בעוד בישראל שוק ההיכרויות מזמן עבר בעיקר לזירה האינטרנטית, בהודו שידוכים מעל גבי העיתון עוד חיים ובועטים ולא נדיר לראות שם דרישות ל"כלה מהוגנת, גבוהה וצעירה" עבור חתנים פוטנציאליים.

בעוד ההגדרה בהודו ל"כלה טובה" נראה שקצת נתקעה בזמן - אישה שתנקה את הבית, לבשל לבעל, תעשה מטלות הבית עם חריצות ויסודיות מסתבר שלאחרונה הצטרפה תוספת חדשה להגדרה. כדי להיות אשה טובה, על הכלה גם להיות "לא פמיניסטית" - כי נשים שדורשות זכויות שוות חייבות להיות רעות, לא?

לאחרונה פורסמה בעיתון "ההינדו" במדינה פרסומת כזו. החתן המיועד דרש "כלה אטרקטיבית מתחת לגיל 26" אשר צריכה להיות "לא מעשנת, טבחית טובה ולא פמיניסטית". באופן אירוני, האיש, בן ה-37, שלטענתו מרוויח משכורת של שמונה ספרות, אינו שוכח לסיים עם ההצהרה המודרנית "הקסטה, הדת והלאום לא קריטיים".

הפרסומת עוררה באופן טבעי זעם רק באינטרנט וגולשת אחת, אנופיר קאור, בת 21, החליטה לבדוק מי עומד מאחורי המודעה המשונה. היא החליטה לשלוח דוא"ל לכתובת שהופיעה במודעה, הביעה התעניינות בבחור והציגה את עצמה, מעט בציניות, כאישה "מלאת סטיגמות, לאומנית ואנטי פמיניסטית שמצילה הרבה פרות" (החיה הקדושה בהודו). 

עם זאת, התשובה שקיבלה הפתיעה אפילו אותה. במייל שהשיב לה הבחור המסתורי הוא כינה אותה "פמיניסטית פתטית ומתנשאת" ואיים עליה באלימות מינית קשה שכללה תיאורים גראפיים קשים של השחתת שדיה ואיבר המין שלה. הוא סיים את תשובתו בבקשה ממנה לשלוח לו תמונות שלה ואת מיקומה. 

"זה היה מבהיל וטראומטי" היא אמרה לאתר החדשות ההודי News18, "הוא היה מלא בכל כך הרבה שינאה ואלימות, לא הצלחתי לישון יומיים אחרי שקיבלתי את זה. המסרים הללו ממש פגעו בי".

הצעירה הגישה תלונה לעיתון "ההינדו" ופירטה בפניהם את תגובתו האלימה של האיש שעומד מאחורי המודעה, שהבטיחו שיבדקו את הנושא.

בינתיים סיפורה הפך ויראלי ועוד ועוד גולשים החלו לשלוח הודעות לגבר האנונימי ולקבל תשובות מלאות אלימות גראפית קשה.

בהודעות האלה, האיש מאיים על נשים אחרות שלא תהיינה "חכמות ייתר על המידה" או שהוא יהרוג אותן, יפרק את חלקי גופן וימיס בנוזלים תעשייתיים, והוסיף כי הוא לא יכול לחכות "לשלוח אותן למותן אחרי פגישות עינויים נמרצות". 

rape threat email

בדיקה ראשונית שביצעה הצעירה, בעזרת חברים שלה, העלתה כי האיש משתמש בשירות הדוא"ל של ProtonMail, אותו שירות ששימש את חברת Cambridge Analytica לטשטש את עקבותיה לאחר שאספה מידע על למעלה מ-50 מיליון משמתמשי פייסקו בעבר.כתובות המייל הללו משמידות את עצמן לאחר מספר שעות, ימים או חודשים מוגדרים מראש.

הבוקר, לאחר שלא קיבלה כל התייחסות מעיתון ההינדו, העלתה אנופיר לעמוד האינסטגרם שלה תמונה מהעיתון שפרסם "כתב וויתור" קטן בו הוא מתנער מכל אחריות על האותנטיות של המודעות המפורסמות בו ונזקים שעולים לקרות למי שעונים להן.