1. זכרי ששיער לא גדל בן לילה

השיער שלנו מוסיף לאורכו מדי חודש בין 0.6-1.2 ס"מ. וגם זה בהנחה שהוא בריא ונטול קצוות מפוצלים. אז קודם כל, קצת סבלנות.

2. באופן אירוני, המספריים הן החברות הכי טובות שלך

ההמלצה להסתפר לעתים קרובות חשובה בעיקר כשאת מנסה להאריך שיער. קיצוץ של הקצוות המפוצלים יגרום להם להיראות בריאים יותר. וכשהם בריאים – הם חזקים ולא נשברים. אם בכל זאת את סקפטית, דעי לך שהתמהמהות עם התספורת תעמיק את הפיצול לאורך השערה, קצוות השיער שלך יתעגלו – והוא ייראה קצר יותר. כעיקרון ההמלצה היא לקצר את השיער בין 10 ל-12 שבועות ולהוריד כ-2.5 ס"מ כדי להילחם בפיצול בלי לפגוע באורך.

3. השתמשי בקונדישינר בכל חפיפה

פגעי הזמן, הצביעות וההחלקות גורמות לשיער להיות דק יותר ככך שמגיעות לקצוות. עם זאת, שימוש בקונדישינר מחדיר אל תוך השערה חלבונים ושומנים שהיא זקוקה להם. קצת כמו שמורחים מחזק על ציפורן שברירית. ובקיצור – מעכשיו קונדישינר הוא מוצר חובה בכל חפיפה.

3. ואל תחפפי בכל יום עם שמפו

אם הקונדישינר והשיער שלך על תקן בסט, השמפו דווקא פחות מועיל כאן. כמובן שאת לא צריכה להימנע ממנו לגמרי, שכן הוא מנקה מהשיער שלך לכולך ושאריות של חומרים. אך בשימוש יום יומי הוא גם שוטף את השמנים הטבעיים של שיערך, ששומרים עליו רך ובריא. כך שאם את מהמכורות שחייבת חפיפה לפני השינה – נסי להימנע משימוש יום יומי בשמפו ולהסתפק במים וקונדישינר בלבד.

4. תעשי לשיער שלך מקלחת קרה אחרי החפיפה

מדובר באחד מהטיפים החשובים כשאת מנסה להאריך שיער, כיוון שמים קרים ידידותיים ונעימים לשכבה החיצונית של השיער שלך ואף מסייעים במניעת אבדן הלחות שלו ומגנים מפני נזקי חום. וכל זה רק בזכות שטיפה מהירה של השיער במים קרים. צעד קטן – הבדל עצום.

5. השתמשי במסכה טיפולית אחת לשבוע

שיער שמגיע לאורך הכתפיים, עלול להיתקע באותו מקום כמה שנים טובות ומעיד על כל שהוא זקוק להזנה אינטנסיבית יותר מקונדישינר. מארק טאונסנד, שהוא גם הספר של המפורסמות, מעניק ללקוחות שלו טיפול של 10 דקות, עם מסכת שמנים ביתית מהטבע.  (כוס שמן קוקוס וכפית של שמן שקדים, מקדמיה וחוחובה. למקרה שתהיתן). בגלל ששמנים נוטים להישאר על השיער, עדיף לבצע את הטיפול על שיער רטוב ולפני שלב השמפו. קייט בוסוורת', דיאן קרוגר והתאומות אולסן לגמרי מכורות. ואם אתן לא הטיפוס של DIY, כל מסכה על בסיס שמנים תהיה מעולה.

6. הברישי את השיער שלך כאילו שהוא עשוי מזהב

סירוק יום יומי שמבוצע בצורה לא נכונה יכול להזיק לסירוק. איך עושות את זה נכון? התחילי לסרק את החלק התחתון של השיער ורק אחר כך לעבור לחלק העליון. הנטייה הטבעית להתחיל מהשורש עד הקצה רק גורמת לשיער להסתבך יותר בתוך עצמו ואף לאבדן שיער.

7. תעברי לציפית ממשי

רבות דובר על סגולותיהן של ציפיות המשי, כיוון שהן עשויות מבד רך יותר שלא מצליח לשבור את השערה או לסבך אותה בתוך עצמה. מינוס קשרים. מינוס שבירות.

8. אף פעם אל תכרכי את השיער באגרסיביות בתוך מגבת

הנה הרגל שרצוי להיגמל ממנו בהקדם, למרות שלכאורה הוא נשמע תמים. גלגול השיער אל תוך מגבת רעה ומתוכה פשוט שובר את השיערות שלך. לדברי טאונסנד, השיער שמסתבך בתור הסיבים והמגבת המתוחה בחוזקה, מרסקות את כל השערות הדקיקות שסביב הפנים. אם את בכל זאת לא מסוגלת לוותר על הגלגול, נסי מגבת מיקרופייבר וגלגול בצורת טורבן.  

9. החליפי את מיקום הקוקו שלך

אם את מסתובבת באופן קבוע עם שיער אסוף בקוקו מתוח (ובקיצור: חיילת), את כנראה מודעת לגל הקטן שנוצר באזור מיקום הגומייה. שינוי מיקום הגומיה מפעם לפעמים ימנע מהגל הזה להתקבע ולעוות את צורת השיער שלך.

10. ואם הבהרת או שהשיער שלך סופר יבש – ותרי על גומיות לגמרי

מספיק קוקו אחד יותר מדי כדי להגיע למצב של "גזירה כימית", בעגה המקצועית. בגדול, זה אומר שנקודת איסוף השיער הופכת לנקודת שבר שחוצצת בין שער אלסטי ליבש וחסר חיים אף יותר. אם את חייבת לאסוף אותו בכל זאת, מומלץ ללכת על פקעת אסופה עם סיכות סבתא או קליפס.

11. העניקי לשיער שלך הפסקה מכל פעולה כימית או מכשיר חם שעלולים לפגוע בו

כי שיער טבעי = שיער בריא.