שוב הגיעה התקופה הנוראית הזו בשנה שגורמת לעור הפנים שלנו להתייבש, לשפתיים להתפורר ולדמם ולגרום להכל להרגיש די מגרד ופצוע. בקיצור – הצילו. בדיוק בשביל תקופת היובש הזו, הקוסמטיקאית שרומבה הגיעה כדי להכין לך את המדריך שיעזור לך לשרוד את העונה היבשה בשלום:

למרות שזה מפתה - הימנעי מנמקלחת רותחת

הפינוק האמיתי בחורף, הוא ללא ספק המקלחת המהבילה. עם זאת, חשוב לא להגזים איתן: "מים חמים מאוד מייבשים את העור", מסבירה לנו שרומבה וממליצה על אמבטיה פושרת עם כמה טיפות שמן קוקוס. "עדיף לתת לגוף להתייבש לאט ולהספיג את השמן על העור כדי שיקבל לחות".

אל תציפי את העור בלחות

גם עור הגוף וגם הפנים, זקוקים ללחות שתזין אותם בתקופה היבשה. ולמרות שמאוד מפתה לטבוע בתוך דלי של קרם גוף, שרומבה מזכירה שלא צריך להגזים, כיוון שרמות ה-PH הטבעי של העור שלך פשוט יוצא מאיזון. במילים פשוטות יותר, העור שלך עלול לפתח תלות בקרמים ולאבד מהלחות הטבעית שלו. פעמיים ביום ובעדינות, עם כמה טיפות שמן לגמרי יעשו את העבודה.

עור יבש (צילום: Shutterstock)
עור יבש | צילום: Shutterstock

אל תגזימי עם שמן הקוקוס

"שמן קוקוס זה לא הפתרון לכל הבעיות בעולם", מספרת לנו שרומבה. למרות שנדמה שמדובר בחומר שיכול לעשות כמעט הכל, גם כאן מדובר בחומר שומני שיגרום לעור שלך לפתח בו תלות. מה שאומר, שגם לאחר הימים היבשים, העור שלך יזדקק ללחות שהוא לא באמת צריך.

אמרי לא לווזלין

אין ספק שהשפתיים שלנו הן הקורבן האמיתי והפצוע של העונה, אבל גם להן יש טיפול. לפני השינה, מרחיי כמות מכובדת של חמאת שיאה או כל חומר אחר לטיפול בשפתיים יבשות עליהן. בבוקר את כבר תתעוררי עם שפתיים רכות ונעימות. ולמרות שהווזלין ידוע בטיפול היעיל שלו במקרים של יובש חמור, שרומבה ממליצה לפנות לחומרים טבעיים יותר. 

יש חשמל סטטי באוויר

העונה היבשה דווקא מאוד טובה אל השיער של הישראליות. למרבה הצער, יש כמה שלא זכו ליהנות מכל הטוב הזה וסובלות משיער מחושמל. הפתרון הוא די פשוט: כמה טיפות בודדות של סרום לאחר החפיפה, על שיער לח. אם את לא משתמשת במרכך - זו הזדמנות מצוינת להתוודע אליו.