בתחילת השנה ניתן בבית הדין הרבני הגדול בירושלים פסק דין תקדימי שטוען כי נישואין מאורגנים עלולים לגבות מחיר נפשי בלתי נסבל מצעירות חרדיות. 

פסק הדין, שפורסם לראשונה במאקו, סיפק הצצה נדירה למה שקורה לכלה צעירה שנישאת לגבר חרדי. בני הזוג המתגוררים ביישוב חרדי נישאו ברוב הדר ופאר, אבל כשבוע לאחר שעברו לגור ביחד עברו לבית הוריה של האישה - בגלל מה שתואר כהידרדרות במצבה הנפשי. חודש לאחר הנישואים הגיש הבעל לבית הדין הרבני בתל אביב תביעה נגד האישה ודרש לחייב אותה במתן גט. לטענתו היא הונתה אותו כשלא סיפרה לו שהיא סובלת ממחלת נפש.

לא הייתה מחלוקת בין הצדדים על כך שהאישה הפגינה כבר בחתונה ובימים שלאחריה בלבול, אי שקט, הסתגרות, התנהגות מוזרה ובעיות קשות בתפקוד היומיומי. פסיכיאטרים שבדקו אותה קבעו שלקתה באירוע פסיכוטי חריף. המחלוקת הייתה בשאלה אם סבלה מבעיה נפשית קודם לחתונה, או שהחתונה הייתה הגורם – ה"טריגר" – לאירוע הפסיכוטי.

דייני בית הדין הרבני הגדול בראשותו של הרב הספרדי הראשי יצחק יוסף קבעו כי על הבעל לפצותה והכירו בכך שחתונה בשידוך עלולה להיות אירוע טראומטי מבחינה נפשית עבור צעירה חרדית.

אלא שלפני מספר ימים פרסם עו"ד המאם חליחל טור בעיתון מבט בו הוא מתאר את המקרה הקשה של הצעירה (אותה כינה רונית) בטון הומוריסטי. העובדה שבחר לכתוב על חוויה מינית קשה באופן משועשע וקליל עוררה סערה ברשת.  

"כשנגמרה החגיגה הגיעו השניים לחדרם המשותף וסיפור האהבים שארך רק מספר דקות נגמר בצרחותיה של רונית שהניסו את מנחם ההמום ממיטתם" כתב המאם בטורו, "מסתבר כי 'הודל לא קבוע אבל כן משגע' והנה רונית נכנסה לחרדות מאותו רגע ומבשך יומיים נותרה סגורה בחדר בוכייה ומתנהגל באופן מוזר וכאילו זה עתה שוחררה מבית חולים לבריאות הנפש".

"אני לא יודעת מה יותר מזעזע בכתבה הזו, הסיפור עצמו על בית דין רבני או שיוויון הנפש והשעשוע שבו מתאר הכותב את המקרה" כתבה עינת אברהמי, בטור שפורסם בעיתון האינטרנט הפמיניסטי "פוליטיקלי קוראת", "הכותב עו"ד האמם חליחל לא יודע לזהות אונס אפילו כשהוא עצמו מתאר אותו. ועו"ד חליחל הוא לא סתם עו"ד שכותב תור משעשע בעיתון מקומי זניח, הוא לא אחר מהיועץ המשפטי של נעמ"ת (?!) וואו נעמ"ת, וואו"

מארגון נעמ"ת נמסר: עו״ד חליחל אינו היועץ המשפטי של נעמת. הוא מעניק שירותים משפטיים כספק חיצוני וכחלק מצוות באזור הצפון. לעו״ד חליחל הועברה דרישה להפסיק לאלתר להשתמש בשם נעמת בכל עיסוק שלו שאינו קשור ישירות לתפקידו.הודגש כמובן כי נעמת מתנערת מתוכן הטור ובעיקר מהסגנון והטון של הדברים. עו״ד חליחל שיגר, מצידו, ביממה החולפת מכתב התנצלות בו הוא טוען כי לא התכוון לפגוע באיש או אשה. בשל החומרה בה רואים בנעמת את המקרה, זומן עו״ד חליחל לשיחת הבהרות ובירור שתתקיים בקרוב.

עו"ד חליחל המאם מסר: "לא הייתה לי כל כוונה ללעוג לאיש ובטח לא לאישה ובסך הכל העליתי כתבה בדרך הומירסטית וקלילה ללא שמות אמיתיים או פרטים מזהים או מדוייקים והכל כמעין סיפור קצר אודות פסק דין שפורסם ברשת. אני פמיניסט גאה והאחרון שיפגע בזולת קל וחומר שלא בציבור הנשים וצר לי שכך הדברים מתפרשים אם כי יש לי תחושה כי מאן דהוא המבקש ברעתי מנצל הכתבה ככלן ניגוח בי בחוסר תום לב. בכל מקרה אני מתנצל מכל מי שנפגע ומקבל הביקורת בהכנעה ובהבנה ולמען הסר ספק הכתבה היא בשמי אישית ולא בשם ארגון נעמת שבו אני משמש כיועץ משפטי במרחב גליל בלבד והכל על דעתי שלי ואכן הדבר כפי שהובהר לי על ידי נעמת אינו לרוחם והבעתי התנצלותי הכנה גם בפני הארגון וכך אני עושה כאן בפני כולי עלמא".