את מתבוננת לפעמים בציפורניים שלך ולא מאמינה איך נתנו לך להסתובב מחוץ למכלאה? גם אנחנו. כי כמו הרבה נשים שעובדות, לומדות, מניקות, מנקות ומנסות גם לעשות משהו כיפי פה ושם, אנחנו לא תמיד מספיקות לעשות את זה עם מניקור מתוקתק, כזה שרואים על כל יד הוליוודית מצויה.

ומילא זמן – למרות שמתחשק לנו להתפנק באיזה מכון מניקור באווירה ניו יורקית, לא תמיד יש לנו עודף ממון בשביל זה.

מניקור לפני (צילום: עודד קרני)
המניקור המושלם התחיל עכשיו. ככה זה נראה לפני | צילום: עודד קרני

אבל 20 דקות בפרטיות ביתך לא עולות כסף. את רק צריכה לדעת מה בדיוק לעשות בשביל לזכות במניקור שנראה כאילו יצא ממכון מקצועי, ובשביל זה אנחנו כאן. פנינו ליוליה גל, המייסדת והבעלים של רשת yullia spa express התל אביבית – שכל כולה היכל לציפורניים מטופחות, והיא נתנה לנו הסבר מפורט איך עושים את זה נכון גם בבית, כולל טיפים מנצחים. שנתחיל?

מניקור ערכת הכלים (צילום: עודד קרני)
הכלים למניקור | צילום: עודד קרני

האביזרים הנחוצים, משמאל לימין:
1. צבתית לציפורניים (קוצץ)
2. צבתית קטנה לעור
3. דוחף לעור שמסביב לציפורן
4. משייף לציפורניים
5. באף לציפורניים
6. באף מקצועי לציפורניים
7. אופציונלי: שכבת בסיס ושכבה עליונה באותו בקבוקון, טיפות לייבוש לק

שלב ראשון – הקיצוץ

רגע לפני שאת לטיפול הכיני לעצמך קערית עם מים חמימים, כזאת שאפשר להטביע בתוכה את האצבעות, בתוספת שתי טיפות סבון נוזלי. אם יש לך שאריות לק הסירו אותן עם צמר גפן ומסיר לק.

בשלב הראשון קוצצים את אורך הציפורן באמצעות צבתית. אם אין ברשותך צבתית איכותית את יכולה לקצוץ גם עם קליפר שמצוי בכל בית. הטרנד היום, חד משמעית, הוא ללכת עם ציפורניים קצרות ככל שניתן, ולא תמצאי כוכבת שמכבדת את עצמה שמסתובבת עם ציפורניים ארוכות.

טיפ מיוליה: אם בסיס הציפורן שלך קצר יחסית, מומלץ להשאיר מעט יותר ציפורן, אבל גם אז לא בהגזמה.

מניקור קיצוץ הציפורן (צילום: עודד קרני)
קיצוץ הציפורניים - לאט ובעדינות בבקשה | צילום: עודד קרני

שלב שני – שיוף

לאחר הקיצוץ משייפים את הציפורניים במשייף. יש שלל סוגים של משייפים בשוק (האמהות שלנו היו משתמשות במשייף ממתכת, למשל). ודאי שהמשייף שלך רך, גמיש ועדין. יש דרגות שונות של משייפים בשוק, בדיוק כמו נייר זכוכית, ואת צריכה את המשייף העדין ביותר, גם כי זה יותר נוח, וגם כי זה יותר בריא לציפורניים. נסי ליצור מראה אחיד לכל הציפורניים בעזרת המשייף.

טיפ מיוליה: נסי לבדוק משייף מזכוכית. הוא גם עדין מבחינת רמת החיכוך, וגם רב פעמי.

מניקור שיוף הציפורניים (צילום: עודד קרני)
השיוף. שימי לב שהמשייף עדין ורך | צילום: עודד קרני

שלב שלישי – דחיפה

אחרי שגזרת ושייפת, והגעת לארוך הרצוי, טבלי את כפות הידיים במים החמימים שהכנת למשך דקה או שתיים, הטבילה מרככת את העור. באמצעות דוחף עור מתחילים "להרים" את העור שמסביב הציפורן. הדחיפה היא חלק חשוב בתהליך ואל לך לזלזל בה: העור המיותר שהתקבל מהדחיפה הוא העור שאותו גוזרים לאחר מכן.

טיפ מיוליה: ככל שמרימים יותר טוב את העור, כך נחשף שטח הפנים של הציפורן, ויש יותר מקום ללק.

מניקור השריית הציפורניים (צילום: עודד קרני)
תטבלי, זה יעשה להן טוב | צילום: עודד קרני

מניקור דחיפת העור (צילום: עודד קרני)
שלב דחיפת העור. חשוב מאוד להמשך התהליך | צילום: עודד קרני

שלב רביעי – פינוש

אחרי שסיימת לדחוף את העור הסורר, רצוי לשייף את הציפורניים באמצעות באף – אותו מלבן קטן שעושים בו שימוש במכונים מקצועיים. היום אפשר להשיג אותו פחות או יותר בכל רשת פארם, והחשיבות שלו היא שהוא מנקה שאריות מהציפורניים, מחליק אותן במידה שיש בהן גבשושיות, מכין אותן ללק, ומסייע לו להידבק יותר טוב לציפורן.

