בתוך השגרה הלוחצת, הקריירה, המשפחה ושאר המחויבויות, לפעמים אנחנו שוכחות שהעייפות המצטברת משפיעה גם על עור הפנים שלנו ושוחקת אותו. אורח החיים העירוני והאינטנסיבי, יחד עם גורמים סביבתיים חיצוניים כמו מתח, עייפות וזיהום אוויר, באים לידי ביטוי במראה של עור פנים עמום, יבש ומלא בקמטים. במצבים כאלה ניתן להבחין בפגיעה במראה החיצוני, ולפעמים גם איפור לא מספיק כדי לטשטש או להסתיר את ההשפעות. אם את רוצה להיפטר ממראה הפנים העייף, חשוב שתכירי את כל הדרכים האפקטיביות וההמלצות הנכונות כדי להחזיר את הזוהר הטבעי לעורך.

שינה רצופה ואיכותית

כדי להיפטר ממראה עייף רצוי לטפל בשורש הבעיה שגרמה לו - העייפות. לצורך כך, חשוב לשמור על שגרת שינה רצופה ואיכותית. ההמלצה היא לישון בין 6 ל-8 שעות ולהיכנס למיטה עד השעה 23:00. כדי לשפר את איכות השינה יש לסגור את התריסים ולהחשיך את החדר ככל הניתן. בנוסף לכך, מומלץ להתנתק ממכשירים אלקטרוניים ולהימנע מחשיפה לאור כחול ממסכים העלול לפגוע בעור שלנו. 

שגרת טיפוח נכונה

לא פחות חשוב משמירה על שגרת שינה נכונה, זו יצירת שגרת טיפוח לפני השינה. הלילה הוא הזדמנות מצוינת לטיפוח מפני שזהו הזמן שבו מנגנוני השיקום וההתחדשות של העור נמצאים בשיאם. כדי לשקם את העור באופן יעיל ואפקטיבי במהלך הלילה מומלץ לפני השינה לנקות את הפנים ולאחר מכן להשתמש בסרום לילה RESET של לאוקסיטן. הסרום מאתחל את סימני העייפות, כך שבכל בוקר עור הפנים נראה קורן ומחודש.

הסרום לא רק מטפל בסימני עייפות, אלא גם דואג לסייע בחידוש התאים בצורה אפקטיבית. בנוסף לכך, הוא מטפל בסימני גיל, שמהווים המשכיות לעייפות המצטברת בפנים. אחד המרכיבים בסרום מתנהג כמעין "בוטוקס טבעי", ומסייע בשחרור השרירים, ורכיב אחר מתפקד כנוגד חמצון. מחקרים הראו שנוגד חמצון חזק פי 140 מוויטמין סי, ולכן עדיף להשתמש בו כדי להגיע לתוצאה יעילה. סרום לילה RESET של ל'אוקסיטן מכיל 3,300 בועות זהב מהפנטות שלוכדות את הרכיבים הפעילים בצורה המיטבית יחד - עד לרגע המריחה על העור.

פצעונים עור הפנים (צילום: shutterstock by pointstudio)
את השינוי בעור אחרי השימוש בסרום ניתן לראות כבר אחרי לילה אחד | צילום: shutterstock by pointstudio

השימוש בסרום נעשה לפני השינה בגלל המרכיבים הפעילים שהוא מכיל. הוא פועל כדי לשחרר את שרירי הפנים ולכן חשוב למרוח אותו כשהעור רגוע ורפוי, ללא מימיקות או תנועה, דבר המתאפשר במהלך השינה. לאחר שימוש נכון, בבוקר תקומי עם מראה פנים רענן ונמרץ, כאילו ישנת עוד שעה בלילה.

תהליך המריחה פשוט: מספיקות שתי לחיצות בלבד כדי למרוח את כל עור הפנים והצוואר. מומלץ לחמם את הסרום באמצעות כפות הידיים ולמרוח ממרכז הפנים כלפי מעלה. ניתן לגעת במספר נקודות על הפנים ולהעביר את קצות האצבעות ממרכז הפנים כלפי חוץ. את השינוי בעור ניתן לראות כבר אחרי לילה אחד.

אל תוותרו על המים

בנוסף לשגרת הטיפוח והשינה, חשוב להקפיד גם על שתיית מים מרובה במהלך היום. לפי ההמלצות התזונתיות האמריקניות, המבוססות על האוכלוסייה הבריאה בגילאים 19 עד 30 שנים, על נשים לצרוך 2.7 ליטרים ביום ועל גברים לצרוך 3.7 ליטרים. אם זה נשמע לכם הרבה, קחו בחשבון שכ-20 אחוזים מהנוזלים מגיעים לגופנו דרך המזון שאנחנו צורכים, כך שלא צריך לשתות את כל הכמות כדי להגיע למכסה המומלצת. אך יחד עם זאת, אי אפשר לוותר על שתיית מים.

ותודה לסבתא

ואיך אפשר לדבר על טיפוח עור פנים בלי תרופות סבתא? התרופות הן מגוונות וההשפעות שלהן שנויות במחלוקת. אחת התרופות המוכרות לעור הפנים היא ערבוב של חצי כפית דבש עם כפית כורכום, מריחה על עור הפנים והמתנה של כ-15 דקות. תרופה אחרת כוללת שימוש בחלב ומריחתו על העור, בשל הטענה שלחלב ישנן תכונות המוסיפות לחות לעור הפנים. לצד זה, יש שמעדיפות את השיטה הקלאסית של הנחת מלפפונים על העיניים, ויש שמורחות בצל בשל הסגולות האפשריות שלו לעור הפנים. בקטגוריה הזו, של תרופות הסבתא, כל אחת והעדפותיה. עם זאת, אין מחלוקת על כך ששמירה על עור הפנים הפכה לחלק בלתי נפרד משגרת הטיפוח בחברה מודרנית ולחוצה כמו שלנו.