זה התחיל עם ליידי גאגא ב"בד רומאנס" כבר ב-2009, ושנה לאחר מכן כבר הודיעו כל כלי התקשורת: טרנד חדש ומזוויע למדי סוחף את מדינות המזרח הרחוק. מדובר ב"עדשות מעוגלות" (Circle lenses), שהן למעשה סוג של עדשות מגע צבעוניות שכבר הכרנו – אבל גדולות יותר, המכסות בצבע חלק מהלבן של העין, מעניקות לעין מראה מעוגל ויוצרות מעין מראה של דמות אנימה, האנימציה היפנית.  

 עוד בערוץ הנשים:

עדשות מעוגלות יוצרות עיני אנימה (צילום: www.pinkyparadise.com)
20-30 דולר ואתם ציור מצויר. העדשות | צילום: www.pinkyparadise.com
עדשות מעוגלות יוצרות עיני אנימה (צילום: http://www.xovain.com)
"קצת עדין וקצת מעצבן". הבלוגרית מארי סנטוס מדגימה על עיניה את העדשות | צילום: http://www.xovain.com
והנה עכשיו, חמש שנים מאוחר יותר, העדשות המעוגלות מתחילות להיות יותר ויותר נוכחות גם במערב. בלוגרית האופנה והטיפוח מארי סנטוס כתבה בשבוע שעבר באתר שלה על הניסיון שלה עם העדשות, והכריזה כי היא אוהבת אותן. היא ניסתה את אלה הוורודות – העדשות המעוגלות מגיעות במגוון צבעים – וכתבה עליהן כי הן "קצת טבעיות וקצת מוזרות, קצת עדינות וקצת מעצבנות, ובעצם כל הדברים שאני שואפת להיות בחיים".

את העדשות אפשר לרכוש באתרים כמו www.pinkyparadise.com תמורת 20-30 דולר, אבל לפני שאתם קופצים לעשות את זה, הכירו גם את הסכנות. כבר מאז שההפצה שלהן התחילה, עוד ב-2010, הזהירו רופאים מפני השימוש בהן וטענו כי הוא מסוכן ויכול להוביל לפגיעה בעין ואפילו לעיוורון.

עדשות מעוגלות יוצרות עיני אנימה (צילום: mako)
עיניים פעורות לרווחה: המודל, גיבורות האנימה | צילום: mako

"עדשות מגע קוסמטיות קיימות שנים רבות", אומר לנו פרופסור דוד צדוק, יו״ר איגוד העיניים של ההסתדרות הרפואית, "החידוש בעיצוב העדשות החדשות הוא שהצביעה שלהן מגיעה לשוליים, מה שיוצר רושם של עיניים גדולות מאוד". לדברי פרופסור צדוק, עדשות מגע קוסמטיות, כמו גם עדשות מגע לתיקון חדות ראיה מסוכנות לבריאות העין בעיקר כאשר השימוש בהן לא כולל הדרכה ומעקב של גורם מוסמך כמו רופא עיניים או אופטומטריסט. "הבעיה עם עדשות קוסמטיות נובעת בעיקר מהגיל הצעיר של הצרכנים של המוצר הזה, שלא בהכרח מתייחסים להמלצות באשר להרכבת עדשות באופן אחראי או מקפידים על היגיינה. הסיכונים בשימוש לקוי בעדשות הם זיהומים, שבמקרים קיצוניים עלולים להגיע אפילו לכדי צורך בהשתלת קרנית".

עדשות מעוגלות יוצרות עיני אנימה (צילום: www.pinkyparadise.com)
לעניין או מסוכן? | צילום: www.pinkyparadise.com

>> האישה הזו לא סתם מנדנדת לבעלה. היא מתעללת בו