טיפ מיוליה: במידה שאת לא מעוניינת למרוח לק, אבל כן רוצה להיראות סופר מטופחת, את יכולה לנסות באף מקצועי – אותו מלבן עם שטח פנים אפור חלק, שיוצר ברק עז על הציפורניים. יוליה מעדכנת אותנו שליידיז איטלקיות אמיתיות אינן מורחות לק, אלא עושות מניקור מוקפד ומותירות את הציפורניים עירומות וחלקות למשעי.

מניקור שיוף הציפורניים (צילום: עודד קרני)
שיוף עם באף - עוזר ללק להידבק לציפורן | צילום: עודד קרני

שלב חמישי – הסרת העור

על מנת להגיע למניקור מטופח באמת, אין ברירה אלא להסיר את העור שמסביב לציפורן (קוטיקולה בשפה מקצועית). אנחנו יודעות שזה לא מומלץ לבעלות ידיים שמאליות, אבל אחרי הרמה ודחיפת העור, הגזירה הרבה יותר קלה, והכי חשוב – לעשות את זה לאט ובעדינות. באמצעות הצבתית הקטנה, המיועדת לכך, מורידים את העור שמפריע ובולט סביב הציפורן, וכמובן עוברים על כל אותן "שוונצים" קטנים של עור שיש בצידי הציפורניים.

טיפ מיוליה: כדאי שתהיה לך צבתית כזאת בתיק. במקום לתלוש פיסות עור מיותרות מסביב הציפורניים, מה שעלול לעשות פצעים וזיהומים, רצוי לקצוץ את העור עם צבתית.

מניקור קיצוץ העור (צילום: עודד קרני)
קיצוץ העור עם צבתית. מומלץ לא רק בזמן הטיפול | צילום: עודד קרני

מניקור היד אחרי הטיפול (צילום: עודד קרני)
אחרי שקצצת, שייפת ושיפצת - ככה אמורות להיראות הציפורנים | צילום: עודד קרני

שלב שישי – מריחת לק

בואו נודה על האמת – לק זה הדבר שהכי מעניין אותנו במניקור, והשלב שהכי קשה לעשות אותו בקלאס. ברוב המקרים זה יוצא עקום למדי. אבל אם תקפידי על השלבים הבאים, מריחה טובה מובטחת.

לפני הלק הצבעוני מומלץ להניח שכבת בסיס שקופה. היא מגנה על הציפורן מפני חדירת הצבע והצהבה. מיד אחרי את יכולה למרוח את הלק הצבעוני (ובואי נצא מנקודת הנחה שהוא אדום). יוליה מסבירה שזה בהחלט לא פשוט למרוח לק אדום, אבל לא בלתי אפשרי.

מניקור מריחת שכבת בסיס (צילום: עודד קרני)
שכבת בסיס תמנע מהציפורניים להצהיב | צילום: עודד קרני

כשמוציאים את המברשת מהבקבוקון מנגבים על פתח הבקבוקון את הצד של המברשת שאיתו לא מורחים את הלק, כדי שלא יהיה יותר מדי או פחות מדי צבע. את המריחה הראשונה מתחילים מאמצע הציפורן, ולאחר מכן מושחים שוב מבסיס הציפורן (תוך כדי פתיחת המברשת), ומשלימים את הצדדים. יש להמתין כ-2 דקות ולעבור עם שכבת צבע נוספת.

טיפ מיוליה: נכון את תמיד מורחת לק כשהאצבעות שלך מופנות החוצה? אז מתברר שהזווית הטובה ביותר למשיחת לק היא כאשר המרפק מכופף ב-90 מעלות, וכף היד נחה על משטח יציב ומופנית אלייך.

פדיקור הכנה למריחת לק (צילום: עודד קרני)
סובבי את המרפק כך שכף היד מופנית כלפייך | צילום: עודד קרני
מניקור מריחת לק3 (צילום: עודד קרני)
הרבה יותר נוח ככה להגיע למריחה מדויקת | צילום: עודד קרני

שלב שביעי – ייבוש

לאחר שסיימת למרוח את השכבה השנייה של הלק, המתיני עוד 2 דקות ומרחי שכבת סיום שקופה (top coat) – היא שומרת על הצבע ועל העמידות של הלק. לאחר מכן מומלץ להמתין זמן ניכר עד שהלק מתייבש. אם את רוצה לזרז את התהליך, שווה להשקיע בטיפות לייבוש לק, אלה עוזרות ללק להתייבש במהירות ולך לחזור לפעילות.

טיפ מיוליה: בשביל לחדש את הלק אחרי יום יומיים, מרחי את שכבת הסיום השקופה שוב. היא מרעננת את המראה ושומרת על הלק.

>> מניקור מקצועי ב-15 דקות? מכוני האקספרס פורחים