סערה ברשת: תמונות של סדרת בורקסים חדשה של זוגלובק עלו לעמוד אינסטגרם של סטודיו לעיצוב, כשעליהן רק צילומים של בנים. הפוסט, שהפך ויראלי מהר מאוד, עורר תגובות נזעמות של גולשים רבים שתהו מדוע לא ניתן למצוא גם תמונות של ילדות על אריזות המוצר. 

בתגובה לפוסט, שכבר הוסר בינתיים, כתבו סטודיו העיצוב: "לצערינו, הרבנות לא מאשרת בנות".

אלא שהגולשים סרבו לקבל את ההסבר ומיהרו להעלות דוגמאות למוצרים שונים, כשרים, שעל אריזותיהם תמונות של נשים או ילדות. "לא הבנתי מה הקשר לרבנות? הם לוקחים את הכשרות לפי הגרפיקה על האריזה?" כתב אחד הגולשים. 

"ממתי הצילום על האריזה קובע כשרות?!" כתבה גולשת אחרת, "ממתי חברות עיצוב ויצרניות נקניקיות ובורקס מיינסטרים משתתפות בחגיגת הדרת הנשים?! צרכנים ואזרחים לא מדירים נשים וחברות מסחריות צריכות לקחת אחריות ולא להסתתר מאחורי תירוצים".

"בושה וחרפה" כתבה גולשת נוספת, "אשמח לא לקנות את הבורקס או כל מוצר של זוגלובק לצורך העניין. שהרבנות תקנה ממכם אוכל".

גם שדולת הנשים התייחסה לנושא: ״זוגלובק לא לבד. אנחנו שומעות על מקרים נוספים בהם הבד"ץ מתנה את תעודת הכשרות באיסור על הצגת דמויות נשים על אריזות מזון. אנחנו רוצות שלילדות ולילדים שלנו יהיו דמויות שונות ומגוונות לשאוף אליהן, נשים וגברים, דתיים וחילוניים, ממוצאים שונים ודוברי שפות שונות. מחיקתן של נשים מאריזות מזון, מפרסומות וגם מהמרחב הציבורי באופן פיזי היא סכנה של ממש המרחפת מעל ראשיהן של נשים בישראל, נוכחותן והשפעתן. הדרת נשים אינה שמועה רחוקה, היא כאן איתנו כל יום ובכל מקום. מדינת ישראל ומוסדות רשמיים בה בוחרים להתכופף תחת דרישות דתיות קיצוניות, שעל פיהן דמויות נשיות מטמאות את המרחב הציבורי. אלא שהצניעות הנדרשת היא למעשה מאבק של כוחות דתיים מסויימים על כוח פוליטי".

מזוגלובק נמסר: הרבנות לא אסרה מעולם על תמונות נשים או ילדות על האריזות. זוגלובק משלבת תמונות נשים באריזותיה. במקרה הזה נפלה טעות ואנו נעלה עם אריזות הכוללות גם תמונות של ילדות באותה סדרת מוצרים.