מתנשקים בגשם
אם כבר נשיקה, עם שיער רטוב או אסוף. ותרי על הפן
לו הייתה מוקמת קבוצת פייסבוק בשם "רווקות עילאיות ומתנשאות", יש להניח שמשפטים כמו "אני מקדשת את הלבד שלי" ו"אני לא מתלבשת בשביל לתפוס בחורים, אני מתלבשת בשביל עצמי" היו תופסים בה מקום של כבוד. כי באמת, ברור הרי שגם לו נקלעו לאי בודד שכולו מאוכלס בנשים אחרות, היו הרווקות טורחות להסיר שיער באדיקות, שוקדות על הפדיקור השבועי ולובשות אך ורק חוטיני. מתחרה. איכשהו, יש לנו הרגשה שרוב הנשים דווקא היו מגדלות פרווה לתפארת, משתמשות בבקבוקי הלק שלהן כדי להצית מדורה ולובשות תחתוני סבתא מוכתמים, אבל אם לנטוש את פנטזיית האי הבודד, הבה נברר מה באמת חשוב לגברים בשגרת הטיפוח שלנו. כינסנו פאנל של חמישה גברים – כולם רווקים, כולם בטווח הגילים הקריטי עבורכן (25-34) – וכולם הסכימו לחשוף מה באמת עושה להם את זה אצל הבחורות.

שיער. אם את מבקרת את הספר שלך פעמיים בשבוע לתחזוקת פן, או השארת אצלו משכורת חודשים עבור החלקה כלשהי, אולי כדאי שתחשבי שוב על סדר העדיפויות שלך. למעט אחד, כל גברי הפאנל הסכימו ששיער פזור ומתנופף לכל עבר זה נחמד בפרסומות לשמפו, אבל לא כשמנסים לנשק מישהי ומסיימים עם מספיק שיער בפה כדי למלא דובי בגודל בינוני. שלא לדבר על פעילויות אחרות. בקיצור: השקיעי בקליפסים, גומיות וסיכות, ופחות בפנפונים והחלקות. 

בושם. כעבדים של התרבות המערבית, אף לא אחד מהגברים שלנו הודה שהוא מעדיף ריח גוף טבעי. עם זאת, כולם ציינו שלפחות פעם אחת בקריירת הדייטים שלהם הם סיימו ערב עם מיגרנה מהגיהנום בגלל בושם לא מוצלח של הגברת – וכידוע, חוקי מרפי של הבושם הם שככל שהבושם גרוע יותר, כך יוזלף יותר ממנו. בקיצור, לכי על משהו קליל ולא דומיננטי מדי, ובחייך – בעדינות עם השפריצר. 

שיער גוף. באופן צפוי למדי, אף אחד מחברי הפאנל לא סבור שבית שחי פרוותי או רגליים במראה הטבעי הם מעוררי תאווה באופן מיוחד. מה שהצית ויכוח סוער בין החברים הוא נושא שיער המפשעה, או במילים אחרות: מה עדיף, חלק לחלוטין, המראה הגזוז או המראה הפרוע. אחד הפאנליסטים צידד נחרצות במראה הטבעי והפרוע, ואף הודה כי ביקש בעבר מבנות זוג להפסיק להסיר את שיער הערווה שלהן. שלושה טענו בתוקף שיעדיפו באופן גורף בחורה שמסירה הכל כולל הכל, ורק אחד החליט שלא להחליט, ורק כשנלחץ לפינה הודה כי מעט שיער גזוז היטב זה הקיק שלו.

אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
עומלת שעות ובשביל מה? לכי על נטורל | צילום: רויטרס
לק. מתלבטת שעה אצל המניקוריסטית בין אדום לוהט לאדום רעפים? עוצרת את הנשימה כשמשרטטים לך את הקו של הפרנצ'? ובכן, מתברר שגברים לא ממש שמים לב לעניין, ומי שכן מבחינים ממש מתים על הקונספט. שניים מהגברים טענו שהם בחיים לא שמו לב לציפורניים של הבחורה שהם מסתכלים עליה, ושלושה טענו שמדובר בתוספת מעצבנת, במיוחד כשמנפנפים אותם בתירוץ הקלוש "הרגע שמתי לק". אז או שתלכי על ג'ל, או שתאמצי את מראה המוסכניק טוב הלב ונטול הלק.

סקרלט ג'והנסון (צילום: Peter Kramer, GettyImages IL)
את עפה על האדום, הגברים קצת פחות | צילום: Peter Kramer, GettyImages IL
איפור. נפתח בהצהרה: הגברים בפאנל נבחרו בקפידה, וכולם נשבעו שהם סטרייטים. קשה, אפוא, להסביר מדוע כולם (!) גילו בקיאות מרשימה במוצרי איפור ותפקידם – ואף אחזו בדעה מוצקה לגבי כל אחד מהם. אם לסכם את הממצאים, הגברים (הסטרייטים, כביכול) אוחזים בשעה מוצקה כי איפור העיניים יכול להיות דומיננטי, אבל ליפסטיק הוגדר על ידי כולם כמבאס הרשמי של הדייטים. סביר שאחרי השתלמות קצרה הם כבר ידעו להסביר לך בדיוק איך עושים אייליינר מעושן, אבל בינתיים – פשוט תרגיעי עם השפתון.

>> לכל סודות הטיפוח 
>> שיזוף בהתזה חדש במכונה דוברת עברית. בדקנו

makoנשים עכשיו גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו