עיניים מעושנות בצבע בורדו. קריסטין סטיוארט
אוהבת את איך שזה נראה ביום למחרת. קירסטין סטיוארט
אין כמעט אישה שלא הוזהרה לפחות פעם אחת בחייה שאל לה ללכת לישון עם איפור, אחרת יבוא שטן הזיקנה ויהפוך אותה למקומטת בן לילה. אחרי הכול,  כל אותם רדיקלים חופשיים שנמצאים על עור הפנים שלנו במהלך מרבית שעות היום לא מטיבים עימנו. ואם תשאלו את הקוסמטקיאית הקרובה לביתך, או רופאת העור או כל מאפרת מדופלמת - היא תאמר לכן עד כמה נזק יכול אייליינר תמים או מייק אפ חביב יכולים לעולל: מקמטים ונקבוביות סתומות ועד אקנה. אולם, תופתעו לשמוע שישנן נשים שחושבות שהכללים של הסרת האיפור פשוט לא חלים עליהן. אחת מהן היא לא אחרת מאשר שוברת החוקים הידועה (ע"ע מקרה הבגידה המצער), השחקנית קריסטן סטיוארט. בראיון ל-The Gloss זו הודתה שהסוד שלה פשוט לא להסיר את האיפור מעיניה. לעולם!

לעוד כתבות בערוץ הנשים:
>> התמונות שיבהירו לך עד כמה חשוב קרם הגנה
>> סכנה, איפור!
mako  נשים: מחכות לך בפייסבוק 

"אני אף פעם לא מסירה את האייליינר והמסקרה שלי בעיקר כי הם פשוט נראים כל כך טוב בבוקר למחרת", סיפרה. "אני חושבת שמעולם עיניי לא היו באמת נקיות", הוסיפה חטא על פשע. אנחנו מניחות שמדובר בהצהרה מרחיקת לכת ולא לגמרי נאמנה למציאות, אבל אחת לכמה זמן - מאמינות לה שהיא שמה קצוץ על מסירה איפור. מה גם שבינינו הלוק המרוח הזה הולם במיוחד את הצעירה ואת הערפדית הקלאסית אותה גילמה, והוא ללא ספק עובד עבורה מעולה. אבל לפני שאתן מתעצלות בעצמכן בשם המראה נטול המאמץ והמעושן עאלק, כדאי שתדעו שלא בטוח בכלל שזה יעבוד עליכן. למעשה, זה הדבר הכי גרוע שתוכלו לעשות לעור הפנים שלכן.

לטענת המאפרת ורד ספיבק, מדובר בלא פחות מטירוף. "אני יכולה להבין שחוזרים מבילוי פעם בכמה זמן ועייפים כך שהדבר האחרון על הראש שלכן הוא צמר גפן ומסיר איפור, אבל בדיוק כמו שאתן טורחות להתקלח ולרענן את הגוף - לא פחות חשוב, ולעתים הדבר אף יותר חשוב ממקלחת. עור הפנים שלנו צובר לכלוך וזוהמה גם מהאיפור שהתהלכנו איתו כל היום, וגם מזיהום האוויר והפיח, כמו גם מהפרשת שומן טבעי של עור הפנים שסופח אליו את כל הלכלוך".

"רצוי וכדאי לשטוף ולנקות את הפנים לפני השינה"

קריסטן סטיוארט (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
קריסטן סטיוארט. מעולם לא זוכרת שהסירה את האיפור מעיניה. נשמע לנו בעיקר מגעיל | צילום: אימג'בנק/GettyImages
"אם חשוב לכן לשמור על עור פנים שלא יתייבש, יתבגר טרם זמנו, יוציא פצעונים מיותרים, ויגרום לנשירת ריסים ודלדולן, רצוי וכדאי לשטוף ולנקות את הפנים לפני השינה". מפצירה ספיבק שרצוי שתנקו את האיפור שלא עם מגבונים לחים להסרת איפור שכן שפשוף חזק מדי בעיניים יכול לגרום לנשירת ריסים. במקום זאת, נקו עם מסיר איפור שומני. "ישנם הרבה מסירים עם צמר גפן ואפילו כאלה בלי. פשוט מניחים את צמר הגפן על העין עם המסיר השומני שבינתיים המיס את האיפור, כך שאין צורך בשפשוף העיניים והאיפור יורד בקלות. את שאר הפנים אפשר לשטוף עם סבון פנים נוזלי שמיועד לניקוי העור".

כדי להשלים את שנת היופי שלכן, מרחו קרם לחות או סרום. "ברור לי שלנשים צעירות אין סבלנות אבל חשוב שתדעו שהעור שלנו זוכר הרבה שנים לאחור ואם נזניח אותו נצטער על כך", מוסיפה ספיבק. "מדובר בסך הכל בשני מוצרים ופעולה שלא לוקחת יותר משלוש דקות". ומה יהיה עם סטיוארט? ובכן, מעניין יהיה לראות איך הלוק ה"משומש" ייראה עליה בעוד כמה שנים טובות? רמז: נראה לנו שלא משהו.