מסדרי הצניעות שעוברות תלמידות בתי ספר ברחבי הארץ מצליחים לעצבן הורים רבים שלא מבינים מדוע מערכת החינוך מתעקשת לכפות קוד צניעות מוגזם על בנות חילוניות בעוד הבנים חופשיים ללבוש כמעט כל מה שהם רוצים, אבל נראה שפה הגיעה הדרישה לרמה חדשה של אבסורד.

"ברביעי-חמישי הקרובים הבת שלי והכיתה שלה יצאו לטיול שנתי" כתבה אם לתלמידה בכיתה ט' בתיכון חילוני ממרכז הארץ, שנחשב לאחד מבתי הספר היותר יוקרתיים באיזור, "יום חמישי צפוי חמסין. הבנים יוכלו ללבוש מכנסיים קצרים ומאווררים. הבנות יאלצו ללבוש מכנסיים ארוכים. למה? כי זה מה שהחליט משרד החינוך. ההחלטה אומרת ככה: בנות יכולות ללבוש מכנס קצר ובלבד שהוא מגיע עד איזור הברך. מה הבעיה עם זה אתם שואלים? הבעיה היא שזה לא מה שיש לבנות בארון. מה כן יש להן? מכנסים קצרים. התוצאה: כל הבנות יגיעו בטייטס ארוך, כי זה מה שיש בארון".

מצב שנוצר הוא האמ-אמא של ההדתה" היא ממשיכה, "מה הסיבה אתם בוודאי שואלים: שהבנים ירגישו בנוח. שחלילה לא יתעורר עליהם יצרם ממראה של ירך חשופה. ניסיתי לברר את הסוגיה, ואלה התשובות שאני מקבלת: או שיקנו מכנסים עד הברך, אין בעיה להשיג כאלה או שלמען השיוויון נדרוש גם מהבנים מכנסיים ארוכים. למה למען השם? מסכנים. חום למות. מה הבנים אשמים שמשרד החינוך חושב שהם חיות חסרות שליטה עצמית".

"משרד החינוך מעביר לבנות מסר של 'תלכו צנוע, אחרת - לכו תדעו מה יקרה לכן'" היא אומרת, "מסר שהבנים לא אחראים להתנהגות שלהם. זה אתן ומה שאתן לובשות, זה הסיבה והתוצאה. ושבמדינה חמה כמו שלנו, עדיף שתצאו לטיול שנתי במכנס ארוך, תחנקו או תתייבשו, העיקר שלא נראה פה ירך חשופה".

"למה בתנועת הצופים, שגם היא כפופה למשרד החינוך וחברים בה בדיוק אותם בנים ובנות, מותר לנו מכנסים קצרים בטיולים, אבל בבית הספר אסור?" הוסיפה התלמידה, "בצופים ההנחיות סבירות לחלוטין. מותר מכנסיים קצרים לכולם, אסור גופיות לאף אחד. מה אתם יודעים - היקום לא קורס והבנים מצליחים להשתלט על עצמם". 

ממשרד החינוך נמסר: "מבדיקה שנערכה עם מנהלת בית הספר התיכון עולה כי על פי תקנון בית הספר ישנו קוד לבוש אחד לבנים ולבנות, המחייב את כולם במכנסיים קצרים עד הברך. מנהלת בית הספר מצטערת על הטענות שהושמעו ובכוונתה לפגוש את ההורים להבהרת הנושא עוד לפני היציאה לטיול".