רשת NBC 10 בוסטון מדווחת כי מאוד גורמן, מיס מחוז פלימות', מסצ'וסטס החליטה לשים את העקרונות שלה לפני הכתר ופרשת מהארגון ומהתחרות, זאת לאחר שבמהלך תחרות מיס מסצ'וסס הוצג על הבמה מערכון שלעג לתנועת #MeToo.

"לייצג את המחוז שלי ואת הבית שלי היה מאוד מאוד חשוב לי" אמרה בראיון לרשת החדשות האמריקאית, "אז לעזוב את כל זה ולפרוש כשאני נשארת נאמנה לעצמי, לכבוד שלי, לאמונות שלי ולערכים שלי היה לא פשוט". לדבריה, היא לא מוכנה להיות חלק מארגון שמאפשר לעג כזה.

הפרישה של גורמן הגיע בתגובה לכך שבמהלך האירוע בשבוע שעבר, מנחה האירוע העלה מערכון בו נראה אדם מתפלל לאלוהים ושואל אותו מדוע בוטל שלב בגדי הים בתחרות מיס אמריקה. אדם אחר, ששיחק את אלוהים, השיב לו בהנפת שלט עליו כתוב #MeToo, מה שגרר גל צחוק מהיושבים באולם.

Today, I officially resigned from the title of Miss Plymouth County 2018. While I’m grateful for the opportunities that @missamerica creates for young women, I am also internally conflicted; as the #metoo movement was mocked on stage during the final competition of Miss Massachusetts. As both a survivor, and advocate for victims rights and sexual violence on a whole, I refuse to stand idly by and simply “let this go”. Instead, I will stand up for every individual who has ever had the courage to speak out; and for every person who felt liberated by the #metoo movement. I will not allow ANYONE to take away that empowerment and liberation, or make it anything less than what it is: AMAZING. #metoo #missplymouthcounty #nomore #rainn #surviveandthrive

A post shared by Maude Gorman ���� (@maudernliving) on

"לראות ולשמוע את זה גרם לקרביים שלי להתהפך, הלב שלי נשבר וידעתי שאני לא יכולה לעבור על זה בשתיקה" אמרה גורמן, שפרט להיותה מלכת יופי, היא שורדת תקיפה מינית מגיל 13 בעצמה ופעילה מרכזית למען שורדות תקיפות מיניות ובמלחמה באלימות מינית. לדבריה, תנועת ה#MeToo היא תנועה מעצימה ולא בדיחה. "ללעוג לשורדות תקיפה מינית ולאומץ שלהן לספר את שעבר עליהן זה נוראי" אמרה.

ארגון מיס אמריקה, שעומל בחודשים האחרונים במרץ על ניסיון למתג את עצמו מחדש ולשפר את תדמיתו, פרסם התנצלות בדף הפייסבוק שלו וטען כי המערכון לא היה בתכנית המקורית של הטקס ולא אושר על ידי הארגון.

רק לפני חצי שנה התעורר סקנדל לאחר שבכירים רבים בארגון מיס אמריקה התפטרו מתפקידם בעקבות חשיפה של מיילים פנימיים בהם התכתבויות פוגעניות שלהם על זוכות ומשתתפות בתחרות. בין היתר כללו המיילים התייחסויות בוטות למראה החיצוני של המתחרות, האינטיליגנציה שלהן וחיי המין שלהן.