את, זו שחושבת שהגבר שלה לא הלך בחיים לזונה – את טועה.
נעים מאוד, הייתי את. הייתי בטוחה שבן הזוג שלי והאבא של ילדיי הוא לא "הגבר הזה". כי גברים שהולכים לזונות הם איחסה פיכסה, נכון? בטח מכוערים שלא יכולים להשיג בחורה בלי לשלם לה, או פשוט אנשים כאלה שהם לא מהסוג שלנו, לא "אנשים איכותיים". אנחנו הרי הכי נאורים, אנחנו תומכים בזכויות נשים, מזדעזעים מהניצול בתעשיית הזנות. אנחנו ושכמותנו לא צורכים שירותי מין.

כשהייתי בשנות העשרים שלי, בשנות התשעים, היה לי חבר שסיפר לי שהוא היה פעמיים עם נערת לווי, בזמן שהיה חייל. במשך כמה ימים התקשיתי להסתכל לו בעיניים. נגעלתי. התביישתי. זה היה מהדברים האלה שכל כך הייתי רוצה שיהיו לא נכונים, קיוויתי שהוא יגיד שהוא סתם עבד עליי, שאתעורר מחלום רע. עד כדי כך הייתה קשה לי המחשבה עליו עם אישה שנאלצת לגעת בו ושנאלצת שהוא ייגע בה, תמורת תשלום. זה טלטל אותי עמוקות, בכיתי. גם הוא בכה. הוא אמר שוב ושוב כמה הוא מצטער על זה, הוא היה צעיר ועם כל החבר'ה בחופשה ביוון, חדר מלון, מלא גברים, הזמינו אותה, הוא לא חשב. היום הוא לא היה עושה את זה בחיים, ברור שזה עצוב ונורא ומגעיל. הוא הסכים איתי, הוא באמת הבין, אבל אי אפשר היה להחזיר את הגלגל לאחור.

בסופו של דבר הצלחתי כמובן להתגבר על זה. היה לנו קשר יפה ואוהב, הוא היה בחור טוב וזו לא הייתה סיבה לפרידה. אבל זה תמיד צבט לי בלב. תמיד רציתי להיות עם גבר "נקי", שהתועבה הזו לא לכלכה אותו.

התחתנתי עם אחד כזה. בן זוגי פמיניסט מוצהר. מאמין מכל הלב בשוויון מלא לנשים ומנהל איתי בית שוויוני באמת. אנחנו ביחד המון שנים, והרבה פעמים יצא לנו לדבר על זנות ועל תעשיית המין. ידעתי שהוא לא היה אף פעם עם זונה, אפילו לא במסיבות רווקים עם חשפנית. אף אחד מהחברים שלנו לא עושה דברים כאלה, חשבתי שאני מחוץ לעולמות האלה, שהם לא נוגעים באנשים כמוני.

זנות (צילום: By Dafna A.meron, shutterstock)
אף אחד מהחברים שלנו לא עושה דברים כאלה. אילוסטרציה | צילום: By Dafna A.meron, shutterstock

יום אחד הוא נזכר. אני מאמינה לו, באמת, שהוא פתאם נזכר. הוא אמר לי "את שומעת, נזכרתי פתאם שכן, שזה קרה". סיפר את אותו הסיפור המוכר: היה צעיר, וכל החבר'ה, וחופשה, ומלון, וגברים, ולא חשב. ועכשיו זה מגעיל אותו והוא לא יודע איך אפילו לא זכר שזה קרה.

"או שהוא משקר לך, כי הוא באמת מתבייש, או שהוא פשוט לא זוכר כי זו לא הייתה חוויה משמעותית בשבילו, אבל פעם הוא היה בן 18 ועשה דברים כאלה, כי הם כולם עשו"

אני קוראת לפעמים דיונים בפייסבוק של נשים וכל אחת שם נשבעת ביקר לה שבעלה לא כזה, שבחיים לא עשה משהו כזה. אני מחייכת בלב, זו הייתי אני לפני כמה שנים, כל כך בטוחה בעצמה, כל כך בטוחה בגבר שלצדי.

אז את שומעת, את שחושבת, שבטוחה, שנשבעת שבעלך בחיים לא היה עם זונה – הוא כן היה. או שהוא משקר לך, כי הוא באמת מתבייש, או שהוא הדחיק, או שהוא פשוט לא זוכר כי זו לא הייתה חוויה משמעותית בשבילו. אבל פעם הוא היה בן 18, והוא עשה דברים כאלה – או דברים דומים. הוא עשה, כי הם כולם עשו. רופאים ומורים וקבלנים ועיתונאים ומהנדסים ופועלי ניקיון ואקדמאים ורואי חשבון ונהגי משאיות ומתכנתים ומנהלים בכירים ועובדים זוטרים ומזרחים ואשכנזים וישרים ורמאים. צרכני זנות מגיעים מכל שכבות האוכלוסיה, ללא קשר להשכלה שלהם, להכנסה שלהם, למראה שלהם.

ביום שישי 10/7/2020 ייכנס לתוקפו חוק הפללת הלקוח. אני לא כועסת על בעלי, אני חושבת שזה נורא עצוב שהוא היה נער בימים בהם צריכת זנות הייתה גם מותרת וגם לגיטימית מבחינה חברתית. היום המטרה שלי היא לגדל את הבן שלי התינוק לעולם בו לגעת באישה תמורת כסף יהיה רעיון מופרך שבחיים לא  יחלוף בראשו. לשמחתי, בעלי שותף שלי במטרה הזו.