הקרב על נוכחותן של נשים במרחב הציבורי נמשך: אלמונים השחיתו השבוע בירושלים שלטי חוצות עליהם התנוססו פניהן של נשים בפרסומות שונות. בין היתר הושחתו גם שלטי פרסומת עליהן ניראית האירוויזיון, נטע ברזילי במסגרת קמפיין פרסומי בו היא משתתפת בימים אלה. השלטים הושחתו שעות בודדות לאחר שהוצבו.

חברת המועצה עינב בר כהן (׳התעוררות׳), שגם שלטי חוצות עם פניה הושחתו לאחרונה ופעמים נוספות בעבר, ציינה: ״אני מצפה ממשטרת ירושלים לעשות כל שביכולתה לעצור את התופעה הבזויה הזאת בירושלים. ירושלים היא עיר של כולם וחובתינו לעשות הכל כדי לשמור עליה ככזאת. הקיצונים לא יכתיבו לנו איך ייראה המרחב הציבורי של העיר. לכל אחד יש מקום בירושלים וכך ימשיך להיות. נשים ימשיכו להיות בכל מקום במרחב הציבורי, להתברג בעמדות מפתח, להוביל ולהנהיג״.

פניה של נטע ברזילי מושחתות על שלט בירושלים
פניה של נטע ברזילי מושחתות על שלט בירושלים

עו"ד מיכל גרא מרגליות, מנכ"לית שדולת הנשים בישראל, מסרה: "המעשה האלים של השחתת תמונות נשים במרחב הציבורי ניזון מההתייחסות לנשים כאל מפגע, כאל אובייקטים מיניים שצריך להסתיר, כאל כל דבר שהוא פחות מבנות אדם שוות לגמרי. ההדרה וההסתרה של נשים וניסיון ליצור מרחבים "סטריליים" מנשים הפכו לשגרה ביותר מדי מקומות, שגרה משפילה, פוגענית ורווייה בשנאת נשים. לנו אין סובלנות למעשים המכוערים האלה, והגיע הזמן שמשטרת ישראל תמצה את הדין עם העבריינים״.

רק לפני כמה ימים השחיתו, לעיני המצלמות, קבוצה של חרדים קיצונים שלטי קמפיין עליהם התנוססות פניה של חברת הכנסת רחל עזריה אשר מתמודת לראשות העיר ירושלים. הקמפיין של עזריה נושא את תמונתה של הח"כית - וקורא לשמור על הכבוד וההרמוניה בין התושבים השונים בעיר. עזריה סיפרה כי קיבלה את סרטוני ההשחתה מחברים ותומכים שלה מהמגזר החרדי, שלדבריה הזדעזעו מהמעשה והביעו שאט נפש.