בובות ראווה עם שיער ערווה - אמריקן אפרל (צילום: דיילי מייל)
בובות הראווה החשופות בסניף אמריקן אפרל בניו יורק | צילום: דיילי מייל
מלבד בגדים מבוקשים במחירי עתק, רשת אמריקן אפרל טובה במיוחד בלעורר כותרות. מדוגמניות בעירום חלקי מאוננות, עבור לליין חולצות גאות ועד חיפוש דוגמנים טרנסג'נדרים. דומה שידה בכול, ולכן אין זה מפתיע שהנה היא מכה בבוטות בשנית. הרשת הציתה סערה נוספת ושנויה במחלוקת בשבוע שעבר כאשר הציבה בחלון הראווה של סניף בניו יורק בובות ראווה לבושות בתחתונים מתחרה שחושפים שיער ערווה עשיר ומלא. העוברים ושבים לא יכלו שלא לעצור, רבים גם צייצו בטוויטר על התופעה החדשה, והרשת עצמה הגיבה בגאווה וללא התנצלות כלל: "מדובר בצעד מכוון שמטרתו לעורר דיון על היופי הנשי".

"אמיץ משהו, פרוותי במיוחד"

בובות הראווה, שכולן אגב ברונטיות (אג'נדה נוספת?), חשפו גם פטמות זקורות שנחשפו דרך חזיות שקופות שהפתיעו אף את העובדים עצמם. "מעולם לא ראיתי בובות כאלה, לפני שהגיעו הבוקר. לפחות לא בצורה הזאת", אמר אחד העובדים לאתר gothamist. הקונים עצמם, שוודאי מכירים כבר את האג'נדות החברתיות של המותג לדורותיו, היו גם כן חלוקים. חלקם טענו שמדובר ביוזמה מבורכת וחיובית לטובת הפמיניזם, אחרים טענו שזה היה גרפי יתר על המידה. "מטריד במידה רבה", צייץ אחד בטוויטר. "אמיץ משהו, פרוותי במיוחד", צייץ אחר והשלישי הוסיף: "מת על זה!".

אמריקן אפרל לא עצרה רק בבובות הראווה. גם הדוגמניות שמדגמנות את ליין קולקציה חושפות סיפור דומה, אם כי מעט פחות פרוותי, כדברי המצייץ. זוהי אינה הפעם הראשונה שהחברה בוחרת לייצג ואגינה. רק לאחרונה הם ייצרו חולצות עם איור של ואגינה מדממת בשעת מחזור. השילוב בין השניים אינו מקרי כמובן. "הרעיון הוא להוכיח שכולנו בשליטה על המיניות שלנו. אני מוצאת שזה מעניין שאנשים ראו בזה דבר מגעיל", אמרה האמנית פטרה קולינס שאחראית הייתה על האיורים. 

בובות ראווה עם שיער ערווה - אמריקן אפרל (צילום: דיילי מייל)
המטרה: לעורר דיון חברתי על יופי נשי | צילום: דיילי מייל

בובות ראווה עם שיער ערווה - אמריקן אפרל (צילום: דיילי מייל)
גם הדוגמניתלא מסתירה דבר | צילום: דיילי מייל

>> גם קמרון דיאז תומכת: "אין כמו שיער ערווה טבעי"
>> האם תמונת פרופיל מקצועית תביא לך יותר פניות?