חפיפת השיער היא פעולה כל כך יומיומית ושגרתית, עד שלעיתים רחוקות אנחנו מקדישות לה מחשבה נוספת. אבל מסתבר שכמה מההרגלים שסיגלנו במהלך השנים לא רק שגויים, אלא ממש מזיקים לשיער וגורמים לנשירה, יובש, קשקשים או קצוות מפוצלים. החדשות הטובות? אף פעם לא מאוחר לסגל חדשים. בדקו את עצמכן – האם גם אתן עושות את הטעויות השכיחות הללו במקלחת?

איך את מטפחת את השיער שלך? ספרי לנו ואולי תזכי בפרסים שווים!

חופפות בכל יום

אם אתן לא מצליחות לעבור יממה בלי לחפוף את הראש, קחו נשימה עמוקה ופרגנו לעצמכן יום חופש. מומחים ממליצים לחפוף פעם ביומיים-שלושה כדי לאפשר לשמנים הטבעיים שנוצרים על הקרקפת להגיע לשיער ולהעניק לו חיוניות. חפיפה תכופה מדי עלולה לגרום לחוסר באיזון וליובש בקרקפת או לתופעה ההפוכה – שיער שמנוני.

אישה במים (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
תני לשיער שלך מנוחה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

חופפות במים חמים מדי

בעוד שמים חמים מרחיבים את השערה ומאפשרים לשמפו ולמרכך לחדור אליה ולעשות את העבודה, מים קרים סוגרים אותה ואוטמים את הלחות בפנים. לכן, מומלץ להקציף את השיער במים חמים – אבל לשטוף ממנו את החומרים במים קרים או פושרים ולא רותחים.

משתמשות ביותר מדי שמפו

כמה זה יותר מדי? גם אם השיער שלכן מלא וארוך, אתן לא זקוקות לכמות גדולה יותר מגודל של מטבע של חמישה שקלים בכף היד. אם אתן מרגישות שהקצף שנוצר מכמות שמפו כזו לא מספיקה, סימן שאתן לא מרטיבות את כל השיער לפני החפיפה. תנו לעצמכן עוד דקה או שתיים מתחת לזרם המים והקפידו לשטוף היטב את השיער לפני שאתן מקציפות עם שמפו. סמכו עלינו, זה מספיק.

אישה חופפת (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
את המרכך למרוח מאמצע השערה ועד הקצוות | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

שורטות את הקרקפת

רובנו נוהגות להקציף את השמפו באגרסיביות ויוצרות יותר מדי חיכוך בקרקפת. גם השיער שלכן זקוק ליד עדינה! הקפידו לעסות את הקרקפת בזהירות עם קצות האצבעות ולא עם הציפורניים, כדי לא לפגוע בעור ובשיער. זה נכון במיוחד אם אתן מאלה שמאריכות ציפורניים או משקיעות שעות בבנייה.

חופפות במרכך כמו בשמפו

במרכך או במסיכה לא משתמשים באותו האופן כמו בשמפו. לשיער באורך בינוני, הניחי כ-10 מ"ל מהחומר על גב כף היד. לקחי מעט חומר ומרחי על קווצות השיער, קווצה קווצה, מהקצוות לכיוון מרכז האורך ולא בשורשי השיער. הניחי את שתי הידיים כך ומשכי את החומר עד לקצוות, כדי לסגור את השערה עם החומרים בתוכה. שטפי במים פושרים.

מסתרקות מיד אחרי המקלחת

השיער נשבר בקלות יותר כשהוא ספוג במים. כדי לשמור עליו, מומלץ לחכות אחרי החפיפה ולייבש אותו במגבת עד שיהיה לח, ורק אז להבריש אותו בעדינות. על אחת כמה וכמה עדיף שלא לאסוף אותו בקוקו מתוח מיד אחרי החפיפה. והנה טיפ שאולי יישמע מוזר, אבל זרמו איתנו: נסו להסתרק לפני שאתן נכנסות למקלחת, ורק אז תחפפו את הראש. עבד? דווחו לנו בתגובות.

>> בפעם הקודמת: הישראליות עם השיער הנהדר ביותר בכל הזמנים