הכל התחיל משיחה ששמעתי בין הקוסמטיקאית שלי לעובדת שלה. היא סיפרה לעובדת על לקוחה שהגיעה אליה לעשות טיפול פילינג עמוק וכל יום מצלצלת בהיסטריה לדווח שעור הפנים שלה מתקלף. "אמרתי לה שתחכה שבועיים ואז נראה מה היא אומרת - כל הנקבוביות הפעורות שלה ייעלמו והעור שלה יזהר. היא לא תכיר את עצמה במראה ".

היא לא הייתה צריכה להגיד יותר מזה. אני, חובבת טיפולי פנים מושבעת, ישר דרשתי לשמוע על הטיפול. "לך אני לא עושה את זה", קבעה אורלי רפאלי הקוסמטיקאית פרא-רפואית. "את מופיעה בטלוויזיה והעור מתקלף במשך שבוע שלם. את לא יכולה להופיע ככה".

אבל אני, למודת ניסיון ונקבוביות פעורות לרווחה, לא ויתרתי ובסוף סגרנו שאני אקח שבוע חופש מהופעות בטלוויזיה ואורלי תעשה לי קסם. " אבל אני חייבת להזהיר אותך מראש", היא התריעה, "זה טיפול עמוק והפנים שלך לא יראו במיטבן שבועיים. את התוצאות המלאות תראי רק אחרי חודש".

הפילינג העמוק, או בשמו המקצועי fractional peeling עשה אלינו עלייה לרגל בשנים האחרונות וכיום מדובר בטכנולוגיה מבין המובילות והמתקדמות בקטגוריית טיפולי הפנים שמשווקת בארץ על ידי חברת 4mp והיא מחליפה כל סוג של פילינג הנעשה בעזרת תכשירים וטכנולוגיות דומות אחרות. הטיפול מנדף את שכבת תאי העור המתים בעזרת אנרגיית הלייזר ומבצע בו זמנית פילינג המפחית ומשפר את נראות העור וחימום תת עורי המעודד יצירת קולגן חדש לשיפור קמטים וריפיון. התוצאה: הצערת העור, טקסטורה עורית פגומה, פיגמנטציה, קמטוטים, פוסט אקנה, רפיון ונקבוביות מורחבות. "בזכות fractional peeling ניתן לבצע טיפול יעיל, נוח ובטוח, במינימום תופעות לוואי ובזמן החלמה קצר. והתוצאות נראות לעין כבר לאחר טיפול אחד ובערך שבוע לאחר הטיפול ניתן להתחיל לראות תוצאות" הסבירה לי רפאלי.

תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר

חמושה במידע הזה התמקמתי במיטת הטיפולים אצל רפאלי והתכוננתי לעוד טיפול פנים מפנק במיוחד. אלא שפינוק ממש לא היה כאן. למי שאי פעם יצא לעשות לייזר במפשעות – התחושה דומה ולמי שלא - נעים זה לא היה וזה אנדרסטייטמנט.

אומנם הטיפול כולו לקח רבע שעה אבל הצריבות בעור הפנים ובמיוחד באזור המצח היו כואבות במיוחד. רבע שעה אחרי זה הפרצוף שלי היה אדום עם טקסטורה מוזרה, כאילו נרדמתי על רשת של החלונות למניעת כניסת יתושים. רפאלי ציידה אותי בשלל משחות להרגעת העור ועם לו"ז מפורט למדי איזה משחה אני מורחת כל שעה במשך היום.

מודה שהתכוננתי לנורא מכל ולאפשרות להיראות כמו קואזימודו אבל למזלי הרב התבדיתי. עור הפנים שלי היה אומנם מכוסה כתמים אדומים (שהוסתרו בעזרת איפור) אבל יחסית התקלפתי בעדינות וזה לא היה דומה למה שרפאלי תיארה שיקרה. במשך כל השבוע היא דאגה להתעדכן על מצב העור כמה פעמים ביום ואני העברתי לה תמונות ניצחון שאני נראית כמעט נפלא ללא איפור.

אפרת נומברג אחרי פילינג עמוק
כן, זה בדיוק מה שקרה. אפרת נומברג אחרי פילינג עמוק

אלא ששבוע וחצי אחרי, כשסיימתי כבר להתקלף, חלה נסיגה בעור הפנים וקיבלתי פרצוף של בת ה-16 הטיפוסית שהייתי. העור שלי התחצ'קן ואני לא ידעתי את נפשי מההיסטריה. אלו היו אומנם שינויים הורמונלים מתבקשים בחודש אבל כזו מתקפה לא הייתה לי כבר הרבה מאוד שנים. כאחת שמצולמת תדיר בטכנולוגיית ה-hd (יימח שמה וזכרה) זה היה קריטי מאוד וכמות הפצעונים על הפנים עברה יופי את המסך, לא משנה בכמה איפור המאפרת השתמשה. גם כאן רפאלי נלחצה לעזרה והביאה לי שלל קרמים שהיו אמורים לאזן את העור ולייבש את הפצעים.

סבלתי מאוד כשבועיים בהם פצעונים חדשים הופיעו אחת ליומיים אבל לאחר מכן קרה הפלא שהיא דיברה עליו: העור זהר, הנקבוביות הוקטנו בצורה משמעותית ,אם כי לא נעלמו ולדברי החברה נדרשים בין טיפול ל-6 טיפולים בהפרש של חודש וחצי כדי לשפר לחלוטין את מרקם העור, והתחושה הייתה מעולה.

לסיכום: מומלץ במיוחד למי שיש לה כוח סבל, סובלת מעור תפוז ומוכנה לסבול משינויים של העור בדרך. התוצאה בהחלט שווה את זה.

800-2000 שקלים לטיפול, ניתן להתעדכן דרך חברת 4mp אילו קליניקות מבצעות את הטיפול בארץ ואצל אורלי רפאלי בקליניקה הממוקמת באור יהודה.