השפתיים, כמו העיניים, הם אזור חשוב ביותר בפנים בכל הנוגע לאיפור. שפתיים מאופרות נכון ומדויק מדגישות את הפנים ומעניקות להן מראה קורן ומושלם. ניתן לאפר את השפתיים בצבעים שונים ובחומרים שונים: עם שפתונים, ליפגלוסים או עפרונות לתיחום ומילוי השפתיים. שפתונים נותנים מראה מאט יותר, לעומת ליפגלוסים שנותנים מראה מבריק. אפשר גם לאפר את השפתיים בשפתון ומעליו להוסיף את הליפגלוס, למראה בוהק וזוהר יותר.

בחירת הגוון של השפתון או הליפגלוס תעשה בהתאם לגוון העור, השיער, צבע הבגד ואיפור העיניים. אם הדגשנו את העיניים, לא מומלץ להדגיש גם את השפתיים ולכן נבחר בשפתון בגוון בהיר או טבעי ליצירת מראה הרמוני. אם משתמשים גם בעיפרון תוחם, חשוב שהגוון שלו יהיה זהה לגוון השפתון, על מנת להשוות מראה אחיד ולא מצועצע.

עוד בערוץ הנשים:

קו התיחום של השפה מאוד חשוב באיפור השפתיים. באיפור שפתיים בעור בוגר, כשיש חריצים מסביב לשפה (העליונה בעיקר), מומלץ להשתמש בשפתון מוצק ולא ליפגלוס וחשוב להשתמש בתוחם שפתיים שמגדיר את גבולות השפה ומונע ממריחת השפתון לזלוג לתוך החריצים. באיפור שפתיים על ידי גלוס ניתן לוותר על שלב התיחום, אלא אם כן נדרש "תיקון" שפתיים לצורך הגדלה או יצירת סימטריה. במקרה של שפתיים שדורשות תיקון, יש למרוח על השפתיים מייקאפ בגוון העור על מנת לטשטש את קו השפתיים, כך שבעזרת התיחום נוכל להגדיל, להקטין או לייצר סימטריה בשפתיים.

לפני שמתחילים לאפר את השפתיים, אני ממליצה למרוח קרם שפתיים לריכוך בעזרת האצבע ולהספיג בטישו, על מנת  לאפשר מריחה אחידה של השפתון. אחרי מריחת האודם רצוי לפדר קלות את השפתיים, כדי שהשפתון יהיה עמיד יותר.

איך לשים שפתון ב-3 שלבים קלילים

1. שרטטו את הקו החיצוני של השפתיים בתיחום המדויק על קו השפתיים הטבעי - אלא אם כן תרצו להגדיל את השפתיים, ואז תיחום השפתיים יתבצע מעל הקו הטבעי.

אין תמונה
שלב 1: תיחום

2. מלאו גם את כל שטח השפתיים בעזרת העיפרון, מקו התיחום כלפי פנים. זה יעזור לעמידות של השפתון, וגם יגבה אותו לאחר שיתחיל לרדת (ולא ישאיר אתכם עם פס מסביב לשפתיים).

אין תמונה
שלב 2: צביעה בעיפרון

3. מלאו את השפתיים בשפתון בגוון הרצוי. אני ממליצה להשתמש במברשת שפתיים למריחה אחידה ומדויקת על כל השפתיים כולל קו התיחום.

אין תמונה
שלב 3: מילוי באודם

רוית אסף היא בעלת בית הספר לאיפור רוית אסף

>> בפעם הקודמת למדנו איך לאפר עיניים בקלות