אישה מגלחת את הרגל (צילום: realsimple.com)
תענוג שנחסך מהגבר | צילום: realsimple.com
בין שלל ייסורי הקיץ, עניין הסרת השיער תופס לו מקום של כבוד. נכון, גם בחורף אין לאף אחת אישור לצמח פרווה חמימה, אבל הגידול המשמעותי בשטח החשוף של העור, בצירוף הביקורים בים ובבריכה והאור חסר הרחמים של השמש הישראלית מאלץ אותך לשנס מתניים ולהיכנס למשמעת קשוחה יותר של מריטה, גילוח ועיצוב. כדי שלא תלכי כצאן לטבח (או לגז, במקרה הזה), התייעצנו עם אשת מקצוע (שרון אנקווה, בעלת "שרומבה קוסמטיקה" ) ובדקנו כמה מיתוסים על שיער, וחשוב מכך – על איך נפטרים ממנו/

האם גילוח באמת גורם לצמיחת שיער כהה ועבה יותר? "בפירוש לא, זה ממש מיתוס. רק קצה השערה נראה כהה יותר כשהוא צומח, ולגבי עובי וצפיפות השיער: אם אכן יש צמיחה מוגברת או עיבוי זה קשור בשינויים הורמונליים, וממש לא בדרך שבה בחרת להסיר את השיער המיותר"

האם שעווה באמת מאטה ומפחיתה את צמיחת השיער באזור הנמרט? "בהחלט כן, מכיוון שהשערה נתלשת מהשורש. שימוש קבוע בשעווה גם מדלל את הצמיחה, ויש נשים שאחרי מספר שנים של מריטות ממש מגלות קרחות באזורים הנמרטים – רווח נקי של השעווה".

האם יש פרק זמן מינימלי שצריך להמתין בין טיפול שעווה אחד לשני? "כדי שהשערה תיתפס בשעווה כמו שצריך ותיתלש מהשורש, צריך להמתין שבועיים-שלושה – תלוי בקצת צמיחת השיער האישי של המטופלת – כדי שהשערות יספיקו לצמוח אחרי הטיפול הקודם ויהיו ארוכות מספיק"

האם צריך להימנע מחשיפה לשמש אחרי גילוח או הסרת שיער בשעווה? "חשיפה לא מבוקרת לשמש לא מומלצת לאף אחד, בלי קשר לטיפולי הסרת שיער, במיוחד בקיץ. עם זאת, לא מצאתי קשר בין חשיפה זהירה להסרת שיער, רק חשוב כמובן לשמור על מינון נכון ולא להישרף".

_OBJמה לגבי המיתוס על ורידים ברגליים? שעווה באמת מאיצה את הופעתם? "לא. בדיוק כמו היקף הירכיים וצורת האף, הופעה של ורידים בולטים ברגליים היא גנטית, ולא תיעצר או תתגבר בגלל שימוש או ויתור על שעווה".

האם הופעה של אדמומיות מעידה על טיפול לא נכון? "לא בהכרח, מדובר בעיקר בפונקציה של רגישות העור באזור המטופל. חשוב כמובן להשתמש בשעווה איכותית, רצוי בתוספת אלוורה, ולחטא היטב את האזור לפני ואחרי המריטה".

יש הבדל בין שעווה חמה לשעווה קרה? "אני מוצאת שכן – בעיניי שעווה חמה יעילה יותר ומסירה את השיער טוב יותר משעווה קרה".

האם יש סיכון במריטת אזורים רגישים (כמו מפשעות ובתי שחי) בשעווה? "בתי שחי ומפשעות מותר למרוט אך ורק בשעווה עדינה ומתקלפת, ובשום אופן לא בשעווה רגילה שדורשת שימוש בבדים או ניירות, בין אם במריחה בעזרת מרית או באמצעות רולר. באזורים הללו יש בלוטות לימפה רגישות, שעלולות להינזק ממשיכה ותלישה חזקות מדי, ורק שעווה מתקלפת עדינה מספיק כדי להסיר שיער ביעילות מבלי לפגוע בהן". 

>> מגדלת או מורטת: איפה את על הסקאלה
>> רוצה לזכות בערכה להסרת שיער? כנסי

mako נשים עכשיו גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו