בשנה האחרונה אנו עדות להתחזקות טרנד מברשות הניקוי לפנים - שאמורות להסיר ביעילות תאים מתים ולנקות את העור שלנו ביסודיות. בסך הכל אפשר לומר שמדובר במוצר מאוד מפתה. הרי אם מברשת השיניים החשמלית הקלה לנו על החיים (וברוב המקרים באמת עושה עבודה טובה יותר מאתנו) אז למה שלא נעבור למברשת לפנים?

קראו גם: לא רק ריר חלזונות: איך משיגים מוצרי קוסמטיקה קוריאנית?

אז קודם כל, ולפני סקירת המוצרים הקיימים, חשוב לדעת שהמברשות החשמליות לא מתאימות לכולן. "אנשים עם רגישויות בעור, כמו פסוריאזיס, אסתמה של העור, אקנה או אפילו נטייה קלה לפצעונים אני ממליצה להימנע משימוש במברשות", אומרת לנו קרנית מלמד, קוסמטיקאית רפואית בכירה. "המברשות המסתובבות או הרוטטות למעשה משייפות את העור, ולמי שיש עור עם רגישויות זה עלול להוביל בסופו של דבר לפציעה את העור או הפצעים, לזיהום ולחטטים".

קראו גם: 15 תכשירי ניקוי שאתן כנראה לא מכירות

למי זה כן מתאים? מלמד מסבירה שאנשים עם עור רגיל מאוד יכולים ליהנות מהמברשות, וכן אנשים עם עור בוגר (בני מעל 45 למשל). "שם המטרה שלנו היא להמריץ את מחזור הדם, להחדיר טוב יותר את החומרים הפעילים ולעודד ייצור קולגן".

אוקי, את האזהרות קיבלנו, וכעת אפשר לצלול למוצרים עצמם:

מברשת ניקוי של רמינגטון: Remington Reveal

מברשות לפנים
מברשת של רמינגטון, 499 שקל
המברשת החדשה של רמינגטון פועלת בתנועה סיבובית (ולא רק רטט, כמו במברשות האחרות) ומפעילה לחץ קל על עור הפנים. ההבטחה של המוצר היא לנקות בצורה יסודית גם את האזורים  המוטים לסתימת נקבוביות בעקבות הפרשות מבולטת החלב ושומן. בנוסף, המברשת מגיעה עם מנגנון ויסות עם שלוש מהירויות וטיימר המכוון לדקה. בכל עשרים שניות המברשת עושה מעין הפסקה קלה (ממש כמו מצמוץ) כדי להנחות אותנו לעבור לאזור אחר בפנים. 

המברשת מגיעה עם שלושה ראשים מתחלפים: לעור רגיל, לעור רגיל ומברשת עיסוי לניקוי עמוק. מעניין לגלות שדווקא המברשת לעור רגיל נעימה ורכה יותר מזו של העור העדין. כל המברשות נוחות לשטיפה ומתייבשות יחסים מהר (הנסיינית השתמשה מדי ערב, ובבוקר המברשת כבר היתה יבשה).

מבחינת מראה חיצוני, המברשת של רמניגטון מעוצבת הייטק. היא מאוד נוחה להחזקה, ויש לה נורות לד שנותנות חיווי בעת טעינה, ולטענת החברה גם מסייעות בטיפול.

פלוסים: אפשר להיכנס עם המברשת למקלחת מבלי לחשוש, היא נטענת חשמלית והודות לתנועה הסיבובית יש ממש תחושה של ניקוי עמוק. 

מינוסים: אותה תנועה סיבובית לפעמים גם מאתגרת את השימוש אם לוקחים את המברשת שמאלה - והיא מסתובבת ימינה, אז היא מעין "מושכת את העור". 

בתום חודש שימוש, הנסיינית עם עור נוטה לפצעונים לא הבחינה בהחמרה של המצב.

מחיר: 499 שקל. להשיג במשביר לצרכן ובחנויות חשמל מובחרות.

