בדיוק כפי שמתולתלות חושקות בשיער חלק ולהפך, כך מוכנות נשים אסיאתיות מסוימות להשקיע לא מעט ממון וסבל בניסיון לאמץ לעצמן מראה מערבי. אם בעבר התשוקה לעיניים גדולות אילצה את המעוניינות במראה של דמות מאנגה עגולת-עיניים לשכב תחת אזמל המנתחים, המצאה חדשה וגאונית בפשטותה תעניק להן את אותו אפקט - תמורת פחות מ-20 ש"ח ובפחות משתי שניות עבודה.

עוד בערוץ הנשים:

המדבקות הומצאו בדרום קוריאה, וייעודן המקורי הוא מתן מענה לבעיה רפואית של צניחת עפעפיים. היפניות קלטו עד מהרה את הפוטנציאל הקוסמטי, והפכו את השימוש בחצאי העיגול הדביקים לטרנד היסטרי. המדבקה יוצרת קפל כפול מדומה בעפעף – אותו הקפל שקיומו גורם לעין להיראות עגולה ו"מערבית", לעומת הלכסון האסיאתי האופייני.

מדבקות הרמת עפעפיים (צילום: דיילי מייל)
רוצות לעגל את העיניים. מדבקת הפלא בפעולה | צילום: דיילי מייל

מדבקות הרמת עפעפיים (צילום: דיילי מייל)
"נשים בכל העולם משנות את המראה שלהן, למה לנו אסור?" | צילום: דיילי מייל

 השיח הציבורי ביפן דווקא לא נופל שדוד לרגלי המדבקות החדשות. מגזין האפנה המקומי "סקוואי ביוטי" מדווח על לא מעט ביקורת הנשמעת ממובילי דעה מקומיים, המוחים נגד אבדן הזהות והרדיפה אחרי כל מה שנראה מערבי. אלא שהיפניות לא מתרגשות מהצקצוקים ורוכשות את המדבקות בהמוניהן: "נשים בכל העולם מתאפרות, מדביקות ריסים מלאכותיים ובונות ציפורניים, משתמשות בתוספות שיער ומרפדות את החזייה כדי שהחזה שלהן ייראה גדול יותר", טענה רייקה קוסאקה, פאשניסטה יפנית בת 23, בראיון למגזין – "אז למה מדבקה קטנה, שעושה שינוי קטן וזמני במראה שלנו, מעוררת כל כך הרבה רעש?".

>> טרנד ה"פאטקיני" כובש מחדש את הרשת