מלחמה היא מאבק בין גופים שונים – עמים, שבטים או מדינות, על מנת להכניע את האויב ולגרום לו לקבל את דרישות המנצח. בדרך כלל מלחמה מתרחשת לאחר שדיפלומטיה כשלה. המלחמה היא אחת התופעות העתיקות ביותר בהיסטוריה של האנושות והתנהלה מהרגע שבו בני האדם החלו להתארגן בקבוצות.

לא המצאתי את ההגדרה למלחמה, שאלתי אותה מחברתי הטובה בשנים האחרונות – ויקיפדיה - אבל אם הייתי כותב בעצמי את הערך "מלחמה" הייתי מוסיף סיבה נוספת, קריטית לא פחות, לפריצת מלחמה: קמטים.
אמנם לא מדובר בחיי אדם ואין צורך בתחמושת, אך מדובר במלחמה מתישה ביותר לכל אדם הנושק לגיל 30. לפני שאפרט איך התמודדתי והאם הצלחתי במלחמה שלקחתי בה חלק, אחזור ברשותכם מספר שנים אחורה.

השנה היא 2012 ואני מציין 25 שנים להיווסדי. בדיוק כשכיביתי את הנרות על העוגה, הבנתי שהשיא שלי מאחוריי. כנראה שהייתי דרמטי ולא פרופורציונלי, אבל זה מה שעבר לי בראש ביום שציינתי את חתונת הכסף של חיי. התחלתי להרגיש שפרק ה"אני יכול לישון שעה בלילה ולתפקד כמו חדש" בחיי הסתיים, והתחיל פרק חדש וקצת יותר מרוט. הקמטים הסתערו על פרצופי, כבשו יעד נוסף ואז עוד אחד, החלו במצח, פלשו לצדי העיניים ואז התבצרו בלחיים.

כשהבנתי את מצב החירום, בחרתי להתמודד בדרכי שלום דיפלומטיות. מרחתי קרמים מסוגים שונים, חלקם ממש משונים. הקמטים היו בשלהם. הם התמקמו, הניפו דגלי ניצחון והפכו שקועים יותר. חרף המצב, הנחתי שאם אאפשר להם להישאר במקום מושבם החדש, הם ישיגו את מבוקשם, ננהל קשרי שכנות טובה ונכריז על חזרה לשגרה. טעיתי.

מצב חירום בדרגה החמורה ביותר הוכרז. הקמטים סימנו יעד חדש. הפעם לא מדובר בסתם קמטים אלא בשקעים חדשים שהתגלו להם מתחת לעיניים. הם הלכו והעמיקו, ובכל יום שעבר הפכו כהים יותר.
הייתי רוצה לחשוב שאלה החוויות, הניסיון או אולי החכמה החריגה, שגרמו לשקעים לשקוע ולשקיות לתפוח, אבל לא זכיתי לכל אלה, אז אני יודע שהסיבה היא גנטיקה לא מפרגנת במיוחד. ראיתי את זה קורה לאבא שלי, ראיתי את זה קורה לאחותי שמבוגרת ממני בכמה שנים, והנה זה הגיע גם אלי.

"חבל שלא הגעת להזריק לפני שנתיים"

בניגוד לחברינו הקמטים במצח שדווקא מחמיאים לגבר המתבגר ותורמים למראהו המחוספס, המגמה מתחת לעיניים לא מעידה על דבר חוץ מעייפות. הקפדתי על 7-8 שעות שינה בלילה, מרחתי עוד כמה קרמים שלא ידעתי שקיימים, וניסיתי טיפולים קוסמטיים מוכרים כחדשניים. לשקעים רצונות משלהם. הם התעקשו להשחיר ולתפוח. 

אחרי שנים של ניסיונות ידידותיים לשלום בדרכים המקובלות הבנתי שבמלחמה כמו במלחמה כל האמצעים כשרים. עצרתי את כל עיסוקיי כדי לחשוב על אסטרטגיה חדשה, לוחמנית יותר. חקרתי וגיליתי שלא נדרש הרבה. רק טיפול אחד פשוט שאורך 15 דקות כדי לנצח במערכה שארכה שנים.

via GIPHY

הבנתי שהדרך המדויקת לטפל בשקעים היא באמצעות חומצה היאלרונית. חיפוש מהיר בגוגל מצא שבחים משכנעים על מרפאת פרופורציה. הגעתי לשם מבויש ועייף. דקות ההמתנה הקצרות עד שהרופאה נכנסה לחדר הרגישו כמו נצח. מצב הרוח לא התרומם כשהיא פסקה מידית שטוב היה לו הייתי מגיע לטפל בבעיה לפני שנתיים. אני ידעתי שהיא צודקת, אז לא רציתי לשתף אותה באסטרטגיית השלום שבחרתי בה בתחילת הדרך. את האור שבקצה המנהרה ראיתי כשהרופאה המשיכה "בעוד רבע שעה תצא מפה צעיר בעשור". אני, רווי שנים של התמודדות עם האויב, מותש מניסיונות לשלום, טיפולים קוסמטיים וקרמים, הייתי סקפטי וחשדן אבל היום, מרחק של שבועות אחרי, כבר יכול להעיד - היא צדקה. אני ניצחתי.

אני לא יודע איך לא עשיתי את זה לפני. כמה זריקות נטולות כאב העלימו את השקעים כאילו מעולם לא ניסו לתקוף. החלק הטוב באמת הוא שהכל נראה טבעי. הבעות הפנים לא נפגעו ואף אחד מהאנשים סביבי לא שם לב עד שלא סיפרתי שניצחתי במלחמה והענקתי לעצמי אות קרב. הטיפול הקצר נדרש כל עשרה חודשים עד שנה - תלוי כמה קרביים השקעים בפנים - והם שווים כל רגע. הולך לעדכן בויקפדיה את הערך "מלחמה".

להשיג ברשת מרפאות פרופורציה