איך שלא תסתכלי על זה - אנחנו מוקפות במסכים. למעשה, מרביתנו מבלות את רוב שעות היום מול המחשב, הטלפון הנייד או הטלוויזיה. המכשירים האלה אמנם מאפשרים לנו לתקשר עם הסביבה, לבצע מטלות שונות שקשורות לבית ולעבודה ולמעשה יש בהם לא מעט יתרונות. מנגד, ידוע כי צפייה ממושכת במסכים כרוכה בחסרונות מהם לא כדאי להתעלם. בין היתר, הם לעיתים רבות גורמים לישיבה ממושכת ומכאן לכאבי גב ומפרקים, מאמצים לנו את העיניים ומזיקים בייחוד לילדים שעשויים להעדיף אותם על פני פעילויות בריאות אחרות כמו משחקי כדור או ספורט.

אבל זה לא הכול. בנוסף לכל אלה, צפייה במסכים כרוכה בחיסרון משמעותי, אם כי פחות מדובר - האור הכחול. בניגוד לקרינה מהשמש שידועה כמסוכנת לעור, לא רבים מודעים לכך, אבל מסתבר שגם קרינת האור הכחול הנפלטת מהמסכים, עלולה לגרום לנזקי עור שונים.

אישה מטופחת (צילום: YAKOBCHUK VIACHESLAV, shutterstock)
יש מה לעשות כדי למזער את הנזקים | צילום: YAKOBCHUK VIACHESLAV, shutterstock

הזדקנות מואצת והתייבשות העור

ד"ר מוניקה אלמן, דרמטולוגית בכירה, בעלת רשת מרפאות עור ואסתטיקה, מציינת כי הקרינה הדיגיטלית שנפלטת באמצעות האור הכחול, למעשה יוצרת נזק לקולגן – רכיב חיוני שאחראי בין היתר למראה המוצק והחיוני של העור. כך למעשה, אנשים החשופים לקרינה יומית ממושכת מועדים יותר לסבול מהזדקנות מואצת של העור וכן מהתייבשותו. יתרה מכך, ד"ר אלמן מסבירה כי גם הצמדת הטלפון הנייד לפנים עלולה לעודד הופעתם של כתמי פיגמנטציה.

הפתרון? זה "סימפל"

אז כאמור, יש מה לעשות כדי למזער את הנזקים שעליהם דיברנו. ראשית, חשוב שתדעי כי כיום ישנם מוצרי קוסמטיקה המאפשרים להגן על העור מפני הקרינה המזיקה. סדרת פרוטקט & גלו של סימפל למשל, היא סדרת מוצרי טיפוח לפנים שגם תורמת למראה עור פנים זוהר וגם מגינה מפני נזקי הסביבה ובפרט מפני נזקי אור כחול שמקורו במסכים. הסדרה אינה מכילה כימיקלים חזקים, צבע, בישום מלאכותי או רכיבים מן החי. הבנת את הקטע? מצד אחד את יכולה להגן על העור מהקרינה ומצד שני - ליהנות ממראה זוהר וחיוני יותר.

 

אגב, בחלק ממכשירי הנייד תוכלי להפעיל יישום שמסייע לצמצם את נזקי הקרינה, אבל חשוב לציין כי יישום זה קיים רק במכשירי נייד ולא בשאר המסכים. לכן, מדובר בפתרון שאינו רלוונטי למי שנוהג לעשות שימוש יומי במחשב, בלפטופ או בכל מסך אחר.

לסיום, הנה עוד עצה מד"ר אלמן: "חשוב שתשמרי על מרחק של לפחות 30 ס"מ מהמסך. בנוסף, כשאת הולכת לישון, חשוב שתמנעי מהשארת חפצים פולטי קרינה כחולה ליד המיטה".

ניתן לרכוש את מוצרי סימפל בסופר פארם בסניפים או באתר>>