נדמה שכולם כל הזמן חוזרים ואומרים לנו כמה ששתיית מים היא חיונית ומועילה לשמירה על העור, אבל אף פעם לא עצרנו באמת להבין מה זה בעצם אומר. מה הקשר בין מים ובין מראה פנים זוהר? זה הרי נשמע כמעט כמו מיתוס. ובכן, זה לא, והנה כמה דברים שכדאי לדעת - וגם כמה עצות טובות.

מה הקשר בין העור שלנו ומים?

העור הוא הצרכן הגדול ביותר של המים בגוף שלנו – הוא מכיל יותר מ-20 אחוז מכמות המים בכל הגוף. זה המון. זה הופך את העור רגיש במיוחד למחסור בנוזלים; הוא בעצם כמו מין ספוג (או פרח) שצריך שיזינו אותו בעוד ועוד במים, ולכן צריך כל הזמן להשקות אותו. הכוונה, כמובן, היא לא להרטיב אותו, אלא פשוט לשתות הרבה.

מה, באמת אפשר לראות אם אני לא שותה מספיק?

בטח. בגלל שהעור כל כך נואש למים, משק מים חסר בא לידי ביטוי מידי במראה שלו, הוא מתייבש ונראה נפול וחסר חיים וברק. שרה סמית' הבריטית הגדילה לעשות ושתתה שלושה ליטרים של מים ביום במשך כחודש, ותיעדה את ההבדל המשמעותי במראה שלה. לא תאמינו איך היא נראתה לפני ואיך אחרי.

כמה מים צריך באמת לשתות ביום?

המומחים ממליצים על ליטר וחצי-שניים  של מים ביום לאדם מבוגר, שהם בעצם 4 בקבוקי מים מינרליים קטנים או 8-12 כוסות. מחקרים מהשנים האחרונות אפילו הוכיחו ששתייה של שני ליטר מים ביום במשך שלושה שבועות הביאה למדדים מיטביים בבריאות הכללית ובבריאות העור בפרט.

איך תדעי שאת שותה מספיק?

כמו שאומרים לנו מגיל הגן - שימי לב לצבע השתן שלך. גם אחרי גיל 5, האמרות "שקוף אלוף" ו"צהוב לא טוב" לא משקרות.

מתי הכי כדאי לשתות?

כל הזמן. במקום לאלץ את עצמך ללגום בכוח כוסות שלמות של מים, הקפידי ללכת לכל מקום (אנחנו מתכוונות לכל מקום! גם מחדר השינה לסלון!) עם בקבוק של מים. שלוקים קטנים מדי פעם לגמרי עושים את העבודה, ואת תגלי שאת ממלאה בקבוקים שוב ושוב הרבה יותר מהר ממה שחשבת.