המלצה משונה ניתנה לאחרונה לנשים בשוודיה לקראת הקיץ הקרב: לשים כפית בתוך התחתונים שלהן. אבל מסתבר שמאחורי ההמלצה שנשמעת קצת מוזרה עומד עניין רציני מאוד.

אותן נשים שממליצים להן לנקוט בפעולה הן, באופן ספציפי, נשים שנמצאות בסיכון וחשש להיחטף מחוץ למדינה בשביל נישואים כפויים או מילת נשים. 

קטרינה איגארד, מנהלת הפיתוח של המרכז לאלימות במערכות ילדים בעיר גוטנברג במדינה, העבירה הנחייה לאנשי הצוות בשדה התעופה בעיד מה לעשות אם אחת מהנשים הללו מגיעה לשדה. 

"הכפית תפעיל את גלאי המתכות כאשר האישה תעבור בדיקות אבטחה", הסבירה בעיתונות השוודית, "ואנשי הצוות תודרכו לזהות אותה ולהעביר אותה לטיפול של אנשי צוות יעודיים". לדבריה, הכף היא למעשה "ההזדמנות האחרונה להשמיע אזעקה שתציל את האישה". 

A post shared by Karma Nirvana (@knfmhbv) on

הרעיון הזה לא חדש, קדם לו מבצע דומה בבריטניה ב-2013, שהייתה החלוצה להציע את הפתרון. "הסיכון שנשים צעירות תחטפנה בשביל נישואים כפויים או מילת נשים גדלים במהלך חופשות ארוכות מבתי הספר" מסבירה אדגרד, "ההשפעה על בריאות הנפש של האישה או הנערה היא עצומה והרסנית, והיא יכולה באמת לנפץ את תחושת הזהות והאנושיות שלה".

למרות שמילת נשים לא חוקי בשוודיה, מחקר שנעשה בשנת 2015 מצא כי קרוב ל-38,000 נערות ונשים במדינה הנורדית עברו את התהליך, ובעוד נישואים בכפייה לא מקבלים הרבה חשיפה התקשורת זו עדיין בעיה רצינית.