זו לא הפעם הראשונה שהרב הראשי הצבאי, אייל קרים, מתבטא באופן מעורר מחלוקת ומיזוגני בכל מה שקשור לנושא של שילוב נשים בתוך צה"ל. בשנת 2016 אף טען כי נשים לא יכולות להעיד בבית משפט בשל אופיין "הסנטימנטלי", התיר אונס נשים בזמן מלחמה וטען כי להומואים מגיע יחס של אנשים חולים או בעלי מום. כעת, בעקבות התבטאויתיו נגד גיוס נשים לתפקידי לוחמה, קוראת ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) לפיטוריו.

"את המוסר הכפול אהבתי. קרים אמר לצעירים שאינם צריכים להיות מוטרדים מסוגית גיוס הנשים, כיוון שמי שמתגייס לשירות קרבי ישרת לכל היותר ליד פקידה פלוגתית. כלומר, אין בעיה לשרת ליד נשים, כל זמן שהן שהו בתפקיד שמספק לך שירותים, לא לוחמות או מקצועיוות חלילה", כתבה בעמוד הפייסבוק שלה והתייחסה להתנגדותו החלקית לגיוס נשים ולהסכמתו להותיר אותן בתפקידי מעטפת. 

בהמשך, התייחסה ח"כ מיכאלי על השתלטות הדת והרבנות הצבאית על בסיסי האימונים, כאשר תפילות השחרית האורכו ל-50 דקות וחיילים שהזמינו פיצה עם נקניק למוצב בחרמון – נענשו "נכון, יש רדיפה של נשים ושל חילוניים. אם הרמטכ"ל חושב שזה צבא השם ונתניהו סבור שזאת מדינת הלכה אז הרב הצבאי אייל קרים הוא ממש אחלה וצריך לבטל את חובת השירות לנשים לאלתר. אם אנחנו עדיין מדינה דמוקרטית וצבא הגנה לישראל, אייל קרים צריך להיות מפוטר מהצבא ולא לקבל יותר שקל אחד מהמדינה. באף תפקיד".