מסקרה. כמה קטנה, ככה ערמומית. כמה פעמים יצא לך לצפות בפרסומות למסקרה חדשה שמעבה, מאריכה ומגדילה ריסים ומכינה לך צהריים? אצת רצת לרכוש את המוצר הגאוני וגילית שהוא בעיקר מדקיק, מקצר ומקטין את ריסייך? ובכן, עכשיו יש גם מי שמשלם על ההטעיות שאנחנו זוכות להן. פרסומת חדשה למסקרה נאסרה לשידור בעקבות שימוש בריסים מזויפים להדגשת מלאכת הרימל. יצא המרצע מן השק.

אין תמונה
נאסר לפרסום: ג'ורג'יה מיי גאג'ר והתמונות השקרניות

רוצה ריסים ארוכים? תדביקי

במרכז הפרסומת המדוברת של חברת האיפור רימל לונדון, ניצבת הדוגמנית ג'ורג'יה מיי ג'אגר, בתם של מיק ג'אגר וג'רי הול. בימים כתיקונם, הדוגמנית מוכרת בעיקר בזכות סקס אפיל כובש ורווח בין השיניים, שהפך למבוקש בקרב ציידי דוגמניות. אבל הפעם, אלו העיניים של ג'אגר ג'וניור שהן מקור לבעיה.היא הפרזנטורית של מסקרה חדשנית של חברת רימל, שמבטיחה להעניק לך את היכולת לבחור את עוצמת הריס שאת רוצה: מקטן ומרומז ועד ארוך, עשיר ובשרני. הקלוז אפ על עיניה של ג'אגר מציג תוצאה מרהיבה של מניפות סקסיות. יפה, הא?

אבל מי שעיניה חדות, שמה לב שבשורה התחתונה, באותיות קטנות, נרשם: "צולם בעזרת החדרת ריסים" (באנגלית זה נשמע הרבה יותר טוב) - שם קוד לא מאוד מתוחכם לריסים מזויפים. הפרסומת המצולמת, כמו גם תמונות מתוכה, נאסרו לשימוש בטלוויזיה ובמגזינים בשל הטעיית הצרכן. לטענת הרשות שעוסקת באישור הפרסומות, הקלוז אפ על הריסים מטעה בהחלט את הצרכן לחשוב שאלו ההשלכות בשימוש במוצר במידה שתרכוש אותו.

חברת coty, חברת האב של רימל באנגליה, אמרה בתגובה כי לא היה כל ניסיון לרמות את הציבור. "אכן נעשה שימוש בריסים מלאכותיים, אך התמונות בהחלט מראות כיצד שימוש במוצר יניב שלושה מראות שונים. הדבקת הריסים נעשתה לשימוש המצלמה בלבד", מסרו בתגובה רשמית. מתברר שדברים שרואים מבעד לעדשה, לא רואים מכאן.

אין תמונה
לא הודבקו ריסים, אך נעשה עיבוד במחשב. גם קייט מוס אסורה לפרסום

זאת אינה הפעם הראשונה שפרסומת למסקרה נאסרה לשימוש. גם קמפיין עם פנלופה קרוז ללוריאל פריז נאסרה לשידור בשל שימוש בהדבקת ריסים, וב-2007, היו אלה עיניה של קייט מוס לפרסומת עבור magnif'eyes mascara של אותה חברת רימל, שנפסלו בשל אותן סיבות. רימל הכחישה את השימוש בתוספות ריסים מלאכותיות אך הודתה שנעשה שימוש דיגיטלי לעיבוי והעשרת מראה הריסים של מוס.

זה לא שלא ידענו את כל הדברים האלה מראש (יעידו 10 מסקרות שמונחות אחר כבוד על המדף) - הרי ברוב הפרסומות העינים של הדוגמניות נראות כמעט מצוירות, אפקט שאף מסקרה בעולם לא תצליח להשיג. אבל נחמד לדעת שיש אחות גדולה שדואגת שלא ירמו אותנו. בטח בדבר כל כך חשוב כמו ריסים.

>> כמו חדשה: מדור חדש שעושה מהפך. הכירו את סיגל, לפני ואחרי