לאחר שבשני המשחקים בהם השתתפה הנבחרת הפגינו נשים רבות בטריבונות ברוסיה בדרישה לשים קץ לאיסור האנכרוניסטי המתקיים באיראן, האוסר על נשים להיכנס לאצטדיונים, ומתוך כוונה להפסיק את הלחץ המופעל על המדינה הכריז חסן רוחאני כי השלטון יאפשר כניסת נשים לאיצטדיון אזאד בטהראן.

מדובר בהחלטה חסרת תקדים בארבעים השנים האחרונות של המדינה והזרמים השמרניים במדינה כבר הביעו התנגדות נחרצת לעניין ונציגים שלהם אף ניסו למנוע את כניסת הנשים לאיצטדיונים. לבסוף, אופשרה הכניסה והאיראניות, ביד עם האיראנים, חגגו ברשתות החברתיות. 

מחאה נרחבת סחפה בשבועות האחרונים את נשות איראן שניצלו את אירועי המונדיאל כדי להעלות את המודעות ברחבי העולם לאיסור המוטל עליהן במדינתן להיכנס לאיצטדיונים. בימים האחרונים אף הופצה עצומה שצברה כבר עשרות אלפי חתימות וקוראת לנשיא פיפא להשתמש בכח של הארגון לסיים את האיסור המקומם. 

המחאה, שנפוצה ברשתות תחת ההאשטג #NoBan4Women מתייחסת גם לאיסורים הקבועים במדינה, אבל גם לעובדה שרבים ממשחקי גביע העולם משודרים באיראן באצטדיונים, על מסכי ענק, ועל נשים נאסר לרכוש כרטיסים לאירועים ולקחת חלק בחגיגת הכדורגל.

"נשים הן אוהדות ספורט נלהבות בדיוק כמו גברים, וראויות לעודד את הקבוצות שלהן באיצטדיונים" כתבה פותחת העצומה מריים קשקאי, "העובדה שאפלייה זו קיימת כבר 39 שנה היא מזעזעת ופוגעת בזכותינו להתאסף בחופשיות. החדשות הטובות הן שזה יכול להשתנות בקלות אם רק נפעיל לחץ על האנשים הנכונים" 

האיסור על נשים איראניות להיכנס לאיצטדיונים הוטל זמן קצר לאחר מהפכת 1979, והיא עוד אחת מהמגבלות החברתיות שמטילים אולטרא-שמרנים במדינה על נשים. כבר היו בעבר מקרים של נשים שהתחפשו לגברים כדי לעקוף את האיסור ולמחות על האיסור ונעצרו על כך.

 עם זאת, יש מי שלא אהבו את הניצול של המונדיאל בכדי להציף את המחאה. קפטן נבחרת איראן, מסעוד שוג'אי, אמר כי גביע העולם בכדורגל הוא לא המקום הנכון לדון בנושא נוכחות של נשים באיצטדיונים בארצו. "הם מנצלות את האיצטדיון כדי לצאת נגד איראן" אמר על שלטים שהונפו באיצטדיון ברוסיה מול הקבוצה ועליהם הכיתוב "תמכו בזכותן של נשים איראניות להיכנס לאיצטדיונים"


עוד אמר שוג'אי שיהיה טוב יותר לדחות את הדיון באיראן עד אחרי גביע העולם. "אנחנו משפחה, אנחנו עם כשאנחנו מחוץ לתחומי המדינה. אני מעדיף לפתור את הבעיות שלנו בתוך המשפחה שלנו ואם יש לנו הזדמנות לדבר על זה מאוחר יותר, נעשה את זה". אף כי עמדתו בנושא לא ברורה לחלוטין, על פי דיווחים בעיתונות האיראנית, שוג'אי תמך בהסרת האיסור שהוטל על נשים להשתתף בכל אירועי הספורט לאחר מהפכת 1979._OBJ

עוד לא ברור אם האישור יהיה בתוקף לכל המשחקנים של הנבחרת ולאירועים נוספים בעתיד, אבל נראה שכל עוד לא יוסר האיסור לאלתר, הניצול של גביע העולם בשביל למחות עליו תימשך. כך לדוגמה, בכל המשחקים של הנבחרת עד כה הונפו שלטים עליהם הכיתוב "הסירו את האיסור על הנשים"

בינואר האחרון, האיסור על נשים להיכנס לאצטדיוני כדורגל בוטל אפילו בממלכה האולטרה-שמרנית של ערב הסעודית.