המברשת של קליניק: Clinique Sonic System Purifying Cleansing Brush

מברשות לפנים
מברשת סוניק של קליניק, 499 שקל
בקליניק מבטיחים שהמברשת שלהם מתאימה לכל סוגי העור - למעט נשים החוות רגישות על בסיס יומיומי. בניגוד לרמינגון, היא אינה מסתובבת אלא רוטטת. מאחר שגם כאן מדובר במברשת סוניק - אין צורך להפעיל לחת על העור, היא עושה זאת בעצמה. 

המברשת מגיעה עם ראש ניקוי אחד, והיא יותר קומפקטית מהרמינגטון - מה שהופך אותה לטובה יותר לנסיעות. בנוסף, היא מגיעה עם טעינה חשמלית, אפשר להכנס איתה למקלחת ובתום השימוש קל מאוד לשטוף את המברשות. הנסיינית בעלת עור רגיל מציינת שבתום השימוש העור היה אדמדם מהרגיל, אבל היא אהבה את התחושה. 

המברשת בנויה כך שאחרי 30 שניות היא מסמנת לסיים את הטיפול. בקליניק מציניים שרק כאשר אתן מרגישות בנוח איתה אפשר לעבור לעבור לדקה, פעמיים ביום. בקיניק מציינים כי ניתן להסיר עם המברשת גם איפור עיניים. 

פלוסים: בתום חודש של שימוש לא-יומיומי לא נרשמה שום תקרית חריגה בעור, והפנים מרגישות נקיות מאי פעם. 

מינוסים: הנסיינית התאכזבה שהמברשת אינה מסתובבת

מחיר: 499 שקל, ראש ניקוי חדש עולה 99 שקל. להשיג בסניפי סופר פארם בלבד. 

מברשת סוניק של לייף: Sonic Skin Cleanser

מברשות לפנים
מברשת סוניק של לייף, 199 שקל
המברשת של לייף מאוד דומה לזו של קליניק. גם היא קומפקטית יחסית, רוטטנת ולא מסתובבת ובעלת קוצב זמן של 30 שניות. המכשיר מגיע עם שני ראשי ניקוי, אחד לעור רגיל והשני לעור רגיש, ושתי דרגות ניקוי: תנודות עדינות לניקוי יומיומי לעומת תנודות חזקות יותר. בלייף מציינים שהמברשת מתאימה לכל סוגי העור, וכמו שתי המברשות הקודמות אין בעיה להיכנס איתה למקלחת. 

המברשת כוללת כפתור הפעלה אחד - איתו גם עוברים בין המהירויות השונות, הסיבים שלה נעימים למגע ולא פוצעים. בנוסף, הוראות השימוש כוללים אפילו המלצה לסדר הפעולות הנכון (לחי, לחי שנייה, מצח ואף, סנטר ולבסוף צוואר). גם כאן המכשיר מסמן בכל כמה שניות לעבור אזור. 

הנסיינית, בעלת עור מושלם עם אפס בעיות, התלוננה על הסרת איפור שצובע את המברשת - ואז צריך להשקיע זמן בניקוי שלה. לכן, מי שנוהגת להשתמש בסבון הפנים כמסיר איפור - תאלץ לשלב מסיר איפור נורמלי לעסק.

מבחינת בזבוז החומר: בהוראות השימוש לייף מציינים שיש לשים את הסבון על המברשת - ואז להשתמש בה. עם זאת, מאשר שהיא לא מסתובבת ולא מקציפה, יש תחושה שצריך לשים כמות הרבה יותר גדולה של סבון. לכן הנסיינית העדיפה למרוח כמות קטנה של סבון באזורי הפנים השונים - ורק אז לעבור עם המברשת. 

פלוסים: לא נופלת מהברשת של קליניק אבל עולה חצי ממנה

מינוסים: לא מתאימה לניקוי באזור העיניים, צריך להשקיע בניקוי המברשת אחרי שימוש. 

מחיר: 199 שקל. להשיג בסופר פארם. 

