אחרי שהשתלטנו על אמנות התאמת הבגדים למבנה הגוף, מגיע השלב הבא והמתקדם יותר: התאמת התכשיטים ומפתח החולצה (או השמלה, למה להתקטנן) למבנה הפנים. כן, מדובר בעוד משהו שצריך לחשוב עליו לפני שיוצאים מהבית - אבל עם קצת תשומת לב, אפשר להשיג מראה מחמיא ומוצלח בהשקעה מינמלית. שנתחיל?

פנים עגולות

לא משנה אם תווי הפנים חדים ומודגשים: פנים עגולים דורשים סטיילינג מיוחד, כדי שלא ייראו ירחיים מדי. המטרה היא לא להתעלם מהעגלגלות או לטשטש אותה, אלא למצוא אקססוריז שיחמיאו למבנה הפנים הנפוץ והעדין הזה.
השרשרת הנכונה: שרשראות ארוכות עם תליונים או מבנה שגורם להן להיות זוויתיות בקצה, ולא עגולות וקצרות (כמו שרשרת פנינים קלאסית, למשל).
העגילים הנכונים: גדולים וארוכים, כמו עגילי טיפה או עגילי שנדליר, ואפילו עגילים בצורת פס ארוך. 
הצווארון הנכון: בגדול, כל מפתח שאינו עגול. גולף, צווארון סירה וכמובן מפתח V יעשו את העבודה.

תבניות פנים (איור: סטודיו mako)
איור: סטודיו mako

מילה קוניס (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
פנים עגולות | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

פנים בצורת יהלום

מבנה מיוחד ודרמטי, שבו החלק הרחב הוא עצמות הלחיים, ואילו המצח וקו הלסת צרים יותר. למעשה מדובר בגרסה זוויתית יותר של פנים אובאליים (שגם בהם נעסוק בהמשך), אבל כאן כל הדגש מושם על עצמות הלחיים, שהאביזרים אמורים להדגיש ולהחמיא להן כמה שיותר.
השרשרת הנכונה: קשה מאוד לטעות בהתאמת שרשרת לפני יהלום, והבחירה צריכה להתבסס על נתונים אחרים של העונדת: שרשרת גדולה לאישה גבוהה ונדיבת מידות, שרשרת קטנה לאישה קומפקטית יותר, שרשרת צמודה לבעלות צוואר ארוך ודק ושרשרת מודגשת למי שרוצה להסיט את תשומת הלב מפלג גוף תחתון בעייתי.
העגילים הנכונים: לא ארוכים מדי, כדי לא ליצור אשליה של פנים מאורכים ולא פרופורציונליים. מה כן? עגילים צמודים או תלויים-אבל-קצרים, וכן חישוקים (לא גדולים מדי) שיעדנו את המראה הזוויתי.
הצווארון הנכון: מפתח עגול, צווארון גולף או צווארון סיני.

תבניות פנים (איור: סטודיו mako)
איור: סטודיו mako

ריהאנה פותחת סוכנות
פני יהלום

פנים אובאליות

לפנים סגלגלים יש קווי מתאר רכים, ובאופן אידאלי יציגו מרחק שווה מקו השיער לגבות ומהגבות לסנטר. בכל מקרה, כדי להיכנס להגדרה האובאלית על הפנים להיות ארוכים מעט יותר מרוחבם - וזה משתלם מאוד, בכל הנוגע לאקססוריז.
השרשרת הנכונה: קווים עגולים ורכים, ולא יצירות גיאומטריות נוקשות מדי.
העגילים הנכונים: לא חובה שיהיו צמודים או קטנים, אבל כדאי לא לבחור עגילים ארוכים מדי, כדי לא להאריך את הפנים יתר על המידה.
הצווארון הנכון: צווארון גולף ייתן מסגרת נאה לפנים האובאליים, אבל מומלץ להימנע מצווארון V, שיגרום לאשלייה של אורך מיותר.

תבניות פנים (איור: סטודיו mako)
איור: סטודיו mako

קייט מידלטון (צילום: WPA Pool, GettyImages IL)
פנים אובאליות | צילום: WPA Pool, GettyImages IL

פנים ארוכות

פנים ארוכות הם למעשה פנים אובאליים קצת יותר מהרצוי, כלומר: כאלו שאורכם עולה בהרבה על רוחבם, וכן בעלי קווי מתאר רבועים יותר. המראה שמתקבל עלול להיות מוגזם מעט, אבל אל דאגה - ברור שיש מה לעשות.
השרשרת הנכונה: קצרה במידת האפשר, כל עוד הצוואר עצמו לא קצר מדי. שרשראות קולר, מחרוזות פנינים קצרות ו"שרשראות קלי" (לנערות הניינטיז שבינינו) ישברו את הקווים המאורכים והחדים
העגילים הנכונים: גדולים ומעוגלים. הכל הולך: שנדליר, חישוקים, טיפה - כל עוד לא מדובר בעגילי שרשרת (אם כבר הזכרנו ניינטיז) או בעגילים בקווים חדים מדי.
הצווארון הנכון: כל מה שמגיע בקו אופקי - צווארון סירה, סטרפלס ומחשוף מרובע יהיו מושלמים.

תבניות פנים (איור: סטודיו mako)
איור: סטודיו mako

שרה ג'סיקה פרקר (צילום: אימג'בנק / Gettyimages)
פנים ארוכות | צילום: אימג'בנק / Gettyimages

פנים מרובעות

פנים מרובעות , במיוחד כשקו הלסת נחוש, עלולים להיראות גבריים במקצת. הפתרון: לשבור ולעגל, כמובן. איך? ככה.
השרשרת הנכונה: שרשראות ארוכות, רצוי עם פרט בולט בנקודה הנמוכה ביותר שלהן, יגרמו לפנים להיראות מעוגלים ורכים יותר.
העגילים הנכונים: ארוכים וצרים. יש להימנע מעגילים רחבים (כמו עגילי שנדליר), שמסתיימים בדיוק בקו הלסת וגורמים לפנים להיראות רבועים עוד יותר.
הצווארון הנכון: צווארון V, מעטפת או מחשוף נשפך ירככו את הנוקשות וייצרו מראה מעוגל יותר.

תבניות פנים (איור: סטודיו mako)
איור: סטודיו mako

אנג'לינה ג'ולי (צילום: Splashnews, splash news)
פנים מרובעות | צילום: Splashnews, splash news

פנים בצורת לב

חרף חמידותה הרבה, צורת המשולש ההפוך הזו עלולה להיראות מעט לא פרופורציונלית עם אבזור לא מתאים. בפני לב, אזור הגבות ועצמות הלחיים הוא הרחב ביותר, והפנים הולכים ונעשים צרים עד שמגיעים לסנטר, שמהווה את הנקודה הצרה ביותר.
השרשרת הנכונה: קצרה וצמודה ככל האפשר. חשוב להימנע משרשראות עם תליונים גדולים, שיוצרות עוד צורת לב מתחת לפנים ומדגישות אותם באופן לא מחמיא.
העגילים הנכונים: ארוכים יחסית, ורחבים בחלק שמקביל לסנטר, כדי להוסיף שם עניין ונפח ויזואלי.
הצווארון הנכון: כל מה שמתסיים בקו ישר, כמו מחשופים מרובעים או חולצות סטרפלס, וגם צווארוני סירה או צווארונים סיניים יכולים להתאים. רצוי מאוד להימנע מצווארון V, שיגרום לסנטר להיראות מחודד עוד יותר.

תבניות פנים (איור: סטודיו mako)
איור: סטודיו mako

ריס ווית'רספון (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
פני לב | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL