היום כבר כמעט כולנו יודעות ויודעים שמגדר הוא דבר נזיל שמושפע רבות מהדרך שבה בחרו להתייחס אלינו בילדות, ונדמה שעוד ועוד הורים ברחבי העולם מצאו את הדרך להתחמק מההתניות הללו, לפחות בשנים הראשונות לגידול הילדה או הילד שלהם.

קייל וברנט מאייר, הורים לזומר, בן או בת שנתיים מיוטה, ארה"ב, החליטו שלא לספר לאנשים מהו המין הביולוגי בו נולד.ה הפעוט.ה שלהם בכדי לאפשר לה, או לו, לבחור בעצמם. פרט למשפחה הקרובה, אמרו ההורים שהם לא חושפים את המין של זומר לאף אדם שלא הכרחי שידע אותו, כמו משפחה קרובה, והם פונים לזומר הקטנה, או הקטן, כ-"theyby".

Hi! We’ve made quite a few new friends since Alex Morris’ #THEYBY article came out in @NYmag and @TheCut this week. We want to introduce ourselves to you and welcome you into our world! I’m Kyl, Zoomer’s mom, Brent is Zoomer’s dad, and Zoomer is our incredible little toddler. Brent and I practice gender creative parenting. We didn’t assign a gender to Zoomer, we don’t disclose their sex to people who don’t need to know, and we use gender-neutral pronouns for Zoomer (they/them/their). We actively work to provide Zoomer with an environment that celebrates their individuality. We expose them to all kinds of toys, clothes, colors and activities and we encourage their interests and self-expression. Parenting this way has certainly reduced Zoomer’s experiences with gendered micro-aggressions and stereotypes. Additionally, we actively strive to teach Zoomer about diversity, inclusion, equality, autonomy, and social justice. We are able to do this with an amazing network of supportive and loving family members, friends, and caretakers. We are very proud and confident about our decision to raise Zoomer this way and we felt a responsibility to be a resource for people who are interested in learning more about gender creative parenting. As you’ll see, there is virtually NO negativity on our account. We are proud of the community we have cultivated here and we intentionally created a space that is accessible, respectful, kind and fun. We’re happy you’re here. Check out our website RaisingZoomer.com and my TEDx talk (google “Kyl Myers TED talk”). We hope you find what you’re looking for. Feel free to DM us with your questions. And if you feel so inclined, we’d love to know more about you! ⭐️ What’s your name, where are you from, and what brought you here? ⭐️ �� - The Courtney-Myers Family

A post shared by raising zoomer (@raisingzoomer) on

הזוג הם חלק מתנועה חדשה של הורים המכונה "התנועה להורות יצירתית-מגדרית" המאמינה שניתן לגדל ילדות וילדים בסביבה נייטרלית מבחינה מגדרית ולא להכתיב להם את המגדר אליו הם משתייכים, אלא לאפשר להם לבחור בעצמם.

בבלוג שלה "מגדלים את זומר", אמרה קייל: "המין אינו מספר לנו דבר על אישיותו של הילד, על מזגו, על צבעו המועדף, על העדפותיו התזונתיות, על חוש ההומור שלו, על היחס לשינוי האקלים, או על כל תכונה ייחודית אחרת. בדיוק כפי שיש להם שתי זרועות לא מספרים לנו שום דבר אחר עליהם, אלא שיש להם שתי ידיים" (כמובן שבאנגלית זה נשמע יותר נייטרלי מגדרית). עם זאת, היא מודה כי זומר בסופו של דבר תזדהה כאחד מהמגדרים והדגישה כי הם לא מונעים ממנו להביע העדפות ספציפיות למגדר מסויים ומאפייניו בהתאם לנטיות הלב.

We’ve gotten lots of new followers and we just wanted to take a moment and say, THANKS Y’ALL, FOR BEING SO NICE! If we could buy you each an ice cream cone, we sure would! ��

A post shared by raising zoomer (@raisingzoomer) on

לדעתה, "זומר בטח יבחר מגדר עד גיל שלוש או ארבע. אנחנו פשוט לא מאמינים שזה ההחלטה שלנו לעשות בשמם של הילדים. על ידי הימנעות מחשיפת המין של הילד.ה והורות יצירתית וניטרלית מבחינה מגדרית, יהיה לזומר את החופש לחקור וליצור זהות ייחודית, מחוץ למגבלות וציפיות הנורמות המגדרית המסורתית".

רק בדצמבר האחרון פורסם כי גם הזמרת פינק מגדלת את ילדיה ללא מגדר מתוך רצון לא לכפות עליהם תפקידים מגדריים מסורתיים. הזמרת דיברה על החשיבות של ניטרליות מגדרית בבתי ספר יסודיים וגני ילדים. "הבית שלנו הוא בית ללא סטראוטיפים" היא אמרה אז.

A post shared by raising zoomer (@raisingzoomer) on