מברשת ניקוי של ביוטיקייר: מחדש עור אלקטרוני HYGIENA

מברשות לפנים
מברשת של ביוטיקייר, 24 שקל
מי שרוצה לנקות את הפנים שלה במברשת אבל לא רוצה להוציא יותר מדי כסף, תמצא את התשובה במברשת הניקוי של ביוטיקייר. המברשת מגיעה עם ארבע ראשי ניקוי: מברשת לעור רגיל לניקוי יומיומי, מברשת עם גלגלים לעיסוי והמרצת מחזור הדם, ראש ספוגי לשימוש עם חלב פנים ומברשת לעור רגיש. 

המכשיר של ביוטיקייר פועל בשתי מהירויות, ובניגוד ללייף וקליניק המברשות דווקא כן מסתובבת. עם זאת, אבל חסרות הרבה מהתכונות שהופכות את המברשות היקרות לנוחות לשימוש. ראשית, היא אינה נטענת אלא פועלת על שתי סוללות. לכן, אי אפשר להיכנס איתה למקלחת. היא מאוד קטנה, והראשים נעימים למגע, אך לא כמו במברשות היקרות יותר. 

בסך הכל לא מדובר במוצר גרוע, אבל לעומת שלוש המברשות הקודמות, יש תחושה "ענייה" יותר ולא "חסכונית יותר". 

מחיר: 25 שקל. ניתן לרכוש באתר ביוטיקייר

מברשת אולטרה רכה של ביוטיקייר

מברשות לפנים
מברשת אולטרה רכה של ביוטיקייר, 16.90 שקל
המותג המוזל מציע גם מברשת ידנית, בעלת סיבים עדינים במיוחד, גם לניקוי וגם למריחת מייקאפ. לא ניסינו להתאפר איתה, אבל כן לסבן את הפנים. המברשת מאוד נעימה, קלה לניקוי, עוזרת לסבן את הפנים אבל השליטה נשארת בידיים שלנו. המברשת עשויה מסיבים סינטטיים אנטי בקטריאליים, ובחברה מבטיחים שהיא לא מעוררת גירוי בעור. 

מחיר: 16.90 שקל

ספוגית קונג'אק

מברשות לפנים
ספוג קונג'אק, שלוש ספוגיות ב-20 שקל
את ספוגית הקונג'אק הכרנו בזכות מאפר שהשתמש בה לנקות את הפנים בטרם הנחת מייקאפ באיירבראש, ומדובר ממש בספוגית הפלא של הפנים. היא עשויה משורש עץ הקונג'אק הגדל במזרח הרחוק ומומלצת גם לעור רגיל וגם לרגיש במיוחד. 

אפשר להשתמש בספוגית ללא סבון (אפשר גם עם סבון), אלא עם מים חמימים - ואז לעבור על העור בתנועות מעגליות. העור נשאר מאוד נקי, ולא מגור. הבעיה היחידה היא שמאחר ומדובר בחומר טבעי, היא מתבלה יחסית מהר ויש להחליף אותה כל שלושה חודשים בערך (אם מדובר בשימוש יומיומי). 

מעבר לזה, מדובר במוצר מושלם - עם מרקמים שונים לסוגי עור שונים (הכל מפורט כאן). אנחנו השתמשנו בספוגית הלב הצהוב, וכאמור - התאהבנו.

מחיר: מ-19 שקל ועד 54. תלוי בספוגית. ניתן להשיג באתר הזה.

מעסה לפנים של ג'אן פיוברט

מברשות לפנים
מעסה לפנים להמרצת הדם מבית פיוברט, 189 שקל
המוצר האחרון אינו מנקה, אלא רולר עיסוי. מי שחוששת משימוש במברשות הניקוי, אך בכל זאת רוצה להמריץ את מחזור הדם יכולה להשתמש ברולר כדי להכין את הפנים לקראת מריחה של חומרים פעילים. המוצר נחמד מאוד להפגת מתחים ונוח לשימוש גם באוזר הצוואר.

מחיר: 189 שקל. להשיג ברשת "אפריל".