רבקה אדילגטון ולק בצבעי בריטניה
רבקה אדילגטון ולק בריטי למהדרין

האנתטיזה של ספורטאית חסונה היא בחורה עדינה שסיימה זה עתה טיפול מניקור, ונזהרת שלא תשבר לה הציפורן. אבל מסתבר שיש יוצאות דופן לסטריאוטיפ: ספורטאיות רבות מטפחות את הציפורניים שלהן, כדי לתת קצת מגע נשי ואישי בין המדים הזהים. מצאנו כמה כוכבות ציפורניים ספורטיביות, וגם אתלטיות שהשתתפו באולימפיאדה הנוכחית והציגו מניקור מתוקתק.

למקומות, היכון, פרנצ'

אי אפשר לדבר על ספורט וציפורניים בלי להזכיר את פלורנס גריפית' ג'וינר, אצנית אגדית שהתמחתה בריצות 100 ו-200 מטר, זכתה במדליות רבות ואף קבעה שיא עולם חדש באולימפיאדה של 1988. האתלטית האמריקאית נחשבת לא רק לאישה המהירה בכל הזמנים, אלא גם לדופקת ההופעות המפורסמת ביותר בעולם: ציפורניים ארוכות וצבעוניות, מכנסי ריצה א-סימטריים, טונות של איפור מנצנץ ורעמת תלתלים שחורה. ג'וינר נפטרה מהתקף אפילפטי בשנת 1998.

גם גייל דברס, אצנית אמריקאית, הקפידה להוסיף את הסטייל שלה למסלול המירוץ. הציפורניים שלה היו ארוכות ומסולסלות, בסגנון של מכשפל'ה רעה, ובכל הופעה פומבית הן נצבעו בצבע מטאלי אחר.

פלורנס גריפית' ג'וינר (צילום: Tony Duffy, GettyImages IL)
דופקת הופעות לריצה. פלורנס גריפית' ג'וינר | צילום: Tony Duffy, GettyImages IL
גייל דברס (צילום: Michael Steele, GettyImages IL)
גייל דברס וציפורניה הארוכות | צילום: Michael Steele, GettyImages IL

אבל לא רק בענף הריצה יש חיבה ללקים ושיופי ציפורניים: אלופת הטניס האמריקאית סרינה וילאמס, שזכתה ב-27 תוארי "גראנד סלם" ונחשבת לאחת מהטניסאיות המובילות בעולם, היא חולת ציפורניים רצינית. בשנה שעברה שיתפה ויליאמס פעולה עם מותג הלקים OPI ויצאה בקולקצייה הנושאת את שמה. לא נשכח את הופעתה בגביע וימבלדון באותה השנה, שציפורניה מעוטרות באבנים. S איז פור "סרינה", אם תהיתן.

אחותה של סרינה, ונוס, הציגה ציפורניים מעניינות באולימפיאדת לונדון - בצבעי דגל ארצות הברית. ונוס לא הייתה היחידה: באולימפיאדה הנוכחית, מסתבר, החליטו ספורטאיות רבות להציג לוק מתוקתק עם מניקור מדליק, לרוב בצבעי המדינה אותה הן מייצגות. ריספקט לציפורניים.

סרינה וויליאמס
סרינה ויליאמס והציפורניים
ונוס וויליאמס והציפורניים
האחות לבית ויליאמס גם מוסיפה צללית ואודם בצבעי יונייטד סטייטס
אלנה אמילוסיק מבלרוס
אלנה אמילוסיק מבלרוס. בצבעי הדגל

>> סטיילינג ספורטיבי בהשראת האולימפיאדה