הבוקר (ג') תלו אלמונים ברחבי אוניברסיטת תל אביב שלטים במחאה על המשך נוכחותו באוניברסיטה של אשר משה, מתרגל בפקולטה להנדסה, הנאשם באונס של עובדת אוניברסיטה. "צדק לנפגעות", "אנס מקומו בכלא", "מי מתרגל אותך" ו-"#meTAU" נכתב על השלטים, שהוצבו בכניסה לבניין המנהלה, בכניסה לבניין הפקולטה להנדסה ובסמוך לבנייני הפקולטה למדעי החיים, שם ממשיך הנאשם את תואר הדוקטורט שלו. גם בכיתות הלימוד נכתבו סיסמאות מחאה על גבי הלוחות.

מחאה באוניברסיטת תל אביב
השלטים שנתלו הבוקר בקמפוס

כזכור, המקרה, שנחשף לראשונה באוקטובר 2017, אירע בתחילת חודש אוגוסט שעבר, עוד לפני שהועסק הנאשם ע"י האוניברסיטה במשרת התרגול, ובזמן שהוא והנפגעת היו שותפים באותה מעבדת מחקר בפקולטה למדעי החיים. לאחר חקירת המשטרה, החליטה לפני כחודש וחצי פרקליטות מחוז מרכז להגיש כנגד משה כתב אישום בגין אונס ומעשים מגונים, בכפוף לשימוע. על אף החלטה זו, ממשיכה האוניברסיטה להעסיק את הנאשם ולאפשר לו להימצא באוניברסיטה.

הנפגעת, בר לביא, פרסמה מוקדם יותר השבוע פוסט בפייסבוק, בו כתבה כי נתקלה באנס שלה כבר פעמיים בתוך שבוע אחד, סיפרה כי המקרים הללו מעוררים אצלה את הטראומה כל פעם מחדש, ותהתה כיצד הדבר כלל מתאפשר.

מתא "תל אביביות", התא הפמיניסטי באוניברסיטת תל אביב, נמסר: "נדרוש מהאוניברסיטה לפעול להרחקתו של הנאשם מהקמפוס בהקדם. לא נסכים שהאוניברסיטה תמשיך ביחסה לנאשם כאילו לא השתנה דבר בעניינו, ובכך תגונן עליו בפועל, תוך הפקרתה של הנפגעת והפיכת שהותה בקמפוס לבלתי אפשרית. מציאות זו מחזקת את התחושות הקשות שלנו, הסטודנטיות, ואת חוסר האמון שלנו ביכולתה וברצונה של מערכת האוניברסיטה לסייע לנו ולתמוך בנו במידה ונזדקק לכך במקרים דומים אחרים. לא זה המסר שמוסד אקדמי, שמכבד את עצמו ואת הבאות והבאים בשעריו, אמור לשדר".

מחאה באוניברסיטת תל אביב
גם בכיתות הלימוד נכתבו סיסמאות מחאה על גבי הלוחות. הבוקר באוניברסיטת תל אביב