קלואז אפ על העיניים הירוקות של נעמי קמפל עם פוני (צילום: אור גץ, Reuters)
הגברים מצביעים בעד העיניים, מומלץ להשקיע במסקרה טובה | צילום: אור גץ, Reuters

מחקר שנעשה לאחרונה מצא כי גברים לא מבינים למה לוקח לנו כל כך הרבה זמן להתארגן. הם בכלל לא מודעים לרמת ההשקעה והזמן שלוקח לנו להתאפר, להתבשם, להסיר שערות ממקומות לא רצויים ולסדר את השיער במראה המרושל, שאלוהים רק יודע כמה הוא עשוי. מצד שני, מתברר שיש להם דעה נוקבת וברורה על כל דבר שאנחנו מורחות על הפנים, ולא רק. מגזין קוסמפוליטן ערך סקר רחוב בקרב 100 גברים, ופתח צוהר לנשמתו הרדודה של הזכר המצוי. אז מה הם באמת חושבים על הצללית שלנו ומהי לדעתם התספורת הנשית הכי סקסית? התשובות בידינו.

מה הם אוהבים באיפור

ראשית, בוודאי תשמחי לדעת שהדבר הראשון שגברים שמים לב הוא העיניים שלך. כנראה שציצים זה די פאסה. 81 אחוז מהבחורים הצביעו בעד העיניים והיתר העדיפו דווקא את השפתיים.

לכי על כהה: את אולי אוהבת לצאת מהבית כשרק מסקרה ענוגה לעפעפייך, אבל הגברים מעדיפים את העיניים שלך מאופרות בכבדות. מה שנקרא בעגה המקצועית: האיפור המעושן. הסיבה לכך לא טמונה בחיבתם לאייליינר, כי אם בעובדה שהאיפור הכהה מושך את תשומת הלב אל העין.

אל תזייפי: גברים הם עם מאוד לא מתוחכם. זאת הסיבה שגם באיפור, גבר יעדיף אותך כמה שיותר טבעית, או אם לדייק: כמה שפחות מזויפת. הוא אולי לא ישים לב שאת לא בלונדינית טבעית, אבל יוכל לזהות שהריסים שלך מודבקים מקילומטרים. לכן, עד כמה שאת אוהבת אותם ארוכים ומפוארים, הימנעי מהדבקות. אלא אם כן את מאפרת מקצועית שיודעת טוב טוב את המלאכה.

אל תעמיסי: "בחורה צריכה להתאפר ולהראות שאכפת לה מעצמה", אמר אחד המשתתפים בסקר, "אבל יותר מדי מייקאפ או כזה שאינו תואם את עור הפנים זה לגמרי משהו שמוריד לי ממנה. עדיף קצת ליפגלוס משום דבר". תכלס צודק. שכבת בסיס לא מתאימה יכולה לגרום לך להיראות מגוחכת, ואת לא חייבת להעמיס איפור כדי להוכיח שאת מטופחת. מספיק להיצמד לקונסילר או מייקאפ שמתאים לך, מסקרה, ליפגלוס ומעט סומק.

אל תצבעי: גם את השפתיים הגברים רוצים כמה שפחות צבועות. אנחנו אמנם מתות על האדום החושני, אבל הסקר מגלה כי כשגבר מביט בשפתיים מדממות, המחשבה הראשונה שעוברת לו בראש היא: "הדבר המטורף הזה הולך לנשק אותי?".  אם בכל זאת בחרת בגוון פוקסיה נועז, הסתפקי בנגיעה קלה של צבע.

מה הם אוהבים בשיער

אל תחדשי: השיער שלך משעמם אותך? כבר חודשיים לא הסתפרת? הרוב המכריע של הגברים טען שממש לא אכפת לו אם את מתהלכת באותה תספורת יום אחרי יום. טוב, הם לא אלה שצריכים להתמודד עם שערות לבנות חדשות, עורף דביק וימי שיער רעים.

איילה אוספת שיער, אלירז על הפוף וגואל עומד
כשהיא תפזר את השיער, מישהו יהיה ממש מרוצה
תקלעי צמות: אנחנו בטוחות ששמעת כבר על טרנד קליעת הצמות, ומסתבר שהגברים מחבבים אותו במיוחד. 83 אחוז מתוכם אמרו שמדובר בסגנון מתוק לגמרי. ורק 17 אחוז טענו שהוא די מפגר. אנחנו יכולות לחיות עם זה.

תתעסקי בשיער: מסתבר שזה לא באמת משנה מה תעשי עם השיער שלך, העיקר שתעשי משהו. הגברים טענו שזה עושה להם את זה כשאישה משחקת בשיערה ועוד יותר כשהיא מפזרת אותו מהקוקו. כנראה שאיילה רשף הפנימה את המסר.

א-סימטריה זה טוב: מפתיע אך משמח: מסתבר שהגברים דווקא מחבבים במיוחד את כל התספורות הא-סימטריות. 76 אחוז מתוכם סיפרו שהדבר נאה בעיניהם בעוד ש-24 אחוז פשוט שונאים את הלוק.

תקצרי: והנה הפתעה: על אף הקלישאה שארוך זה נשי, הגברים הודו כי שיער באורך בינוני, עד הכתפיים מקסימום, הרבה יותר סקסי ונשי בעיניהם מהארוך. בשורה משמחת לקיץ הלוהט.

מה הם אוהבים בגוף

האריכי צוואר: רגליים חשופות, מחשוף נדיב או ישבן עסיסי? לפי הסקר, האיבר הכי סקסי בגופה של אישה הוא עצמות הבריח והצוואר. "זהו אחד המקומות הכי עדינים ומפוארים של אישה", אמר אחד המשתתפים וגילה שכשגבר רוצה, הוא מצליח לחשוב כמו אישה.

מניקור  (צילום: jupiter images)
אז את שומעת, הוא מה זה התלהב מהלק שלי | צילום: jupiter images
תתמרחי: אחד הדברים שהכי מעוררים גבר זה לראות אותנו מתמרחות בקרם גוף. את רואה? לקרם לחות יש הרבה יותר שימושים ממה שבאמת חשבת, ולא כולם סליזיים.

תמשחי: בניגוד לשפתיים האדומות, כשמדובר בציפורניים, 40 אחוז מהגברים ממש בעד הלק האדום הקלאסי והחושני. נו, לפחות זה.

אל תשתזפי: לפחות לא בחורף. הגברים נשאלו אם שיזוף אקזוטי בעונה הקרה עושה להם את זה, או שמא צועק זיוף. הרוב טענו שגוון ברונזה בנובמבר הוא תלוש מדי. לכן, אם את ממש רוצה לשוות לפנייך מעט צבע, לכי על ברונזרים עדינים ואל תגזימי עם הצבע.

>> על מה גברים מסתכלים בשש השניות הראשונות של המפגש?