כשיוצאים לקרב, אחד הדברים הכי חשובים שיגדילו לכם משמעותית את הסיכוי לנצח - זה כלי הנשק שברשותכם. זו אולי מטאפורה מעט לוחמנית, אבל אפשר להשתמש בה גם כשמדברים על פינת האיפור שלך. כדי לצלוח את מלאכת האיפור, ממראה פשוט ועד מראה מאתגר ככל שיהיה, נדרשת מברשת מתאימה. מברשת למייק אפ, להצללות, לצלליות, לגבות, לריסים, לשפתיים ועוד ועוד. מבחר המברשות עצום, אבל אסור ללכת לאיבוד בתוכו. חשוב לשים לב שבוחרים מברשת נכונה עבור כל פעולה, כדי להבטיח תוצאה מושלמת ומדויקת – ממש כאילו את מאפרת מקצועית.

שהרי היום, מאז הגיח לחיינו המונח "ביוטריות" – הלוא הן אותן נשים שמייצרות סרטוני הדרכה מפורטים על מראות איפור שונים – כולנו הפכנו להיות מאפרות ברמת A ליסט. אם פעם הסודות היו שמורים רק אצל אנשי מקצוע, היום הם כבר פרוסים לעיני כל בשלל סרטונים בכל השפות והסגנונות. מה שבכל זאת מבחין אותנו מהמקצוענים זו המיומנות והמקצועיות, וכמובן שכדי להגיע לרמה גבוהה נדרש אימון אינטנסיבי וכלי עבודה מתאימים. כשאנחנו מדברות על כלי העבודה אנחנו מדברות על מוצרי האיפור שכדאי שיהיו איכותיים, אבל גם על המברשות, שכמו שכבר הבנת – בחירה נכונה שלהן היא חיונית במיוחד.

נשים רבות יטענו שהצטיידות בסט מברשות איכותי מוערך יתר על המידה, שכן האצבעות שלנו יכולות לעשות עבורנו את כל העבודה. הטענה הזו לפעמים נכונה, אבל ברוב הגדול של המקרים, מי שמחפשת דיוק מופתי – תמצא אותו רק עם המברשות הנכונות. אז איך יודעים שהמברשת ששמנו עליה עין נכונה ומתאימה? פנינו למאפרת המקצועית ומדריכת האיפור מיכל מוסקוביץ׳, וקיבלנו ממנה 5 כללים לבחירת מברשות וספוגיות איפור:

סינטטי או טבעי?

מוסקוביץ׳ ממליצה לבחור במברשות סינטטיות - ויש לכך כמה סיבות. קודם כל, המברשות הסינטטיות הן טבעוניות וזו כבר נקודה לזכותן, אבל יש להן יתרונות נוספים: מחירן נוח והן מתייבשות מהר לאחר ניקוי, כך שלא תצטרכו להמתין זמן רב לפני השימוש הבא. בנוסף לכך, הן מתאימות למוצרים רטובים וגם יבשים. נסו למשל את מברשת הקונטור של ריל טכניקס, עם ראש מתכוונן שמתאימה למייקאפ בכל מרקם – אבקה או קרם. למברשת הזו יש שלוש דרגות כיסוי אפשריות, מה שהופך אותה למוצר וורסטילי ומנצח. 

האם כדאי לבחור את המוצר היקר ביותר על המדף?

פעם היה נהוג לחשוב שיקר זה בהכרח איכותי, אבל היום זה כבר ממש לא עובד ככה. יש כל כך הרבה פתרונות איכותיים במחיר נגיש, שחבל על החור בארנק. למעשה, כבר לא צריך להשקיע סכומים מופקעים במברשות או ספוגיות איכותיות ומקצועיות, ואפשר למצוא אלטרנטיבות מעולות במחירים מעולים עוד יותר. דוגמה לכך היא ספוגית האיפור הכתומה של ריל טכניקס, שכבר הפכה למפורסמת בקרב משפיעניות ביוטי בעולם כולו בדיוק מהסיבה הזו – מדובר במוצר באיכות גבוהה מאוד עם תג מחיר נוח במיוחד.

הכירי את מבנה פנייך

לרוב, מברשות האיפור יתאימו לצרכים שעליהם ממליצים במותג המברשות הספציפי, אבל מוסקוביץ׳ מזכירה שכל אחת מאיתנו היא שונה, וכדאי לשים לב למבנה הפנים שלנו כשאנחנו בוחרות באיזו מברשת להשתמש. למשל, האם יש לנו מבנה פנים רחב או צר? מהם ממדי הפנים שלנו ביחס לאחרות? מענה על שאלות כדוגמת אלו יעזרו לך למצוא את המברשת שהכי מתאימה לצרכים שלך. לדוגמה, במברשת של ריל טכניקס להנחת סומק והיילייטר אפשר להשתמש גם להנחה של צלליות או ברונזר - תלוי במבנה הפנים שלך.

בחני את מבנה המברשות

לא רק מבנה הפנים שלך חשוב, אלא גם מבנה המברשות. כדי לקבל מריחה אחידה וחלקה של המוצרים, בין אם הם רטובים ובין אם יבשים, חשובים שמבנה המברשת יתאים למשימה. בריל טכניקס שמים דגש מיוחד על מבנה המברשת עם ראש מתכוונן שמותאם למבני פנים שונים וגם לרמות כיסוי שונות. במברשת המייקאפ והקונסילר למשל, תוכלו להשתמש כדי להגיע לכיסוי מועט במראה טבעי, כיסוי בינוני למראה עור אחיד או כיסוי גבוה לאירועים מיוחדים.  

אישה מתאפרת (צילום: shutterstock by Anna Demianenko)
לכל אחת מבנה פנים שונה וצריך לקחת את זה בחשבון כשבוחרים מברשת | צילום: shutterstock by Anna Demianenko

תתאמני, תתנסי - ותשתוללי

בעולם האיפור יש כללים, אבל יש גם מקום לנסות, לטעות, לצאת מהקווים ומהמסגרות - ולגלות דברים חדשים. אחת האפשרויות למשחק עם איפור היא על ידי רכישת סט מברשות שיאפשר לך להתאמן על סוגים שונים של מוצרים וטכניקות. לריל טכניקס יש סט יומיומי שכולל מברשת לערבוב סומק אבקתי, ספוגית איפור לערבוב מייקאפ, מברשת להנחת צלליות, מברשת פודרה ומברשת מייקאפ מקצועית.