צעירה יותר, אבל הוא ללא ספק יוסיף לך שיק ותחכום. אנחנו אישית קונות אותו, גם אם הוא גובה מחיר של שנה או שנתיים בגיל.

אין תמונה
מאגניב בטירוף, בהנחה שאת מאגניבה בטירוף גם באישיות

לבחורה המגניבה: דרושה אישיות משוחררת

על קצה השערה: "התספורת החדשה של רוני היא תספורת מעוצבת שמשחקת על דירוגים והרבה מאוד חופש", מסביר לנו עידן פור מרשת המספרות A-TO-Z לוולה פרופשניונלס. "מדובר במיקס של טקסטורות שונות ועיצובים שונים במראה אחד. הפוני משאיר רושם רב, גם כשהוא ישר וגם כשהוא פונה הצדה, מה שמוסיף עניין ומשחק". מבחינת הצבעים, גם כאן משתעשעים בשילובים מעניינים. "צבענו את הלוק בגוונים חומים-אדומים עם מיקס של הדגשים חמים וזוהרים ובו בזמן גווני צבע דהויים, אותם מיקמנו במכוון רק באורכים ובקצוות", מסביר פור.
למי זה מתאים? פייר? אנחנו אהבנו, אבל ברור לנו שרק טיפוסים מאוד מסוימים יוכלו להתהלך עם אמנות כזאת על הראש. כל הטקסטורה של התספורת משדרת חופש ושבירת שגרה, מה שבהכרח גורם לאישה שלנו להרגיש הרבה יותר צעירה - גם במראה וגם בנפש. כאן, כאמור, הסוגיה המתבקשת היא לא מבנה פנייך, כי אם מבנה אישיותך: מומלץ בהחלט לבחורות משוחררות ופתוחות שמבינות ששיער זה דבר שאורך, ולמה לא לחגוג עליו כל עוד אפשר. מה שכן, אם את משוחררת בגיל 50, אולי מוטב שתבחרי משהו מעט פחות פרוע.

>> מהפך מאל"ף ועד תי"ו: המהפך של אביטל גולדשמיט