איפור פמיניסטי (צילום: youtube.com)
"ראשית, תחמי את שפתייך כדי שאף אחד לא יוכל לברוח מהזעם שלך, ואז מלאי אותם באדום" | צילום: youtube.com
"אי פעם רצית לפרק במו ידייך את הפטריארכיה הגברית השלטת? הלוק הרענן אבל גם הכוחני הזה יקנה לך את היד העליונה בהבסת אויבייך הגבריים, ובכך יאפשר לך ליצור סדר עולם אמזוני בו את ואחיותייך תשלטו". תודי, לא היית מצפה שבמילים אלו יתחיל סרטון הדרכה לאיפור תמים למראה, אבל זאת הפארודיה המדוברת בסרטו הויראלי "מדריך לאיפור פמיניסטי" של צעירה בשם טיילור. הסרטון המשעשע שעושה הכל חוץ מלקחת את עצמו ברצינות, נועד להדגיש את הסטיגמה שיש כלפי פמיניסטיות על כך שהן, בצורה הכי פשוטה, שונאות גברים.

"מעכי את הפטריארכיה מספר שתיים"

 הווידאו מציג לכאורה מדריך לאיפור נשי במיוחד ומשלב אינספור טאצ'ים פמיניסטיים: מהמייק-אפ שיעניק לכל חלק מפנייך ייצוג שווה, "בניגוד לממשלה ולרשתות הטלוויזיה המובילות", ועד ליפסטיק שיודיע לכולם שאת "הכלבה השלטת". "נשתמש בצבע אדום כוחני", אומרת טיילור. "ראשית, תחמי את שפתייך כדי שאף אחד לא יוכל לברוח מהזעם שלך, ואז מלאי אותם באדום, כמו התחתונים שלך אחרי המחזור הראשון שלך. אני משתמשת ב'מעכי את הפטריארכיה מספר שתיים'. את יכולה להוסיף גלוס כבעיטה סופית בביצים".

"הווידאו מבקש להיות פרודיה חצופה על חלק מהסטריאוטיפים המגוחכים שיש בחברה כלפי פמיניסטיות. אני פשוט נהנית לצחוק על התפיסות המוטעות והדימויים", אומרת גיבורת הסרטון טיילור בדיווח של ה-huffington post. "אם אתם בכל זאת רוצים לקחת איתכם משהו לחיים מהמדריך (מה שאתם לא צריכים לעשות), זה  להבין שיש הבדל בין פמיניזם לבין שנאת גברים, והסרטון הזה הוא סאטירה המבוססת על העובדה ששני הדברים האלה מעורבבים זה עם זה לעתים תכופות מידי".

>> מפושאפ ועד אנג'לינה: הטיימליין של השדיים
>> התנאי לחתונה: "תכיני לי 300 סנדביצ'ים"
>> קורע: פרסומת לצלוליט שתצחיק לכן את הגבשושיות

mako נשים, עכשיו גם בפייס. אז למה את מחכה?